ДВОЙКА- УЖАС

  • 4 288
  • 55
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 323
Започвам тази тема от огорчение и яд. Просто не знам какво да направя в този случай, а случая е такъв:
Дъщеря ми днес получи двойка. В началото на учебната година, в шести клас, във втория учебен час по природознание и то не защото не си е научила урока, а защото не си е купила учебно помагало- някаква карта. Не си го купи, защото АЗ-РОДИТЕЛЯ нямах достатъчно пари в мен, за да и дам. Ставаше въпрос за два дни.
Детето се обади по телефона и плачеше. А тя е добра ученичка, умна, амбициозна и отговорна и въпросната госпожа го знае. В случая дъщеря ми се оказва несправедливо наказана, защото майка и не е разполагала с пари. Това означава ли, че едно 12 годишно дете трябва да носи отговорност за лошата икономическа обстановка в страната, че е отговорно за ниската платежоспособност на населението, че трябва да бъде наказано за това, че родителите и не са богати? Това означава ли, че децата на "бедни" родители, колкото и умни и интелегентни да са, нямат право на образование, равно на това на "богатите". Означава ли, че в българското училище се оценява собствеността, а не знанията?

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
О, много неприятно! Не мога да разбера такива учители, които наказват децата с бележки. Shocked
Според мен бележките трябва да се поставят само и единствено за показани ЗНАНИЯ, а не за поведение, липса на някакво помагало или на едно единствено домашно.
Надявам се, че ще успееш да обясниш на дъщеря си защо е получила двойката. Дано не се стресира в началото на срока от подобна глупост!

# 2
  • Мнения: 25 599
Това е ужасно!  Shocked
Двойка за липсващо помагало???  ooooh!
На твое място бих спретнала скандал на учителката, ако се наложи - жалба до директора и инспектората! То бива, бива, ама някои учители наистина изглеждат като паднали от Марс! Вярно, че повечето от тях си купуват работните места, но чак пък толкова да са откъснати от положението в България?  Thinking
Не оставяй нещата така!  Hug

# 3
  • Мнения: 179
Крайно неприятна случка.Поговори с дъщеря си ,да не отдава голямо значение на двойката ,защото тя я е получила заради изкривените разбирания на учителката ,а не за това ,че не е научила.В крайна сметка не са виновни децата ,пък и родителите,че в БГ се живее все още в лишения и бедност.Искрено се надявам,че по-нататък дъщеря ти ще се "реваншира " със знания.Успех

# 4
  • Мнения: 1 258
Мисля,че си струва да поговориш с въпросната учителка по случая.А пък ако не разбира,и с директора.
И не се поддавай на емоции.Въпросът е принципен.Не става въпрос богат-беден.Да се купи учебно помагало не е отговорност на детето.

# 5
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Ако е само заради това помагало, не е честно да се наказва детето по този начин.
Поговори с дъщеря си и я успокой. Не знам какъв съвет да ти дам, просто съм възмутена от постъпката на учителя.

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Мисля,че си струва да поговориш с въпросната учителка по случая.А пък ако не разбира,и с директора.
И не се поддавай на емоции.Въпросът е принципен.Не става въпрос богат-беден.Да се купи учебно помагало не е отговорност на детето.

Покрепям напълно!
Неоставяй така това положение, детето да страда , а даскалицата да си пише оценки не за знания, а за "имане" и "нямане"

# 7
  • София
  • Мнения: 4 867
аз бих написала писмо до директора на училището с копия до инспектората по образованието (тук мога да ти дам контакти) и до мон. с писмото бих отишла най-напред при учителката, за да е наясно тя какво й се готви и бих я попитала въз основа на какво оценява знанията на детето, защото оценката се пише само и едниствено за знания - дисциплинарните мерки в училище са други, а случаят май не е изисквал нищо повече от предупреждение и евентуално забележка в бележника.
след това обаче детето ще трябва да бъде просто "желязно" в часовете по природознание - да не дава никакъв повод за ниска оценка и/или забележки.

не оставяй нещата така. покажи на дъщеря ти, че няма да се примириш с несправедливост, за да не се научи да се примирява и тя.

кое е училището?

# 8
  • Мнения: 3 663
Не оставяй нещата така!  Hug
абсолютно! в никой случай недей да оставяш нещата така!
иди, говори с учителката, ако трябва и с някой друг - директор например (но най-напред със самата учителка)
това е несправедливо, детето не носи отговорност за това, че родителите не са купили помагалото
покажи на дъщеря си, че няма да оставиш да я мачкат по този тъп начин
двойка за липса на карта.. пълно безумие.. майка ми ако чуе, ще се отрече от учителската професия  Cry

# 9
  • Мнения: 5 370
Започвам тази тема от огорчение и яд. Просто не знам какво да направя в този случай, а случая е такъв:
Дъщеря ми днес получи двойка. В началото на учебната година, в шести клас, във втория учебен час по природознание и то не защото не си е научила урока, а защото не си е купила учебно помагало- някаква карта. Не си го купи, защото АЗ-РОДИТЕЛЯ нямах достатъчно пари в мен, за да и дам. Ставаше въпрос за два дни.
Детето се обади по телефона и плачеше. А тя е добра ученичка, умна, амбициозна и отговорна и въпросната госпожа го знае. В случая дъщеря ми се оказва несправедливо наказана, защото майка и не е разполагала с пари. Това означава ли, че едно 12 годишно дете трябва да носи отговорност за лошата икономическа обстановка в страната, че е отговорно за ниската платежоспособност на населението, че трябва да бъде наказано за това, че родителите и не са богати? Това означава ли, че децата на "бедни" родители, колкото и умни и интелегентни да са, нямат право на образование, равно на това на "богатите". Означава ли, че в българското училище се оценява собствеността, а не знанията?
Цитат
Desi, az sym bivsh prepodavatel v uchilishte i sa mi iasni tezi nomera. Uchiteliat NIAMA PRAVO DA NAKAZVA S OCENKA. Popitai ia NA KAKVO OSNOVANIE I E PISALA TAZI OCENKA. Te ne sa minali ohste nachalnia pregovor, ne sa pravili testove vhodiashto nivo-za kakvi dvoiki, za kakvi 5 leva govorim beeee #Cussing out #2gunfire
Au, mnogo se nervia na takiva "kolegi".
Molia te, ako iskash, svzrji se s mene, za da ti dam i drug akyl.
Mnogo navytre ti wzeh sluchaya, chestno.
Ako iskash, pishi na LS, moga da ti dam i SKYPE.
Izvinete mi latinicata, no tuk , na tozi komp, KREDOR ne raboti.
Деси, аз съм бивш преподавател в училище и са ми ясни тези номера. Учителят НЯМА ПРАВО ДА НАКАЗВА С ОЦЕНКА. Попитай я НА КАКВО ОСНОВАНИЕ И Е ПИСАЛА ТАЗИ ОЦЕНКА. Те не са минали още началния преговор, не са правили тестове входящо ниво-за какви двойки, за какви 5 лева говорим бее 
Ау, много се нервя на такива "колеги".
Моля те, ако искаш, свържи се с мене, за да ти дам и друг акъл.
Много навътре ти взех случая, честно.
Ако искаш, пиши на ЛС, мога да ти дам и СКАЙПЕ.
Извинете ми латиницата, но тук , на този комп, КРЕДОР не работи.

Последна редакция: ср, 27 сеп 2006, 11:35 от Ellypr

# 10
  • Мнения: 1 258

не оставяй нещата така. покажи на дъщеря ти, че няма да се примириш с несправедливост, за да не се научи да се примирява и тя.



Точно така!

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 709
На всяка цена трябва да разбереш подробностите, защото двойката може да не е за това, че ни се купила помагалото, а защото са имали някакво задание от него, което е трябвало да се оценя и по този начин тя не е имала всъщност направено заданието. Едва ли учител ще пише двойка за това, че детето не си купило помагалото. Затова ти трябва да говориш с учителката и да разбереш коя точно е причината да пише двойката на дъщеря ти. Ако наистина е за това, че ни си е закупила помагалото - тогава оплакване до директора. Но ако е за това, което аз си мисля - обясняваш на учителката защо детенце е било без домашна и държиш да бъде оценено веднага щом му набавиш помагалото.

Не се опитвам да защитя учителката, защото би трябвало да дадат достатъчно време на децата да си набавят всичко, пък и психически да влязат в крак. Но и ти трябва да си наясно с истинските причини. Дано аз да бъркам, което не прави по-лека ситуацията, но....

Пиши как са се развили действията.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 867
е, аз отговорих, изхождайки от презумпцията, че детето и авторката на темата са пресъздали коректно ситуацията. ако е пропусната някоя съществена подробност, това вероятно би променило нещата. при дадено домашно от неналично помагало аз бих посъветвала детето да преснима/препише задачите от някой съученик и да си напише домашното.

миналата година ми се наложи да водя подобна "битка" с преподавател на виктория. основните неща, в които държах да се уверя преди да започна, бяха: 1. че знам цялата истина по случая и 2. че виктория ще бъде безупречна при този преподавател до края на учебната година, за да оправдае получената подкрепа.

# 13
  • Мнения: 3 740
И аз мисля, че първо трябва да си изясниш всички подробности по случая. Ако двойката е само за липса на помагало, подай оплакване на всички възможни нива. Но yanita е права, при всички случаи детето ти трябва да е желязно по природознание до края на годината.

# 14
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Но yanita е права, при всички случаи детето ти трябва да е желязно по природознание до края на годината.
Защо пък да "трябва" newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт