Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София,Младост1

От 3 дена по4нах да давам каша-оризова на Милупа
1 ден дадох 20млвода+1сл и додадох после АМ
2 ден 40мл вода+2сл и пак АМ
3 ден (днес) 60мл вода+3сл и пак АМ
Въпроса ми е какво коли4ество каша трябва да дам за да заместя цяло ядене, колкото мляко си яде сега, толкова каша трябва да давам ли?Тя нали е по-гъста и по-калори4на затова се 4удя дали не трябва да е по-малко коли4ество, отколкото АМ сега
Цитирай

пред компютъра

През 5 м кашата трябва да е 150 гр.
Цитирай

Русе

аз си купих същата каша но не съм давала още.доки каза направо да дам без да захранвам но във форума ме посъветваха обратното Thinking.количеството да е 150гр.
някои казват че се дава каша 2 пъти в седмицата,други редуват каша и кисел,трети дават само каша....май както счетеш за добре Peace
Цитирай

London, Sofia

150 гр.  Peace Аз давах през ден, но не мисля ,че е проблем и по-често да хапва каша. Peace
Цитирай

Варна/София

150гр. За кашата знам , че трябва да се дава само 2 пъти седмично...... newsm78
Цитирай

София, център

Някои препоръчват да не се дава всеки ден, като обяснението за това е че се качват килца от нея - повече от колкото от същото количество пюре например.... ние ядем всеки ден и винаги съм давала количество равно на мл.мляко... Smile
Цитирай

150гр. вода с която правиш кашата  Wink
Цитирай

София

Колкото мляко пие - толкова давам.
Ама вие сте в 6-ти месец - значи 160.
Цитирай

София

Да 150гр. каша, като захранването е - при нов тип каша /в смисъл пт нов плод/зърно и т.н/ даваш 3 - 4 лъжички и ако няма нищо, на другия ден даваш цялото количество.
Цитирай

София,Младост1

А след тези 2-3 лъжи4ки, додавам с оризовата ли пак, или с АМ.
Тука откак съм по4нала да давам каша(оризова на Милупа)-1 седмица ве4е, пове4е от 110 не изяжда, в4ера дадох и ориз с царевица, пак толкоз.
Трябва ли да додавам мляко до 150-160.
Кат го гледам няма да ги яде,един път само го пробвах да додам и той повърна.
А за кисела и за него как става:
например единия ден давам каша,на другия 2-3лъж кисел и додавам с мляко, на другия-пак каша, на другия 5-6 кисел и додавам мляко и така докато стане 1ден каша, 1 ден кисел
Цитирай

Stara Zagora, Bulgaria

150гр. Peace-Аз давам 1 ден Плодово- млечна каша и 1 ден зърнено-млечна каша
Така ги редувам като на 3 ден давам млечен кисел и така има разнообразие бебчето
Цитирай

Вече с постоянно местожителство на село...

Какво представляват киселите?Как се приготвят пак ли като кашите или са готови продукти?
Цитирай

София

Какво представляват киселите?Как се приготвят пак ли като кашите или са готови продукти?

Има и готови кисели, но аз никога не съм купувала от тях. На прах са и се приготвят с вода или мляко.
Аз правех кисел като към нишестено кремче добавях плодово пюре или пасиран плод.
Цитирай

Вече с постоянно местожителство на село...

И на 4 месеца може да се дава нишесте така ли?Какво нишесте става въпрос?Извинявайте за глупавите въпроси но нали все трябва от някъде инфо  Mr. Green Благодаря ви за отделеното време   bouquet
Цитирай

София

На 4 месеца е много рано. Аз започнах с киселите към 7-мия месец (доколкото си спомням newsm78)-след като вече бях давала каша.
Съжалявам, че не мога да ти дам линкове към темите, в които вече е обсъждан въпросът за киселите (нещо се шегувка с мен форумът Crazy), но ще се справиш и сама  Wink:
Погледни в тази тема: НАЙ-ЧЕСТО ОБСЪЖДАНИТЕ ТЕМИ ВЪВ ФОРУМА . Във втората част има цял раздел "Кремчета и кисели". Там има много линкове към предишни теми. Прочети ги, ако искаш. Мисля, че всичко ще ти се изясни.  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.