Синът ми глътна малко веро-какво да правя?

  • 17 767
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 494
Мами,помагайте!Преди малко синът ми -2г и 5м-глътна малко веро.Не е много-около 4-5 капки.Какво да правя?Опасно ли е?

# 1
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Аз бих се обадила веднага в токсикологията на Пирогов да ги питам. Правила съм така много пъти - никога не са ми отказвали и са били много любезни

# 2
  • Мнения: 3 447
Ами моят е ял сапун, от сапунената вода във ваната също пие редовно newsm78 Мисля, че не е опасно, но наистина най-добре да се обадиш да питаш лекар - за всеки случай Peace

# 3
  • Мнения: 1 494
Благодаря

# 4
  • Мнения: 1 494
Обадих се на доктор.Каза,че не е страшно.Да пие вода и да му дам малко сода за хляб със сок.

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Аз бих добавила да му дадеш и капки за колики - Саб симплекс примерно или нещо подобно (нищо, че не е бебе)
Верото се пени, а капките против колики имат обратно действие на разпенването.

# 6
  • Мнения: 1 942
Когато Дени изпи 10 витамина наведнъж ни накараха да и дадем чаша топла вода /това беше най-големия зор/ и после да предизвикаме повръщане.
Надявам се скоро да се успокоите  Hug

# 7
  • Мнения: 1 494
Благодаря на всички!Мина без забележими последствия.Дадох повечко течности.Добре,че беше малко количество.

# 8
  • Мнения: 1 983
Вики веднъж пийна около 6-7 капки от нейния шампоан, бях се шашнала доста, звъннах на педито понеже до предния ден беше с разстройство и ме беше страх да не започне пак, но тя тогава ми каза просто да й дам малко повече течности, проблеми не сме имали  Peace

# 9
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Големия ми син на годинка пи прах да пране. По съвет на околните дадох прясно мляко. Не е имало последствия.

# 10
  • Мнения: 1 494
Благодаря и на вас-наистина не забелязах последствия.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 188
Верото не е голям проблем, освен при поглъщане на голямо количество. Децата опитват всичко, особено ако то не се съхранява в съдове със специални капачки. Изследвал съм деца, които са пили белина, калиев хиперманганат (като разтвор), а някои направо го дъвчат, както и други сравнително безвредни неща.

Но! ужасно страшно е ако детето ви опита от препарат за чистене на печки, фаянс, тоалетни чинии - и прочее (няма да назовавам фабрични марки). В България производителите още не са възприели задължението да продават такива препарати в обесопасени бутилки. А родителите трудно се научават да крият тези препарати от децата си!

Макар че, те мога да опитат такава опасна течност в съседския дом, при баба или където и да е, когато са оставени без контрол.

Най-страшни са основите (натриева основа или сода каустик) и киселините (акумулаторна, препарати за ръжда).
Освен във фабрични опаковки, те често се съхраняват неправилно в бутилки от безалкохолни напитки! А все още някои производители измиват фабрично бутилките за напитките с каустичен разтвор.

Внимавайте - последствията са страшни.
Повече нямам сърце да обяснявам - много от вас имат такъв случай, за който могат да разкажат.

Общи условия

Активация на акаунт