Каде да родя?

  • 3 072
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 68
Здравейте мами,

През май би трябвало да родя (живот и здраве), и се чудя какво да избера:
Спряла съм се на 2-3 варианта, но предпочитам да питам и Вас. Дали да е Шейново, Майчин Дом (за който не сам чула нещо добро) или Тина Киркова (сащо не са много добри отзивите на мои познати)?
Моля посъветвайте ме.
Благодаря предварително  Close-mas:

# 1
  • Мнения: 128
родих в тина киркова и останах очарована, освен от вниманието на лекарите и от грижите на акушерките и сестрите, та и до вниманието на санитарките. наистина не очаквах такава загриженост и мило отношение на персонала.

# 2
  • Мнения: 4 473
Родих преди.........то си личи от лентичката кога.....в Тина Киркова - без уговорка и с усложнения!Въпреки всичко съм много доволна!

# 3
  • Мнения: 6 315
И аз родих в Тина Киркова без уговорка, но във ВИП условия с присъствието на таткото. Останах много доволна!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 100
Ohhhh за Тина Киркова вчера от познати чух потресаваща история за раждане в началото на Декамври!
В момента бебето от немърливост е най-тежкият случай в окръжна!/ без подробности  предвид бременните мами/
Аз от Шейново и детското отделение там съм много доволна, ноп раждах преди почти 3 години! Close-mas:

# 5
  • Мнения: 68
А в Тина Киркова има ли както в Шейново проследяване на бремеността и колко струва, какво включва?

# 6
  • Мнения: 558
Цитат на: fenix
А в Тина Киркова има ли както в Шейново проследяване на бремеността и колко струва, какво включва?

Да има мисля 4е е около 160-220 лв (не съм сигурна) - за да не ти дам грешна информация, сигурна съм 4е скоро мама която е ползвала тази услуга ще ти обясни.

# 7
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Ybag
Ohhhh за Тина Киркова вчера от познати чух потресаваща история за раждане в началото на Декамври!
В момента бебето от немърливост е най-тежкият случай в окръжна!/ без подробности  предвид бременните мами/
Аз от Шейново и детското отделение там съм много доволна, ноп раждах преди почти 3 години! Close-mas:


За всяка една болница могат да се чуят ужасяващи истории. Най-много обаче са за Майчин Дом. Лично аз не бих стъпила там.

# 8
  • Мнения: 6 315
Цитат на: fenix
А в Тина Киркова има ли както в Шейново проследяване на бремеността и колко струва, какво включва?


Мисля, че беше около 200 лева.

# 9
  • Мнения: 910
Най-много са лошите отзиви за Майчин дом, защото най-много жени сумарно раждат там и там се решават най-сложните казуси...
Тина Киркова си има сайт, там има форум, има информация за пакетите комплексни услуги. www.1agb.com мисля, че беше.

# 10
  • София
  • Мнения: 748
Цитат на: fenix
А в Тина Киркова има ли както в Шейново проследяване на бремеността и колко струва, какво включва?


200 лв. - за самото проследяване - уж включвало всичко, аз не се навих и ме наблюдават по здравна каса, доволна съм.
Има и по-високи тарифи - 600/900 лв. - но включват и други "екстри".
Първият път раждах там - доволна съм.

Успех!

# 11
  • Мнения: 46 405
Цитат на: Kisha
Най-много са лошите отзиви за Майчин дом, защото най-много жени сумарно раждат там и там се решават най-сложните казуси...


Така е, Kisha, но лошото е, когато става въпрос за случаи със здрави и прави жени, без усложнения:(

# 12
  • Мнения: 910
Цитат на: Asia
Цитат на: fenix
А в Тина Киркова има ли както в Шейново проследяване на бремеността и колко струва, какво включва?


200 лв. - за самото проследяване - уж включвало всичко, аз не се навих и ме наблюдават по здравна каса, доволна съм.
Има и по-високи тарифи - 600/900 лв. - но включват и други "екстри".
Първият път раждах там - доволна съм.

Успех!


900 лв. включва всичко - проследяване, избор на лекар, раждане, ВИП стая, присъствие на таткото...

# 13
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Kisha
Най-много са лошите отзиви за Майчин дом, защото най-много жени сумарно раждат там и там се решават най-сложните казуси...
Тина Киркова си има сайт, там има форум, има информация за пакетите комплексни услуги. www.1agb.com мисля, че беше.


Може би си права, но аз имам лични наблюдения върху тази болница и изобщо не съм й почитател.

# 14
  • Мнения: 288
Цитат на: fenix
...Спряла съм се на 2-3 варианта, но предпочитам да питам и Вас. Дали да е Шейново, Майчин Дом (за който не сам чула нещо добро) или Тина Киркова (сащо не са много добри отзивите на мои познати)?
Моля посъветвайте ме.


Моите раждания бяха в ТК. и МД.
За Тина Киркова мога да кажа само хубави неща, а за Майчин Дом обратното, само лоши.

# 15
  • Мнения: 1 753
Аз родих на 8ми този месец - в Света София. Много съм доволна от всички, с изключение на персонала в детското отделение. Там единствено педиатърката може да ти обърне внимание, но обикновено нея я няма. Иначе всички останали в болницата са страшно любезни. Раждах без уговорка, попаднах на изключително добра акушерка и докторка. Много съм доволна.
Както вече казах - само в детското са отврат - нищо не ти обясняват, нито как да гушнеш детето, нито как да кърмиш - НИЩО. Даже веднъж като ги помолих да й сменят наакания памперс, така ми се скараха все едно не знам какво ги карам да направят.

# 16
Няма да намериш такава болница, за която да чуеш само положителни или само отрицателни неща, така че накрая ще трябва да избереш да раждаш вкъщи.
Избери по-малко корумпираната и дано имаш късмет.
Истината е, че много жени създават паника около своето раждане, която е съвсем излишна.
Явно не осъзнават, че това е РАЖДАНЕ и преувеличават до небесата.
И аз чух за една бременна, която имала много усложнения по време на бременността - имала разширени вени и анемия!
Та много от лошите истории са за това какъв бил шева, как мъчили бебето, т.е. както и да родят винаги ще са недоволни.

Така че гледай смело напред и не се панирай предварително от страшните истории.

# 17
  • Мнения: 68
aurp, az ne se paniram prosto pitam tezi koito ve4e sa minali po patia - v kraia na krai6tata vseki sam re6ava, a pak za korumpiranite bolnici - ima li pove4e i po-malko korumpirani??? i ako ima koi sa po-malko  Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз съм се насочила към Окръжна болница. По стечение на обстоятелствата ми се наложи да ме приемат там 2 пъти (заради контракции). Първия път бях в гинекологичното отелени, а втория в родилно. Опознах екипите които работят и без страх ще отида да раждам там. Всички са много добри специалисти и изключителни личности. Имах възможността да се запозная с майки които раждаха при различни екипи и съм сигурна, че дори без оговорка ще попадна в добри ръце!
Каквото и да избереш ти желая леко и безпроблемно раждане когато му дойде времето!

# 19
  • Мнения: 18 542
Цитат на: fenix
Здравейте мами,

През май би трябвало да родя (живот и здраве), и се чудя какво да избера:
Спряла съм се на 2-3 варианта, но предпочитам да питам и Вас. Дали да е Шейново, Майчин Дом (за който не сам чула нещо добро) или Тина Киркова (сащо не са много добри отзивите на мои познати)?
Моля посъветвайте ме.
Благодаря предварително  Close-mas:

Няма да стъпя никога в Шейново, пък камо ли да раждам там...следващият път бих избрала Св.София или Окръжна болница. За втората до сега не съм чула нищо лошо, освен една история от преди 17 години.

# 20
Цитат на: fenix
aurp, az ne se paniram prosto pitam tezi koito ve4e sa minali po patia - v kraia na krai6tata vseki sam re6ava, a pak za korumpiranite bolnici - ima li pove4e i po-malko korumpirani??? i ako ima koi sa po-malko  Grinning


Тук си много права!

# 21
  • Мнения: 772
Аз раждах в Шейново и съм доста доволна, но бях с уговорка. Много се чудих дали да не отида все пак в Св. София - май без уговорка там е по-добре, както оставам с впечатление от разни неща, писани във форума. Само това за несериозното отношение на екипите от детското отделение звучи смущаващо. Ти обаче имаш доста време да пообиколиш и двете болници - има курсове за бъдещи родители например, на които се представят и условията в съответната болница - да се информираш още. А и по-назад има доста теми (виж и в Справочник), където се говори за това. Дори преди месец-два имаше анкета: къде е по-добре - Шейново или Св. София - като цяло бяха сравними резултатите, но мисля, че Св. София малко водеше.
Успех!

# 22
  • Мнения: 66
Аз раждах в Шейново преди по-малко от 2 месеца и съм много доволна и от персонала, и от условията (правен е ремонт скоро) Stuck Out Tongue

# 23
  • out of space
  • Мнения: 8 569
И двете ми раждания бяха в Тина Киркова, сега Св. София. Нямам ама никакви оплаквания и дори забележки.

# 24
# 25
  • София
  • Мнения: 6 508
Подкрепям напълно Диди за Окръжна (Света Анна) !!!

# 26
  • Мнения: 68
Mnogo blagodaria na vsi4ki vi  za informaciata Simple Smile

# 27
  • Мнения: 910
Момичета, fenix, аз в никакъв случай не защитавам Майчин дом, знам какви ужасии стават там. Обаче те стават навсякъде. Затова считам, че човек трябва да направи списък с нещата, които са важни за него при раждането и така да направи избор. Free soul, в една по-стара тема за МД, беше описала много добре как е направила своя избор за родилен дом. Ще се опитам да я намеря, защото мисля, че това е правилния начин на избор. Simple Smile Успех на всички бъдещи майчета.

# 28
  • Мнения: 910
Пак подчертавам, че не съм адвокат на МД, а считам че долу описаното е правилен начин на мислене и на избор...
Ето това е написаното от Free soul преди:

Ще получиш много различни мнения, но зависи на кое отдаваш приоритет...Аз месец преди раждането бях в същата дилема - коя болница да избера, но накрая пак се спрях на Майчин Дом.

Факт е, че болницата разполага с най-добрата неонатология. Не дай Боже, да се случи усложнение с детето - ще се реагира веднага и на място, и няма да се губи време да се транспортира от друга болница. Освен това и майката ще е близо до него - в същата сграда.

Факт е, че едни от най-добрите специалисти са в Майчин Дом.

Факт е, че в и около Майчин Дом са и други болнични звена - на 2-3 минути път. В случай че родилката се нуждае от допълнителна помощ и консултация.

Така аз подредих приоритети си, когато избирах.

# 29
  • Germany
  • Мнения: 7 867
В Шейново, но е добре да имаш уговорка...

# 30
  • София
  • Мнения: 717
Св. София - със или без уговорка...

# 31
  • Мнения: 60
Здравейте!
Аз родих преди 3 месеца в Шейново.Много съм доволна и на драго сърце бих раждала пак там:))220лв. е таксата за проследяване на бремеността.Аз лично родих мн.лесно( за 1 час) и нямах никакви шевове и без никакви упойки,просто късмет:))а бебчо хич не беше малак( 3500; 50см.).
Споко и успех!!

# 32
  • Мнения: 3 550
До месец май има още много вода да изтече. Не е ли рано да се чудиш отсега? Аз съм чувала само хубави неща за Шейново, а за Тина Киркова и Майчин дом - само оплаквания. Засега съм се спряла на Шейново, пък ще видим. Каквото ни е писано!

# 33
  • Мнения: X
Шейново.

# 34
  • Мнения: 1 080
Понеже стана дума за това какво сме чули от тук от там за таз и оназ болница, аз лично не съм чула лоша приказка за Окръжна болница, където между другото родих преди година посъветвана от лекарката, която следеше бремеността ми. Не съм раждала с уговорка при някой и хич не мога да се оплача от отношението на екипа към мен, даже обратното-останах много приятно изненадана.
Първоначално, както бях писала в един подобен на този форум, се бях ориентирала към Шейново, но в последствие размислих и не съжалявам до ден днешен.
 Ако забременея сега, пак  ще отида в Окръжна, тъй като съм много доволна от всичко като се почне от отношението и се мине през условията за престой(аз не съм и от капризните де). Бебчетата бяха измивани и преповивани пред нас(майките) на всеки 3 часа, стаята се миеше 2-пъти на ден (сутрин и следобед)...То какво му трябва на човек де все пак не се пренасяш там да живееш Thinking  55 Това е!

Общи условия

Активация на акаунт