Хайде да се опитаме да измайсторим тази торта

  • 3 172
  • 21
  •   1
Отговори
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
http://www.bgphoto.net/photos/10897/t632949763629531250.JPG
Помагайте да направим тази торта в домашни условия.Ще почерпя всички ,които се включат в разбъркването на продуктите и правене на украсата cheers

Последна редакция: ср, 27 сеп 2006, 17:57 от dani66

# 1
  • в баира
  • Мнения: 861
Снимката ти трябва да е в интернет качена.

# 2
  • Мнения: 1 352
C:\Documents and Settings\Administrator\My Documents\My Pictures

 newsm78

# 3
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Извинете!Опитах се да я увелича и сгреших.Сега вече успях.
http://www.bgphoto.net/Image.aspx?PhotoId=3175405

# 4
  • Мнения: 253
  Страхотна торта  Peace Ще помисля за идеи   Grinning

# 5
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
страхотна, ще помисля с кого да си я поделя! хахахаха а може би да съм малко егоист! но ми е интерсно на вкус ти знаеш ли как е?

# 6
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Е, това е вече професионално изпълнение, но ще се опитам да помогна.

Предполагам, че това е готова форма, ако ли не има два варианта.

 1 вариант - голям или два четвъртити блата, от които се изрязват листата на цветето, а от остатъците , раздробени и споени с масло се оформя полусферата по средата.
 2 вариант - всичко оформено от смес тип "Сладък салам" или както казах по-горе раздробени и споени с нещо подходящо трохи.

Предполагам, че ако не е цяла форма за торта, са използвани формички за направата на венчелисчетата.

Отгоре доколкото виждам е залята с жълта глазура, която ми напомня глазурата - мляко, пудра захар, може би и малко масло.

Другото е пластмаса.

Искаш такава ли да правиш? И от къде е тази?

# 7
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Искам да се опитам,едва ли ще стане същата,но формата е страхотна.Тази торта е правена в Добрич,сладкарски цех /това си личи/,но мисля че е идейка и можем да помислим за близко изпълнение.Според мен не е печена в специална форма,защото в каталога на сладкарницата я няма.Направена е специално за кръщенето на сина на собственика.Според мен може да се изпекат правоъгълни блатове и по шаблон да се изрежат,а за средната част по-малки кръгли блатове,но украсата отгоре,тази жълта глазура е много ефектна.

# 8
  • Мнения: 920
Сложна работа. Да имаше поне 1-2 проекции и разрез. То си е работа за инженер Марси да не се облизва, а да почва да чертае.
Предлагам - изпичаш кръгъл блат, напояваш, слагаш му там кремовете и режеш като обикновена торта. В средата може малък блат или каквото си поискаш. Нарязаните 3ъгълни парчета нареждаш с дупето към центъра, т.е. основата на равнобедриния 3-к опира в малкото блатче.

По глазурите е Наталина, тя там прави чудеса. Това в средата ми прилича на желе.

# 9
  • Мнения: 25 447
Според мене може и по-простичък вариант - слепват се големи кръгли блатове и от тях се изрязва цветето с шаблон. Украсата е ясна. Може да се направи и като слънчоглед.
Не ми стана ясно каква е ролята на малките квадратчета в основата на листата?  newsm78

# 10
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Сложна работа. Да имаше поне 1-2 проекции и разрез. То си е работа за инженер Марси да не се облизва, а да почва да чертае.
Предлагам - изпичаш кръгъл блат, напояваш, слагаш му там кремовете и режеш като обикновена торта. В средата може малък блат или каквото си поискаш. Нарязаните 3ъгълни парчета нареждаш с дупето към центъра, т.е. основата на равнобедриния 3-к опира в малкото блатче.

По глазурите е Наталина, тя там прави чудеса. Това в средата ми прилича на желе.

Това ме наведе на една мисъл, не може ли да е печена в тава,  разрязана, намазана и после само се изрязват по шаблон излишните части!

Формата и цвета ми харесват, но цялостното изпълнение ми се вижда малко претрупано! Но все пак е много идейна!

Дани, ти опита ли я? Защото това може да осветли много, особенно за глазурата!

Г-жа Смутена-Засрамена -   благодаря за доверието Hug  Heart Eyes  bouquet

# 11
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Според мене може и по-простичък вариант - слепват се големи кръгли блатове и от тях се изрязва цветето с шаблон. Украсата е ясна. Може да се направи и като слънчоглед.

Как`Сийка, мислим еднакво Simple Smile  Heart Eyes

Не ми стана ясно каква е ролята на малките квадратчета в основата на листата?  newsm78

Това иазглежда като снимки, преполагам на въпросното човече!

# 12
  • Мнения: 1 341
Тортата е страхотна
Добре де, ама ако се изреже по шаблон на цвете, няма ли да има много фира? И на мен ми дойде първо тази идея, но си мисля, че доста блат ще трябва да се изхвърли  newsm78
А ако се изрежат само листенцата по шаблон ми се струва, че в крайна сметка тортата може и да има повече листенца, дали?

# 13
  • Мнения: 25 447
Защо да изхвърляш? Деца нямаш ли? Мъж поне? Никога в сладкарството нищо не се изхвърля!  Joy
Друг е въпросът, че изрезките могат да се направят на пастички. На петифури. И на още колко много неща...  Wink Laughing

# 14
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
За жалост не съм я опитвала,но днес ще попитам -моя братовчедка беше кръстница на човечето,тя също си пада кулинар и затова предполагам ,че е дегустирала,а не просто хапвала тортата. GrinningНо отгоре ми прилича на желе newsm78Ако имам днес отговор,пак ще пиша.
И на мен не ми допада тази претрупаност,но моята идея е цветето да се направи с усмихнато лице. Wink

Общи условия

Активация на акаунт