Да ни е жив и здрав ЕС

  • 6 398
  • 159
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 423
Прекрасно е всичко, но няма да е така розово,
както ни се иска. Вчера, например, гледах репортаж
за Сименс. Уволняват немски работници и изнасят
производството навън. В Полша, например, където
работниците в заводите за перални машини вземат
не повече от 250 евро. После може и у нас да се
осигурят работни места, защо не за по 200 евро.
Бедните ще са сити, богатите ще са по-богати.
Капитализмът ще се развива. ЕС ще се разпадне.

# 31
  • Мнения: 11 312
Капитализмът ще се развива. ЕС ще се разпадне.
Той нека да си се развива, но... ЕС няма да се разпадне.
Идеята е не само икономическо сътрудничество.
Бъдещето не ЕС е в приемането на Русия и създаване на една изключителна световна сила. В икономически и в религиозен смисъл. Турция няма да я приемат - заради исляма.
Който ще да вярва.

# 32
  • Мнения: 2 292
ЕС няма да се раzпадне. Той именно zа това се съzдаде. И именно zатова ни приемат с Румъния. И Турция ще я приемат. Защото ако не ни приемат цялото това иzнасяне на капитали на иzток е голямо иzтичане на капитали (ако не сме в ЕС никой не може да оварди на къде ще текнат теzи пари ... към САщ най вероятно). А като сме вътре естествено кой ще е отгоре и тогава всичко ще е лява ръка десен джоб. Т.е нещо като робовладелския строй и ние ще сме мног одоволни и ще раzмахваме опашка като куче получило коричка.
За Русия не zнам дали ще я приемат, zащтоо с нея ще си сложат горещ картоф в гащите. Там нещата няма да са така елементарни, като у нашите продажнически мънички държавки.

# 33
  • Мнения: 11 312
Вивита, игрите с Русия са им ясни. Руската мафия така или иначе диктува пазара на техния си петрол, земен газ, диаманти, дървен материал, уран и каквото ти дойде на ум. Руснаците имат нужда от пари за инвестиции - не им стиска Дто да ги направят, че със Сибир шега не бива.
А на западняците им дай данъчни облекчения от инвестиции, дай им по-евтин петрол, газ и тн.
А потребителите на тези природни блага ще бъдат щастливи от по-ниските цени.
Нали знаеш - интереса клати феса.

# 34
  • Мнения: 2 292
Тъй е , но руската мафия си е доста по яка от нашите поплювковци и не zнам как ще могат да им шътнат и да им дръпнат паричките. Да видим.

# 35
  • Мнения: 7 605
В4ера говорих с баЩа ми по телефона. Каzа, 4е имало слухове, 4е в БГ Ще zабранят двойното гражданство.....

Мен ме вълнува друго. В момента децата трябва да имат собствени паспорти zа да вляzат в БГ. В други 4ленки на ЕЦ е достатъ4но, детето да е писано в аспорта на родителите. Дали Ще има промяна в това отноШение след 1.1.? Дали 4ужденци от други държави 4ленки могат да стоят беz виzа или Ще налагат някакви ограни4ения?  newsm78

# 36
  • Мнения: 2 825
И аз си мисля, че ще се задържи ЕС, че ще приемат Русия, но и Турция. Трябва поне една мюсулманска държава да приемат, инъче ще заприличаме на християнски клуб, което хич не е полезно за съюза. А избора на мюсюлмански държави в Европа не е голям и нямат голям избор. Много хитро постъпиха в момента - затвориха вратичката под носа на Турция, но все пак им оставиха надеждата, че ще ги приемат.  Peace

# 37
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Лиска, те отдавна започнаха с изнасянето, но за съжаление даже Източна Европа им е скъпо. В момента азиатския пазар процъфтява благодарение на западните фирми. Вместо да плащат за един високо квалифициран програмист тук, наемат 10 по-ниско квалифицирани в Индия. Пестят и от застраховките, когато имат обекти в горещи точки на света не пращат западняк без застраховка, а някой от офисите в третия свят  Rolling Eyes  Отделно производството е дръпнато в Китай, тук скоро обсъждаха китайската продукция да бъде облагана с допълнителни данъци.
Birdie, шофьорските книжки ще важат и тук обаче ги подменят. Проблемът остава с работата. Всяка страна излиза с отделно становище и ограничения. Британците за сега не са излезли с официално становище, даже и туристическите визи все още не са махнали. За пресата това е златна мина, дращят статии и прогнози на поразия. Единсвено Блеър излезе официално с мнение да няма ограничения за БГ и румънци, обаче той вече е изпята песен, не знам дали мнението му тежи  Thinking
За Русия малко ме съмнява да бъде част от ЕО и то не защото ЕО не я иска. Руснаците винаги са с особенно мнение по въпросите. По-скоро те да си направят някое обединение в Азия начело с Китай.
Лошо, ако нямаме двойно гражданство. А в такъв случай България ще махне ли ограничението за закупуване на земя от чужденци? Интересно и със здравните осигуровки какво ще измислят  newsm78

# 38
  • Мнения: 8 585
@м_е_р_и

Ш книжки ще важат както са? или задължително се подменят? Бг книжки ги задържат? къде ги пращат? В Бг-ли?
Когато изтече срока на Бг-ката книжка и не е при теб, как ще и продължиш срока?

За законно пребиваващите, ограниченията (ако ги въведат) ще важат ли? Ако не, как ще си продължавате разрешението си за престой-по процедура за граждани на ЕС, или по процедура на граждани извън ЕС?

# 39
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Цитат
Великобритания реши да затвори вратите си за новите мигранти от България и Румъния, като наложи строги ограничения и изисквания за получаване на разрешения за работи, когато двете балкански държави станат членове на ЕС през януари.
Решението, обявено днес от вътрешния министър Джон Рийд има за цел да предотврати поток от мигранти, както се случи при последното разширяване на ЕС през 2004. Оттогава повече от половин милион работници, главно от Полща, пристигнаха във Великобритания.
В писмено изявление до Камарата на общините г-н Рийд съобщава, че ограничен брой неквалифицирани работници ще бъдат наети за събиране на реколтата, но Обединеното кралство няма да продължи своята политика на "отворени врати" по отношение на възможностите за работа.
Той заяви, че хранителната индустрия и селското стопанство ще са единствените сектори, които ще бъдат отворени първоначално за "по-малко квалифицирани" граждани на България и Румъния.
Вместо това, гражданите на двете страни ще могат да получават разрешения за работа в Обединеното кралство на основа на техните умения по точкова система.
Точковата система ще бъде въведена в Обединеното кралство през следващата година за мигранти, които искат да получат разрешения за работа от страни извън ЕС. Работник с повече умения ще получава повече точки и е по-вероятно да получи разрешение.
Това решение е в рязък контраст с отношението към осемете бивши комунистически държави, включително Полша, които станаха членове на ЕС през 2004. Великобритания беше една от трите страни разрешили на техните граждани неограничен достъп и правителството прогнозира, че 13 хиляди ще идват всяка година от тези страни.
До момента, според официални пресмятания, пристигнаха около 600 хиляди.
Решението идва след ожесточени спорове в правителството между г-н Рийд и външния министър Маргарет Бекет, която предупреди вчера, че ограниченията ще предизвикат огромна загуба на добра воля в Източна Европа и ще накара хиляди източноевропейци да работят нелегално във Великобритания.
Според законодателството на ЕС, българи и румънци имат право да идват свободно във Великобритания въпреки ограниченията, които не се отнасят за тези, които се регистрират като самонаети.
Допълвам само един линк, има и видео на него с изказването на Рийд: http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk_politics/6076410.stm

Последна редакция: ср, 25 окт 2006, 01:07 от м_е_р_и

# 40
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Цитат
...хранителната индустрия и селското стопанство ще са единствените сектори, които ще бъдат отворени първоначално за "по-малко квалифицирани" граждани на България и Румъния.
Мдам, значи пак същото Confused.
Абсолютно излизат верни опасенията на повечето хора за 'обслужващия персонал' и евтината работна ръка.
Сега ако и другите страни последват 'призива' съвсем интересно ще стане Tired.
Не, че аз лично съм се залетяла да ходя на работа в чужбина, но тоя момент със забраните неминуемо ще се отрази на движението на стандарта тука, в смисъл няма да стане толкова бързо, колкото всички очакват.
И аз съм тръгнала да се боря за вдигане на ставките и по-реална оценка на квалифицирания труд, ще има да си чакаме Sick.

# 41
  • Мнения: 1 545
В4ера говорих с баЩа ми по телефона. Каzа, 4е имало слухове, 4е в БГ Ще zабранят двойното гражданство.....

Мен ме вълнува друго. В момента децата трябва да имат собствени паспорти zа да вляzат в БГ. В други 4ленки на ЕЦ е достатъ4но, детето да е писано в аспорта на родителите. Дали Ще има промяна в това отноШение след 1.1.? Дали 4ужденци от други държави 4ленки могат да стоят беz виzа или Ще налагат някакви ограни4ения?  newsm78
Татяна, това да не би да се отнася само за деца с българско гражданство? Щото за пръв път го чувам. Моят син е с итал. гражд. и винаги е влизал вписан в паспорта на баща си /три пъти до сега/.

# 42
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Сега ако и другите страни последват 'призива' съвсем интересно ще стане Tired.
И на мен ми е интересно в другите страни от ЕО как ще реагират.

# 43
# 44
  • Мнения: 6 167
Сега ако и другите страни последват 'призива' съвсем интересно ще стане Tired.
И на мен ми е интересно в другите страни от ЕО как ще реагират.

Ewropejskata комисия се изказа негативно към решението на УК и Ирландия.
като цяло смятат, че наемането на работна ръка * външна, е благотворна за икономиките на страните от ЕС. ( и как няма).
това за което става в-с е , че квотата е 20 000 души за Великобритания за нискоквалифициран труд , и то при положение,че няма кандидати Британци за него.
селско стопански работници.
големият им проблем са поляците ( 400 000) които са влязли след влизането им в ЕС. затова сега се застраховат. Станишев пък щял да предприеме 'реципрочни мерки"

квалифицираните хора, които искат да работят 1/ трябва да чакат първо британците  и 2/ ще държат тестове за доказване на квалификацията

Общи условия

Активация на акаунт