РЕСУРСНИЯ УЧИТЕЛ

  • 74 960
  • 471
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 485
Не е определено точно по колко време, но по принцип би трябвало да е много повече от 30 мин.седмично, и то не само 1 ден в седмицата. Ако детето лесно се уморява, тогава заниманията могат да са 20-30 мин, но за да има системност и да не се забравя наученото, трябва да са поне 2-3 пъти в седмицата. По принцип ресурсният учител може по преценка на училищния екип /в който е включен/ и съгласувано с родителя, да влиза в някои от часовете и там на място да подпомага детето /например по математика, ако детето по-трудно се справя в сравнение с останалите ученици - докато учителката пише задачите и учениците решават, ресурсния учител, който предварително е говорил с учителката, следи решаването на задачите от детето и му обяснява ако се налага; след това учителката по математика проверява решението на задачите/.

# 46
  • Мнения: 380
Няма да бъде един път седмично а повече дни, миналата година влизаха и в часовете но не по математика и български защото на тях им  е по трудно с материала и затова не вървят и с темпото на класа,Просто по тези часове се занимаваха отделно т.е. самостоятелно.

# 47
  • Мнения: 485
Ето тук давам линк към длъжностната характеристика на ресурсния учител /Приложение 2/:
http://www.ivanrilski.org/dokumenti/rykovodstvo.html

Искам да ви кажа още нещо, мами на интегрирани дечица: БАЛИЗ /Българска асоциация за лица с интелектуални затрудения/ и Фондация "Отворено общество" осъществява програмата "“Мониторинг на интегрираното обучение в България”. Във връзка с това се пускат въпросници за родители, ресурсни учители, учители и др. Ако някой от вас има желание да се включи и все още не са му дали да попълва въпросника, моля да ми напише на лични съобщения своя имейл, за да му пратя въпросника.

# 48
  • Мнения: 3 537
Логопед Зара,много е трудно с изучаването на езиците! SadРесурсната ни не знае немски и не може да помага.Не знае даже и англииски.Не че е длъжна да го знае,не ме разбирай погрешно! Rolling Eyes
Би трябвало да отпускат допълнителни часове по езиците на учителите по чужди езици,за да работят веднъж седмично с децата на ресурсно обучение.
Казвам го от името на всички майки с такъв проблем от нашето училище.Сега госпожата ни по немски,на своя инициатива пое ангажимент да отделя по половин час за дъщеря ми и мен след края на часовете всеки понеделник,за да вляза в крачка и аз/не съм учила немски/. Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 485
Не бой се, Краси 76, не те разбирам погрешно  Grinning
По принцип учителите са длъжни да работят индивидуално 1 час седмично с децата, които се затрудняват с материала /казва се час за консултации/. Много учители обаче не го правят, но това си зависи от директора.
За немския напълно разбирам защо дъщеря ти се затруднява  Laughing

# 50
  • Мнения: 3 537
Да длъжни са.Миналата година всяка сряда оставахме с дъщеря ми по математика в приемния ден.Сега предложих същото на госпожата по немски,но тя каза,че всеки вторник има приемни дни,но в различни класове-един вторник в 5 клас,друг-в 6 клас  и т. н. така че било невъзможно . Sad

Последна редакция: нд, 29 окт 2006, 16:55 от krasi 76

# 51
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
По принцип учителите са длъжни да работят индивидуално 1 час седмично с децата, които се затрудняват с материала /казва се час за консултации/. Много учители обаче не го правят, но това си зависи от директора.
 

Да и аз се сблъсках с това, дете с намалена концентрация в първи клас учителката го сложи на последен чин и ми заяви, че нищо не може да направи за него, а после се изметна и ми каза, че ми била казала, че консултации не можела да дава. Абе учитители и учители. Ама направо като се сетя се чудя на някои учители кой им е дал работа.

# 52
  • Мнения: 275
Нямам търпение да ви разкажа  днес какво правиха. По принцип ще работи с него поотделно, писаха ,смятаха, днес специално правиха входящ тест за да види на какво ниво е и на какво да наблегне.  Домашните  ще си ги пишем ние в къщи , те ще си работят по тяхна програма,,, в определени дни ще го взима и психолог да работи с него., За сега ми се вижда сериозна но немога предварително нищо да кажа защото и предишните ми се виждаха такива, но нищо не излезе ,всичко  опираше на моят гръб. smile3529
има ли вече резултати от входящия тест. Хайде похвали се.Чудесно, че ще има и психолог.Защо не вярваш работата да е сериозна, нали са задвижени нещата и ще се случват.
Успех и за напред само да се хвалиш.Разказвай ни за всеки успех, който е постигал в клас или вкъщи

# 53
  • Мнения: 3 537
Не бой се, Краси 76, не те разбирам погрешно  Grinning
По принцип учителите са длъжни да работят индивидуално 1 час седмично с децата, които се затрудняват с материала /казва се час за консултации/. Много учители обаче не го правят, но това си зависи от директора.
За немския напълно разбирам защо дъщеря ти се затруднява  Laughing
Логопед Зара,не мога да не ти се похваля!Вчера дъщеря ми изкара шестица по немски! GrinningМай трудното е само в началото. newsm78И много помни това дете,някой още да броят не могат,а тя за един ден научи числата до 20.Дано все така да е! Whistling

# 54
  • Мнения: 380
На входящият тест се представи добре.малко беше притеснен, но се справи.Сега малко се притеснявам от това че преди две години тази учителка беше при нас тя е доста строгичка /младо момиче е/ , просто е на принципа когато е за учене ще учим-когато ще играем ще играем. Синът ми е ходил няколко пъти при нея и изпитваше известен страх, по късно започна да ходи при  другата но тя беше пълен провал.  За това тази година аз изявих желание да бъде при нея . защото наистина децата които се учиха при нея  имат огромен напредък. Дано не сбъркам като го преместих., нали вса казват да не ги натоварваме с излишни напрежения тези деца. Е ще видим как ще тръгнат нещата поне за сега ходи при нея със желание това до некъде ме успокоява.

КРАСИ 76 ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА ШЕСТИЦАТА ПО НЕМСКИ.  ДАНО ПРОДЪЛЖАВА В СЪЩИЯ ДУХ- УСПЕХИИИИ.  smile3501

# 55
  • Мнения: 3 504
Поздравления Краси, до финала да сте все така. Щом детето от сега така действа, значи му се отдава и ще й лесно. Успех.

# 56
  • Мнения: 485
Браво, Краси 76, заслугата вероятно е и на детето, и твоя  Grinning Давай все така с немския, чуждия език винаги е от полза  Wink

# 57
  • Мнения: 3 537
Благодаря ви! Hug

# 58
  • Мнения: 380
Днес явно и на двамата с моят син не ни бе писано да работим както трябва. Аз диктувам,устата ми тропа ли тропа а той блее навън където децата играят .Накрая и плесник изяде за което после ми идваше незнам какво да се направя,но не успях да си сдържа нервите. Сега съжалявам много ,добре че поне не е някакво злопаметно дете ,аз му се карам а той ми вика- мамо ,обожавам те .Сега грабна топката и изкокна навън да играе с децата а аз седнах да ви се оплача каква лоша майка съм. Вие  пляскате ли си дечицата или успявате някак си да се въздържате . smile3511 smile3505

# 59
  • Мнения: 3 504
Нонче, често се случва и при нас, аз да му обеснявам като учим, а той да блее и акъла да му е другаде. Аз също го пошляпквам зад вратлето, не ни се иска ама няма начин, налага се. Не сме лоши майки, защото го правим за тяхно добро, нали искаме да ги вкараме в правия път. И на мен ми прощават Praynig

Общи условия

Активация на акаунт