За сметките на тока

  • 5 156
  • 88
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 113
Момичета,да ви питам какви сметки за ток плащате през летния период?

Ние, откакто преди 2 години сложиха нови електромери,сметка под 40 лв. не сме платили.Варират от 40 до 50 лв. всеки месец.Зимата сме с централно парно,но и печка включваме от време на време/калорифер/ и сметката пак е 40-45 лв,знаете повече сме си в къщи зимата,лампите по от рано,но лятото Rolling EyesЮли и август детето беше на село,аз съм си в къщи,но освен компютъра и телевизора,друго не работи,пералнята съм пускала веднъж седмично,климатик нямам,да съм сготвила 10 пъти за тези 2 месеца и за юли-47 лв,за август-43.Е,не съм съгласна с това newsm78
Проблема е,че и не мога да засека,защото сме на разплащателна сметка от ДСК и едно че извлеченията идват с месец закъснение/днес получих за юли/,но и не пише показанията на електромера,само аб.номер и сумата.Известия не получаваме.Трябва да дебна инкасаторката като идва да засича освен,друг начин не виждам.Писах им на сайта,не знам дали ще отговорят.

# 1
  • Мнения: 7 474
Лятото около 35 лв.

# 2
  • Мнения: 46 437
Целогодишно плащаме от 14 до 20 лв.
С обикновен електромер сме.

# 3
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 330
Ние плащаме лятото средно към 30 лева. За юни платих 21лв, за юли 31лв, сега имам 26лв. И това за компютъра, почти денонощно, два телевизора, пералня, хладилник, бойлера 2-3 пъти в месеца, защото имаме централно топла вода, готвя на газ, фурната пускам средно през 6-7 дни. Но електромера ми е пред вратата, на етажа и си го следя често. И ние сме с нов електромер.

# 4
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Ами, ние също. Сметка под 40 лв не съм имала никога. Е, всеки ден не готвя, но през ден-два готвя. Бойлерът ми е нон-стоп включен, пералня два-три пъти в седмицата, иначе друго-лампи, телевизори и компа вечер. Това е, а свеки като ми каза, че е платила 12лв ток Shockedпаднах.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 113
Абе почти всички съседи от блока съм питала,лятото с климатик само които са плащат 45-50 лв,останалите 15-20....само ние сме с такава сметка.Ето,съседката е с малко бебе и още 2 дечица,непрекъснато нещо в тях е включено,готви по 2 пъти на ден и плаща 30 лв.Ужас значи,нас сигурно ни е нарочила инкасаторката Thinking

Mарина,ето ти си с бойер и плащаш толкова,а аз съм с централна топла вода

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 113
Абе почти всички съседи от блока съм питала,лятото с климатик само които са плащат 45-50 лв,останалите 15-20....само ние сме с такава сметка.Ето,съседката е с малко бебе и още 2 дечица,непрекъснато нещо в тях е включено,готви по 2 пъти на ден и плаща 30 лв.Ужас значи,нас сигурно ни е нарочила инкасаторката Thinking

Mарина,ето ти си с бойлер и плащаш толкова,а аз съм с централна топла вода

# 7
  • Мнения: 4 965
Между 20 и 30 лв., независимо от сезона.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 960
около 70 лева, имаме 3 климатика и сушилна за дрехи....

# 9
  • Мнения: 6 315
Под 50 лв през лятото не пада. Двама сме (аз и малко човече), всичко ми е на ток. Не готвя много през лятото - гледам да ям повече зеленчуци и готвя само за детето.

# 10
  • Мнения: 1 416
Плащаме около 15-20 лева, откакто живеем в "Люлин" - потчертвам... В "Младот" сметките ни не падаха под 50 - за същите уреди, а и навиците не сме си сменяли... Странна работа!  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 7 640
ние плащаме същите суми както и преди.
Просто с новите електромери си плащате реалната цена, старите се поддаваха наа манипулации и отчитането им не беше точно.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Около 30-40 лв.5 възрастни.Това е предимно за бойлер и готвим на ток.

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Не мога да повярвам че плащате по 20-30 лева ток... Shocked
Аз лятото плащам 55 лева - бойлер пуснат 24 часа, пералня на нощна тарифа, не готвя. Имам само компютъра и хладилник.

Зимата...200 лева!!!  Sick Отопляваме 120кв.м...и готвим

# 14
  • София
  • Мнения: 1 067
Ние сме двама, имаме си топла вода, но парното е спряно.

Лятото плащаме 10-15 лв месечно, днес тъкмо платих сметка 9.99 ст...

Зимата се отопляваме с печки, но апартамента е топъл и сме плащали максимум 50-60 лв.  

Сега като дойде бебето, живот и здраве, ще видим как ще прераснат и сметките за тока.

Общи условия

Активация на акаунт