За мигличките

  • 745
  • 11
  •   1
Отговори
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
На моята бебка още от раждането мигличките на лявото око са прави, а на дясното извити, както си му е редът. Може да ви се стори глупаво, но се чудя дали тези на лявото ще се извият и мога ли да направя нещо по проблема. Мацка е все пак. Това същото оче сълзеше и гурелясваше, но след няколко масажа и капки за очи се оправи. Мигличките обаче не се извиха. Всъщност не знам дали между двете (сълзенето и мигличките) има връзка, просто се чудех. Надявам се да споделите опит, ако имате такъв, и да ме посъветвате, какво бих могла да сторя. Благодаря предварително. Весела Коледа и щастлива Нова година!

# 1
  • Мнения: 128
на любчо също на лявото оче миглите са прави, а на дясното извити. когато беше на месец на лявото оче имаше конюктивит и после се изправиха там. доста време мина от тогава, а още са прави. и аз като тебе се надявам да се извият.

# 2
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Цитат на: petia23
на любчо също на лявото оче миглите са прави, а на дясното извити. когато беше на месец на лявото оче имаше конюктивит и после се изправиха там. доста време мина от тогава, а още са прави. и аз като тебе се надявам да се извият.


Аууу, лошо! Явно е от конюктктивита, и аз си го мислех. Но все трябва да има начин да се извият мигличките. Дано се включат мами с опит, да ни посъветват.

# 3
Раничко е да се притесняваш за такива неща. Гледай си слънчицето и това не го мисли!
Само не ги режи, за да станат по-дълги или в случая еднакви. Сигурна съм, че ще се оправят от само себе си.

# 4
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Цитат на: aurp
Раничко е да се притесняваш за такива неща. Гледай си слънчицето и това не го мисли!
Само не ги режи, за да станат по-дълги или в случая еднакви. Сигурна съм, че ще се оправят от само себе си.


Хубаво, ама на едното око прави, на другото извити, как ти се струва? Аз познавам мамче на моята възраст с прави мигли, наследство още от бебшките години. Не искам като порастне, бебка да страда от това. Ако подстригвамето е вариант, бих го направила, но мисля, че няма да помогне.

# 5
  • Мнения: 128
преди малко го гледах с големи подробности едва ли не под лупа, май се извиват като другите.  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 3 926
На моя мъж му правиха операция на окото 2000 година и тогава му подстригаха миглите на дясното око почти до дъно. Той по принцип има мигли, на които всяка жена би завидяла Close , но след тази процедура тези на дясното око пораснаха още по-дълги и извити. Не знам дали ще е удачно да ги режеш сега, но ако ти стиска можеш да пробваш Wink

# 7
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Цитат на: Assinka
На моя мъж му правиха операция на окото 2000 година и тогава му подстригаха миглите на дясното око почти до дъно. Той по принцип има мигли, на които всяка жена би завидяла Close , но след тази процедура тези на дясното око пораснаха още по-дълги и извити. Не знам дали ще е удачно да ги режеш сега, но ако ти стиска можеш да пробваш Wink


И на бебка миглите са много дълги, а на лявото както са прави и малко захлупени, се притеснявам да не и пречат да вижда. А на твоя мъж докъде са ги подстригали? Бих пробвала, ако знам, че ще има ефект.

# 8
  • Мнения: 3 926
До дъно - остана само около милиметър Simple Smile

# 9
  • Мнения: 93
Ако решиш да режеш на бебчето си миглити не ги режи толкова много! Казвам го от личния си пубертетски опит, когато сама си бях подстригала моите - и то не само връхчетата - усещането никак не е приятно, защото връхчетата са по - твърди и груби и като си затварях очите понякога тези връхчета ме дразнеха. Най - добре не си прави излишни експерименти с бебчето си, което до колкото виждом от лентичката е доса малко - най - много да си създадеш излишни ядове за нищо. Изчакай поне да стане на годинка пък ако още са така се пробвай с рязане!

# 10
  • Мнения: 390
mtz, моята бебка се роди с много дълги мигли, но май и те като косицата се сменят, защото сега мигличките и не са толкова дълги. Вероятно и при вас постепенно ще се подменят и изравнят (не вярвам да останат различни)

# 11
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Цитат на: 2 в 1
mtz, моята бебка се роди с много дълги мигли, но май и те като косицата се сменят, защото сега мигличките и не са толкова дълги. Вероятно и при вас постепенно ще се подменят и изравнят (не вярвам да останат различни)


Е, това за смяната на миглите не ми се вярва. Ама навярно ще изчакам да се оправят сами, и без това нямам избор.

Общи условия

Активация на акаунт