Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора

pomorie

Здравейте мами, прочетох много за киселото мляко, започнах да се притеснявам, опитахме да се дохранваме с  nan1 после с frisolak, но малкия повръщаше всичко, на фонтан, побърквах се от ужас, лекарката каза да пробвам кисело мляко, отначало отказах да сиправя повече експерименти с мъника, но все ме тормозеше мисълта, че е гладен, опитах с кисело мляко, хапва го и му харесва, за сега няма проблеми. а забравих да кажа на два месеца сме.   като чета колко майки са против киселото мляко, та нали едно време нашите майки с това са ни изгледали. не знам но предпочитам киселото мляко, отколкото да го гледам как повръща след всеки опит да му дам адаптирано. вие как смятате

Моля, пишете на кирилица!
« Последна редакция: чт, 28 сеп 2006, 11:41 от pandora »
Цитирай

Писах ти и в другата тема, трябва да се установи причината за повръщането, ако веднъж е повърнало, ок, но ако е било постоянно, трябва да се види от лекар (гастроентеролог, не педиатър!), ако има проблем, ще ви кажат как да действате от тук нататък, как да храните, захранвате и т.н.

Да, много деца са хранени с кисело мляко, но то не е пълноценно, не задоволява нуждите им и води до проблеми- алергия към протеините на кравето мляко, анемия, затова тази практика е прекратена. Кравето мляко се адаптира и обогатява, за да имитира кърмата и задоволи нуждите на съответната възраст.
Цитирай

пред компютъра

Аман от тези педиатри. #2gunfire На 2м кисело мляко ще препоръчва. ooooh!

Моят син повръщаше и нито за миг не съм си и помисляла да дам нещо друго освен АМ.
Педито не ми обръщаше никакво внимание и казваше, че е нормално да повръща. ooooh! Когато малкият стана на 4м и вече се чудех какво да правя разбрах, че съществува антирефлуксно мляко - Фризовом /има и други/. Започнах да давам него. И от него повръщаше, но значително по-малко количество, а и повръщането се ограничи във времето /преди това повръщаше от едното до другото хранене/.
Цитирай

София

chiquita /така се пише на испански, щом държиш да се казваш така/, само едно ще ти кажа - смени си педиатъра с компетентен!
Цитирай

Варна

Това повръщане на мен ми прилича на рефлукс(детето ми имаше и знам какъв кошмар е),педиатърката за това да се е сетила случайно.Как ще ти казва да му даваш кисело мляко.Както са ти казали вече има антирефлуксни АМ.Ние ползваме  Aptamil AR,има фризовом и Нан-AR.
Цитирай

Стефани също повръщаше до шестия месец и пиеше фризовом. След това нещата до средата на 8 месец се нормализираха и не е имало проблем .Отгледах голямата си дъщеря по време на хипер инфлацията 96/97год и от 4 месечна мина на кисело мляка,защото не можех да си позволя тогава НАН и в резултат е с много алергии астма и т.н.Не бързай с киселото  мляко.Ние сме отгледани с кисело мляко поради липса на друго преди по-вече от 30год.Живеем в 21 век.
Цитирай

Павликени

Писах ти и в другата тема, трябва да се установи причината за повръщането, ако веднъж е повърнало, ок, но ако е било постоянно, трябва да се види от лекар (гастроентеролог, не педиатър!), ако има проблем, ще ви кажат как да действате от тук нататък, как да храните, захранвате и т.н.

Да, много деца са хранени с кисело мляко, но то не е пълноценно, не задоволява нуждите им и води до проблеми- алергия към протеините на кравето мляко, анемия, затова тази практика е прекратена. Кравето мляко се адаптира и обогатява, за да имитира кърмата и задоволи нуждите на съответната възраст.

Peace

Не е задължително да се появят тези принципи, но пробвай с друго мляко.
Цитирай

New Zealand

Томи се оправи то4но с Антирефлуксно мляко, което е по-гъсто.
Цитирай

София

Е как така ти препоръча кисело мляко, а не ти каза нищо за антирефлуксните млека  newsm78 Наистина ли? Сменяй я бързо, защото тази докторица просто не става!

Има много хубави AR млека, взимаш едно и даваш - Фризовом е най-добро /поне според мен, но много майки не са съгласни/, има Аптамил АР, НАН АР.......

Отиди в един специализиран бебешки магазин, консултирай се с продавачките и така. Само спри да пробваш мляко след мляко - взимаш един вид и това е......

Боже, на толкова малко бебче да каже педиатрицата кисело мляко  Shocked ooooh!
Цитирай

гр.София-Красна поляна

Рано му е на детенце за кисело мляко.Аз захраних мойте с кис.мляко след 6 месеца.Сега има много мека против повръщане,пробвай с тях. Peace
Цитирай

София

На 2 месеца е рано за кисело мляко. Има различни AR млека, опитай с някое от тях Peace
Цитирай

А защо се дохранвате? Като й гледам компетенцията на твойта докторица с туй кисело мляко, ако тя ти е казала да дохранваш, малко ме съмнява  Thinking
Цитирай

София

и аз мисля така
Цитирай

pomorie

мерси за съветите!вчера ходихме на консултация.марти е качил 1200кг за месец само на карма.защо тогава ми каза да го дохранвам тъпата лекарка.като отида на лекар и първата дума е трябва да се дохранвате.аман от лекари ooooh! #2gunfire #2gunfire
Цитирай

NL

мерси за съветите!вчера ходихме на консултация.марти е качил 1200кг за месец само на карма.защо тогава ми каза да го дохранвам тъпата лекарка.като отида на лекар и първата дума е трябва да се дохранвате.аман от лекари ooooh! #2gunfire #2gunfire

Shocked как така ще дохранваш и то с кисело мляко,ама детето няма нужда от дохранване,то си качва супер  Thinking е тая я сменяй бързо  Naughty 
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора