Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,след раждането се разболях от фисура.Може ли някой да ми помогне?
Цитирай

В онкологията  има професор , който  лекува  с инжекции - болезнени  но помагат.Първо  прави изследване .
Цитирай

Moje li pove4e informaciq? V koi grad i bolnica e tozi lekar i kak se kazva?
Цитирай

Анкх-Морпорк

"Фисура" означава цепнатина, в медицината се използва за нараняване или отвор между 2 кухини, които би трябвало да са преградени. Ако става дума за фисура около родилния канал, би трябвало да са те зашили?
Така е много неясен въпроса ти.
Цитирай

софия

"Фисура" означава цепнатина, в медицината се използва за нараняване или отвор между 2 кухини, които би трябвало да са преградени. Ако става дума за фисура около родилния канал, би трябвало да са те зашили?
Така е много неясен въпроса ти.

това е фистУла Wink
Фисурата е рагада, цепка.
Упорита хигиена, бани със смрадлика, пудри - това са елементарните правила.
Какви инжекции- не мога да си представя newsm78
Цитирай

Анкх-Морпорк

Сега ако ми обясниш и ква е разликата между цепка и цепнатина Smile....
И тя пак не казва къде е фисурата - а инжекциите и прочее   newsm78 newsm78 newsm78
Цитирай

софия

Сега ако ми обясниш и ква е разликата между цепка и цепнатина Smile....
И тя пак не казва къде е фисурата - а инжекциите и прочее   newsm78 newsm78 newsm78

ми фисурата е цепка, цепнатина,
а
отвор между 2 кухини, които би трябвало да са преградени.
  се казва фистула
Цитирай

Анкх-Морпорк

Ми, на документите на детето ми пише "Палатум фисум" и като го изписват на български, го изписват фисура, а това са кухини, дето също трябва да са преградени. Мислех, че фистула се използва в другия случай, не съм лекар, зоолог съм.
Цитирай

софия

палатум фиссум е буквално сцепено небце, фистулите наистина съединяват кухини, най-често кухи органи, те обикновено не са цепковидни.
Няма значение Peace, предполагам, че става въпрос за фисура на ануса, ама нека жената да каже най-точно.
Цитирай

София

Ако става въпрос за фисура на ануса - мъжа ми вчера го оперираха. Операцията е лека, с епидурална упойка и вече почти не го боли, само вчера вечерта имаше силни болки.
Преди това се мъчи доста време - почти месец. Маза се с какво ли не, но никакъв ефект. В неговия случай операцията беше единственият изход, но за да разбереш при теб какво ще е най-ефикасно - задължително отиди на лекар.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.