Плащахте ли си за изследванията?

  • 2 006
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Здравейте,
Имам следният проблем, сега трябва да направя изследвания кръв, урина, австралийски антиген и цитонамазка. Докторката при която ходя ми пусна първите, а за цитонамазката каза, че по принцип се поема от ЗК, но понеже парите не стигат за всичко ще трябва да си го правя платено. При вас как беше? Плащахте ли за някое от изследванията?
И още нещо, знам че е обсъждано, но пак искам да попитам, правиха ли ви вагинален преглед през бременността и кога? На мен първият път не са ми правили, а сега докторката при която ходя иска да направи.
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 46 492
Честито и лека бременност   bouquet

Само Кръвната крупа си платих- 11 лв.

# 2
  • Мнения: 111
Платих си изследването за Спин и 1 път хемоглобин, защото нямаше талони.Вагинален преглед са ми правили 1 път в 5-ти месец, но имах болки, даже ме приеха в болница, а иначе чак като влезнах в 9-тия месец ме преглеждаха за разкритие.Преди това само на ехо са ме гледали.

# 3
  • Мнения: 216
За кръв и урина не съм плащала, понеже ги поемат от ЗК. Цитонамазката ни я платиха служебно. Плащах само за изследване на кръвна група (и резус фактор).
А вагинален преглед, доколкото знам е хубаво да се направи до около трети месец, за да види доктора дали се е образувала добре запушалката на матката. При мен поне беше така.
Лека бременност   bouquet.

# 4
  • Мнения: 598
здравната каса трябва да поема всички изследвания, които са задължителни. Но при първия ми доктор трябваше да платя за всичките си първи изследвания--Васерман, Хепатит Б, кръв, урина, вагинален секрет. Обаче при другия ми лекар след него плащах само по 2 лв такса за лабораторията независимо от броя изследвания. То между другото е против вагиналните прегледи по време на бременност освен ако няма проблеми. За сведение, първият работи в опликлиника, вторият е частен лекар. И двамата имат договор със Здравната каса...

# 5
  • София
  • Мнения: 1 230
Платих само за кръвна група и резус фактор в Лаборатория Кандиларов - 10лв. Вагинален преглед ми направи 2, в началото на бременноста. В 5ти месец отново за разкритие заради болки.

# 6
  • Мнения: 2 274
   Аз си платих Васермана и Австралийския антиген, защото според моята лекарка лабораториите не били сключили договор с касата за тях  Close!
   Вагинален преглед през първата бременност ми направиха чак като отидох да раждам! Сега обаче 3 пъти влизах в болницата с контракции, последният път имах и разкритие и скъсяване на шийката и за това от 6 м. насам доки ме преглежда веднъж месечно, за да види дали разкритието не се е увеличило, защото на ехографа не се вижда!
  Честито и лека и безпроблемна бременност!   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 986
  При мен изследванията включваха-пълна кръвна картина,кръвна група,урина,Васерман,Хепатит,Спин-напълно безплатни!!!Освен това,всеки месец-преглед на ехограф,както и изследване на урината-също безплатно Peace

# 8
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
програма "МАЙЧИНО ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ"
По-надолу таблицата е за бременност - нормална и с риск, какво се полага от касата.

# 9
  • Мнения: 1 183
Всички изследвания са ми безплатни,а вагиналния праглед ми го правят всеки път.

# 10
  • Мнения: 962
Платих си само вагиналния секрет-1лв

# 11
  • Мнения: 698
Всичко си платих като първа малоумница...  Rolling Eyes Просто така се случи - лекарката, която ме наблюдаваше в началото, отказа да ми даде набора от изследвания, така че отидох в болницата без нищо - което породи необходимост да направя всичко отново, та ми съдраха кожата в Правителствена....  #Crazy... Ама здраве да е, за следващия път да си знам...  Grinning

Честито на теб - и безпроблемно да мине  Hug

# 12
  • Мнения: 2 241
Само изследването за СПИН съм плащала досега - иначе за кръв и урина, цитонамазка и т.н. - само по 2 лв. такса.

# 13
  • София
  • Мнения: 978
Заплащала съм изследвания за СПИН, антитела / понеже съм с Rh - /. Останалите изследвания се заплащат от здравната каса.
Вагинален преглед ми правиха в началото на четвъртия месец

# 14
  • Мнения: 781
Платих само за антигена.

Общи условия

Активация на акаунт