Каде да родя?

  • 3 066
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 753
Аз родих на 8ми този месец - в Света София. Много съм доволна от всички, с изключение на персонала в детското отделение. Там единствено педиатърката може да ти обърне внимание, но обикновено нея я няма. Иначе всички останали в болницата са страшно любезни. Раждах без уговорка, попаднах на изключително добра акушерка и докторка. Много съм доволна.
Както вече казах - само в детското са отврат - нищо не ти обясняват, нито как да гушнеш детето, нито как да кърмиш - НИЩО. Даже веднъж като ги помолих да й сменят наакания памперс, така ми се скараха все едно не знам какво ги карам да направят.

# 16
Няма да намериш такава болница, за която да чуеш само положителни или само отрицателни неща, така че накрая ще трябва да избереш да раждаш вкъщи.
Избери по-малко корумпираната и дано имаш късмет.
Истината е, че много жени създават паника около своето раждане, която е съвсем излишна.
Явно не осъзнават, че това е РАЖДАНЕ и преувеличават до небесата.
И аз чух за една бременна, която имала много усложнения по време на бременността - имала разширени вени и анемия!
Та много от лошите истории са за това какъв бил шева, как мъчили бебето, т.е. както и да родят винаги ще са недоволни.

Така че гледай смело напред и не се панирай предварително от страшните истории.

# 17
  • Мнения: 68
aurp, az ne se paniram prosto pitam tezi koito ve4e sa minali po patia - v kraia na krai6tata vseki sam re6ava, a pak za korumpiranite bolnici - ima li pove4e i po-malko korumpirani??? i ako ima koi sa po-malko  Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз съм се насочила към Окръжна болница. По стечение на обстоятелствата ми се наложи да ме приемат там 2 пъти (заради контракции). Първия път бях в гинекологичното отелени, а втория в родилно. Опознах екипите които работят и без страх ще отида да раждам там. Всички са много добри специалисти и изключителни личности. Имах възможността да се запозная с майки които раждаха при различни екипи и съм сигурна, че дори без оговорка ще попадна в добри ръце!
Каквото и да избереш ти желая леко и безпроблемно раждане когато му дойде времето!

# 19
  • Мнения: 18 542
Цитат на: fenix
Здравейте мами,

През май би трябвало да родя (живот и здраве), и се чудя какво да избера:
Спряла съм се на 2-3 варианта, но предпочитам да питам и Вас. Дали да е Шейново, Майчин Дом (за който не сам чула нещо добро) или Тина Киркова (сащо не са много добри отзивите на мои познати)?
Моля посъветвайте ме.
Благодаря предварително  Close-mas:

Няма да стъпя никога в Шейново, пък камо ли да раждам там...следващият път бих избрала Св.София или Окръжна болница. За втората до сега не съм чула нищо лошо, освен една история от преди 17 години.

# 20
Цитат на: fenix
aurp, az ne se paniram prosto pitam tezi koito ve4e sa minali po patia - v kraia na krai6tata vseki sam re6ava, a pak za korumpiranite bolnici - ima li pove4e i po-malko korumpirani??? i ako ima koi sa po-malko  Grinning


Тук си много права!

# 21
  • Мнения: 772
Аз раждах в Шейново и съм доста доволна, но бях с уговорка. Много се чудих дали да не отида все пак в Св. София - май без уговорка там е по-добре, както оставам с впечатление от разни неща, писани във форума. Само това за несериозното отношение на екипите от детското отделение звучи смущаващо. Ти обаче имаш доста време да пообиколиш и двете болници - има курсове за бъдещи родители например, на които се представят и условията в съответната болница - да се информираш още. А и по-назад има доста теми (виж и в Справочник), където се говори за това. Дори преди месец-два имаше анкета: къде е по-добре - Шейново или Св. София - като цяло бяха сравними резултатите, но мисля, че Св. София малко водеше.
Успех!

# 22
  • Мнения: 66
Аз раждах в Шейново преди по-малко от 2 месеца и съм много доволна и от персонала, и от условията (правен е ремонт скоро) Stuck Out Tongue

# 23
  • out of space
  • Мнения: 8 569
И двете ми раждания бяха в Тина Киркова, сега Св. София. Нямам ама никакви оплаквания и дори забележки.

# 24
# 25
  • София
  • Мнения: 6 508
Подкрепям напълно Диди за Окръжна (Света Анна) !!!

# 26
  • Мнения: 68
Mnogo blagodaria na vsi4ki vi  za informaciata Simple Smile

# 27
  • Мнения: 910
Момичета, fenix, аз в никакъв случай не защитавам Майчин дом, знам какви ужасии стават там. Обаче те стават навсякъде. Затова считам, че човек трябва да направи списък с нещата, които са важни за него при раждането и така да направи избор. Free soul, в една по-стара тема за МД, беше описала много добре как е направила своя избор за родилен дом. Ще се опитам да я намеря, защото мисля, че това е правилния начин на избор. Simple Smile Успех на всички бъдещи майчета.

# 28
  • Мнения: 910
Пак подчертавам, че не съм адвокат на МД, а считам че долу описаното е правилен начин на мислене и на избор...
Ето това е написаното от Free soul преди:

Ще получиш много различни мнения, но зависи на кое отдаваш приоритет...Аз месец преди раждането бях в същата дилема - коя болница да избера, но накрая пак се спрях на Майчин Дом.

Факт е, че болницата разполага с най-добрата неонатология. Не дай Боже, да се случи усложнение с детето - ще се реагира веднага и на място, и няма да се губи време да се транспортира от друга болница. Освен това и майката ще е близо до него - в същата сграда.

Факт е, че едни от най-добрите специалисти са в Майчин Дом.

Факт е, че в и около Майчин Дом са и други болнични звена - на 2-3 минути път. В случай че родилката се нуждае от допълнителна помощ и консултация.

Така аз подредих приоритети си, когато избирах.

# 29
  • Germany
  • Мнения: 7 866
В Шейново, но е добре да имаш уговорка...

Общи условия

Активация на акаунт