Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 37 отговора

София

... дали не причиняват запек на бебка? Тя има колики и от вчера й давам капки. Да чукна на дърво, да не чуе дявола, дано да е все така  Praynig  - мисля, че действат. Плаче значително по-малко. Обаче като заспи и започва едно пъшкане, напъване, пръцкане...   Confused  И ака доста по-малко от преди и то с голям зор. Дали това не е от капките? Те по принцип причиняват ли запек? И как се лекува този запек?
 Neutral
Цитирай

София

те са на билкова основа и не запичат, а пръцкането е от коликите ( излизат газове, така преминават).
Цитирай

София

Не е възможно да причиняват запек. Действието им е такова, че "обират" със себе си пяната и газовете и излизат с изпражненията на бебето. Не са и вредни, защото се изхвърлят от организма и не се натрупват в него, но не съм сигурна, че са на билкова основа.

Пробвай да масажираш коремчето на детенце по посока на часовниковата стрелка над пъпчето. Облекчава коликите и ако има запек бебето по-лесно ще се изхожда, защото така стимулираш перисталктиката.
Цитирай

София

Цитат на: Margarita

Пробвай да масажираш коремчето на детенце по посока на часовниковата стрелка над пъпчето. Облекчава коликите и ако има запек бебето по-лесно ще се изхожда, защото така стимулираш перисталктиката.

абсолютно вярно, и аз така правих.
Цитирай

София

Бебе Виктор ака по два пъти между яденетата от тези капки, но пък няма колики.
Цитирай

Саб не са на билкова основа със сигурност, но е възможно да причиняват запек. Това, което описваш обаче едва ли е запек - това си е от коликите. Ако се притесняваш, пробвай еспумизан - има същото действие, но не запича.
Цитирай

София

Еспумизан и Саб съдържат една и съща съставка Arrow симетикон.
Цитирай

Нашата педиатърка твърди, че капките против колики запичат.
Пръцкането определено е от тях.
Цитирай

София

Цитат на: Margarita

Ще пробвам, макар че това се случва предимно след хранене и едно такова масажче може да предизвика повръщане... Ох, горкото бебче, имам чувството че много се мъчи  Crying or Very sad  Толкова се напъва, че цялото му личице почервенява...
Цитирай

София

Цитат на: asa

Добре де, а той оригва ли се след ядене? Моята не мога да я уригна та каквото ще да става. Веднъж даже от престараване да я уригна и тя повърна. Общо взето я държа известно време изправена и ако сама се уригне...
Цитирай

София

Нашият лекар намекна, че капиките - Саб - биха могли да повлият на акането, въпреки че не била регистрирана такава реакция.
а наш бебо нито пие капки (давах му няколко пъти преди няколко дни, но сега май няма нужда за щастие), нито ака редовно Sad
масажчета на коремчето, а и оставяне на бебето по коремче за малко наистина могат да помогнат - преди хранене ми се струва разумно да се правят наистина.
Цитирай

София

Цитат на: albenadi
Цитат на: asa

Добре де, а той оригва ли се след ядене? Моята не мога да я уригна та каквото ще да става. Веднъж даже от престараване да я уригна и тя повърна. Общо взето я държа известно време изправена и ако сама се уригне...

Редко. Но ние сме на кърма.
Цитирай

Шумен и Варна

Като чета какво описваш все едно аз го пиша. И аз бях убедена че сап симплекса и причинява запек но тя имаше до късно колики и й ги давах защото само от тях имаше ефект. Сега вече не съм убедена че е било от това защото продължава да има запек и все още се боря с него. Ти сама ще прецениш от какво ще има най-голям ефект. Но масажите и поставянето по коремче имат ефект. Прави ги преди да я нахраниш и я изчаквай да се изака, ако не е много нервна разбира се.
Не се притеснявай тя не уеща болката така както ние.
Цитирай

софия

аз давам бебинос но всички капки против колики могат да предизвикат запек, така ми каза и педиатърката
за бебинос пише да се дават от 3до 6 капки три пъти на ден дали има опасност от предозиране ако й давам повече?
Цитирай

София

Цитат на: maia_sevova
Като чета какво описваш все едно аз го пиша. И аз бях убедена че сап симплекса и причинява запек но тя имаше до късно колики и й ги давах защото само от тях имаше ефект. Сега вече не съм убедена че е било от това защото продължава да има запек и все още се боря с него. Ти сама ще прецениш от какво ще има най-голям ефект. Но масажите и поставянето по коремче имат ефект. Прави ги преди да я нахраниш и я изчаквай да се изака, ако не е много нервна разбира се.
Не се притеснявай тя не уеща болката така както ние.

Добре, а как се бориш със запека? Аз освен с термометъра в дупето не знам как иначе  Thinking И вие до кога сте имали колики? Много се тормозя значи от тези колики - не само защото и тя се мъчи, а и защото аз самата не мога да се наспя. Дано да минат бързо... Sad
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 37 отговора