Захранване откога?

  • 1 115
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 360
откога се препоръчва по най-новите теории да започне захранването на бебетата, хранени с АМ?
четох за кърмените, че до 6 месеца включително, СЗО не препоръчва захранване. също така четох, че за бебетата на АМ се препоръчвало по-ранно захранване. защо е така? нали уж АМ имало всичко необходимо като хранителна стойност?

изобщо, от кога е разумно да се започне или по-скоро - след каква възраст е неразумно да се чака повече?

# 1
  • Мнения: 5 299
Аз мисля, че най-рано от 5 месец може, и най-късно от 6. Wink

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 404
От 4-тия до 6-тия месец се води късно захранване. Моето бебе е на АМ и аз започнах на 5 навършени месеца. Стори ми се разумно, след като прочетох доста за късното захранване, а и се водех по детето, то е най-важното в случая, как се развива и кога майката ще прецени, че има всички признаци за захранване. След 6 навършени месеца, ми не струва неразумно да се чака, освен ако детенцето има някакви проблеми /примерно е недоносено или фамилно обременено от алергии.../

# 3
  • Мнения: 992
аз започнах да захранвам като навърши 4 месеца и малко

# 4
  • Мнения: 273
ние сме на Ам изцяло и мисля да започна да захранвам като навърши 4 месеца и 30 дена

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И ние бяхме само на АМ и започнах на 5 м и 5 дни.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 575
Захранване, т.е. зел. пюре, започнах на навършени четири месеца. Наско го кърмих до  девет месеца, Вал до три. И двамата ги захраних на една възраст. Наско на кърма, Хб на шест месеца - сто и тринадесет, Вал  -АМ- сто двадесет и три.
Знам, че соковете и плодовите пюрета не се водят захранване.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 634
Аз захраних на 5 месеца и мисля,че постъпих много добре.До тогава беше само на АМ,захраних със зеленчуково пюре.Не съм давала сок през втория месец и плодово пюре.

# 8
  • Мнения: 7 803
Таня П.  всичко различно от кърма и АМ си е захранване  Peace
между 4 и 6 месеца. аз захраних на 5 месеца и няколко дни

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 926
Нати беше на АМ след втория месец. Захраних на навършени 4 Peace

# 10
  • софия
  • Мнения: 555
аз съм за захранване 5-6 месец, като се започне с каша или зеленчуково пюре.
четох в моето бебе една много хубава статия за захранването. преписвам най-важното според мен ( бр. 40, 2006)
1. Възраст, не по-малка от 4 месеца
2. Детето е удвоило теглото от раждането си
3. Изчежнал е рефлексът на езика да изтласква
4. Детето може да седи
5. На бебето не му е достатъчно литър мляко на ден или ако суче и от двете гърди и все още е гладно
6. Може да хваща играчка и да го слага в устата
7. Ако проявява огромен интерес към храната на възрастните
Статията е за захранване на алергични деца, но това си важи с пълна сила и за всички останали.

# 11
  • Мнения: 702
Когато навърши 4м.

# 12
  • Мнения: 5 103
Аз  почнах от 4,5 месец, но не всеки ден и по-малко.

# 13
  • Мнения: 6 164
От 4-ти месец започнах да въвеждам храни.

# 14
  • Мнения: 8 917
Захраних след 6-я месец Peace

Общи условия

Активация на акаунт