Пукаща тазобедрена става на бебе

  • 1 517
  • 10
  •   1
Отговори
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
Днес водих дъщеря ми на ортопед и лекаря установи, че едната й тазобедрена става пука, била разхлабена. Предложи ми рентгенова снимка,но аз отказах. Продаде ми някакви гащички, като памперс, но по-големи, за да дължат крачетата разкрачени. Каза, че би трябвало да се коригира това с времето и ми каза да ида пак след 3 месеца. Детето ми се роди седалищно, не знам дали това има връзка. Имал ли е някой подобен проблем? newsm78

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
На 2 месечно бебе ставите се преглеждат на ехограф.
"Пукаща става" не е диагноза.
На 2 месеца бебо трябва да си държи краченцата като жабче, за да се оформят правилно тазобедрените стави. Тези гащички няма да навредят в никакъв случай.
В случай, че бебето е било седалищно, сте в рискова група за луксация на тазобедрената става, но е редно именно ортопеда да ви каже има ли, няма ли, или сте нещо гранично.
Къде и при кой ортопед бяхте?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 941
Ами ще те посъветвам да направиш снимка, ако не рентген, то ехография. Само по такъв начин се установява дали детето има дисплазия или луксация. На моята дъщеря на 40 дни и установиха ехографски дисплазия. Лечението ни се състоя в ортопедични гащи, защото била много лека форма. Колкото по рано се установи, толкова е по успешно лечението. 

# 3
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
ние сме в провинцията, добри специалисти тук - в Шумен няма! Twisted Evil
Но следобед ще ходя да се разправям с лекаря защо не ми предложи ехография! #2gunfire

# 4
  • Мнения: 315
В Благоевград идва доктор Алексиев, от Ортопедичната клиника в Банкя. Той ми каза да не се притеснявам за пукащите стави (все още е така), че все още хрущяла е незрял и това е нормално при бебетата. Дано е така  Praynig. Иначе на нас ни пукат не само тазобедрените стави

# 5
  • Мнения: 1 030
Отидете тогава във Варна или Бургас. Аз моята бебка я водих при един много добър специалист - д-р Христов в Бургаската Ортопедия. Доволна съм.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 941
ние сме в провинцията, добри специалисти тук - в Шумен няма! Twisted Evil
По-добре се разкарайте до Сф или някой друг град с добри специалисти, дори и да е напразно, но си струва за здравето на детенцето.

# 7
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
до Сф няма как да дойдем, това са 500 км., тя е още много мъничка и току-що й минаха коликите, не искам да я разбутвам. като смени обстановката и за 1 час става кисела, какво сотава да пътуваме 700 - 800 км. ще я заведа при друг лекар тек и ще реша!

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 537
до Сф няма как да дойдем, това са 500 км., тя е още много мъничка и току-що й минаха коликите, не искам да я разбутвам. като смени обстановката и за 1 час става кисела, какво сотава да пътуваме 700 - 800 км. ще я заведа при друг лекар тек и ще реша!
Все пак, ако решиш да я водиш в по-голям град, по-добре да не е Бургас, "толкова" са добри тук "специалистите-ортопеди", че на дъщеря ми и откриха луксацията чак на 1 г. и 10 м. и сега ни предстоят n на брой операции, вече много по-сложни заради напредналата възраст /тя е 2 г./

# 9
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
Благодаря за отговорите!
нес ходих да разговарям с лекаря отново, след 2 месеца ще ни прегледа пак и ако няма подобрение, ще я заведа във Варна. Това нейното не е луксация, просто разхлабена става.

# 10
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
Iva 78, дано всичко да е наред с твоето детенце! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт