НОЕМВРИЙСКИ мами - диви! Бебовците - приказно красиви!!!

  • 14 086
  • 283
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 332
А термина ми е много точен, защото си знам точната дата на зачеване - историята е много смешна - един единствен път се изпуснахме с татито на 14 февруари, когато той има рожден ден + Св. Валентин и си бяхме пийнали, и работата стана - няма начин да е друг път, освен тогава. Така стана ставна при нас - от първи път  Joy

Хихи - не сте единствени - и при нас имаше само 2 единствени пъти... и резултатите са налице  Laughing.

benighted при Чалманов съм, иначе съм много доволна от него. Той каза, че след 37 седмица бебето може да се ражда и всичко си му е наред, но не било хубаво да остава след термина, т.е ако не родя до термина си ще предизвикваме, а не да чакаме седмица - две още.

С Йоана първо бях говорила с д-р Нецов от Шейново - но понеже термина ми беше на 30.08., а той щеше да е в отпуска тогава - ми предожи да ми предизвика раждането 7-10 дена по-рано... Отказах - и не съжалявам - девойката сама реши кога да си тръгне; а и няма сила на света, която може да ме убеди, че тръгналото по изкуствен начин раждане е същото, както по естествения... секциото е съвсем друг случай, разбира се. Помисли си добре за това предизвикване - един вид д-ра ти определя датата, на която да се появи на бял свят бебето - аз навремето не се съгласих и се разбрах с друг д-р (а след това и с трети  Party - но това е друга история). А и за Чалманов имам особено мнение, което се различава от това на останалите мамета тук... но това няма значение - пусни търсачката ако искаш - в "Майки бъдещи и настоящи" имаше доста такива теми... Успех с това немаловажно решение!!!  Peace


# 76
  • Мнения: 1 064
Момичета, помооощ!  helpuu Току-що мъжа ми съобщи, че довечера сме на банкет на фирмата му и аз трябва да присъствам. Лошото е, че нямам подходящи обувки за единствената по-официална рокля, която ми става просто, защото е купувана от CONTI. Дали ще бъде много смешно ако сложа черни отворени чехли като се има предвид, че навън е мрачно и дъждовно?!?  newsm78

# 77
  • Мнения: 198
Добре дошли на новите мамета  bouquet
... когато беба хълца, защото все имаш пулс в корема и продължава дълго време - направо се побърквам  Sick
Много добре го каза, досега се чудех , защо само мойта беба не хълца, а то какво било Laughing
Иначе си е харесала дясната ми половина итака се протяга понякога, че все едно ще се покаже отзад на гърба ми Grinning  Вчера си беше подпряла нещо като лакътче или палец  и аз не знам , но на пипане беше твърдо и малко , все едно си пипаш кокалче на пръстите Simple Smile
 Днес съм на консултация и официално излизам в болнични, после ще се похваля Joy

Деничка, нали сте вътре , а не навън, кво ти пука Wink

# 78
  • Мнения: 2 332
Момичета, помооощ!  helpuu Току-що мъжа ми съобщи, че довечера сме на банкет на фирмата му и аз трябва да присъствам. Лошото е, че нямам подходящи обувки за единствената по-официална рокля, която ми става просто, защото е купувана от CONTI. Дали ще бъде много смешно ако сложа черни отворени чехли като се има предвид, че навън е мрачно и дъждовно?!?  newsm78

Нали няма да е на открито банкета? Бас ловя, че ще има и дами със сандали, така че няма защо да се притесняваш!  Peace

# 79
  • София
  • Мнения: 549
Момичета, помооощ!  helpuu Току-що мъжа ми съобщи, че довечера сме на банкет на фирмата му и аз трябва да присъствам. Лошото е, че нямам подходящи обувки за единствената по-официална рокля, която ми става просто, защото е купувана от CONTI. Дали ще бъде много смешно ако сложа черни отворени чехли като се има предвид, че навън е мрачно и дъждовно?!?  newsm78
Не се тревожи. Чехлите също са стилни и стават за банкет. А и предполагам, че няма да ходиш пеша по улиците дотам  Joy

# 80
  • Мнения: 258
  Добър ден/за мен е вече ден/,мами диви!Ставам в 6,30,за да приготвя и изпратя сина ми на училище,та много ви се радвам и благородно ви завиждам като се разбуждате в 10.Но спинкайте си сега,докато не се е появила армията от бебчовци/по-ударно действат от силно кафе/.
  Цвети,благодаря ти за мнението-започвам да си търся кошница.А за кърменето и помпата очаквах да ми отговориш точно ти,защото кърми Ран доста,а това много ме радва.Аз също смятам,че няма майки,които нямат кърма,но е пълно с такива,които не желаят да кърмят!/за много мои познати кафето и цигарите са сериозен мотив,не ги разбирам тия хора/.
   Вчера някой писа за матраците-пенолатекс на русенска фирма.Моят е такъв,купих си го по препоръка на приятелка и мисля,че е хубав.
   Хубав ден ви пожелавам/при нас пак е дъждовно! Cry/.

# 81
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 286
Дени4ка и аз смятам, че няма проблем за чехлите. Аз довечера съм на премиера в Народния театър, всички ще са изтупани, а аз  - с обикновени дрехи, защото нищо друго не ми става, а не мога да си купя нещо по така само за една вечер (то няма и да и да намеря по магазините нещо, което да ми става  Embarassed )
Записах се за лекциите на 9 месеца, така че още другата седмица ще се запозная с повече мами  Wink

# 82
  • Мнения: X

 Изобщо не са ядосвай , че си дала 80 лв за помпа- тя си трялбва още от родилния дом- в първите дни има само коластра - но трябва да се изцежда- не мога да разбера остарелите разбирания, че майката може да няма кърма- ВСЯКА МАМА ИМА КЪРМА и може да кърми стига да има жгелание- вярно е, че има период, в който и три капки трудно изцеждаш, но с повече упорство се оправят нещата- а бебо е като помпа- справя се доста по- добре от Авент Simple Smile

 newsm10
Браво, Цвети. И аз мислих да го пиша това, ама реших че ще обидя някои мами.
Упорство и желание му е майката на кърменето. Това че нямаме кърма са само оправдания !

# 83
  • Мнения: 1 328
  Вчера някой писа за матраците-пенолатекс на русенска фирма.Моят е такъв,купих си го по препоръка на приятелка и мисля,че е хубав.

Аз писах и много ме интересуват, но точно с тази цена. Защото има някакви други по 115 лв. на ЕКОН.. А тези за които аз писах не знам фирмата как се казва.. А твоята приятелка има такъв, така ли да го разбирам?
Нещо много сложно ми се вижда това с матраците - изчетох много по въпроса и някакви най-различни работи изникнаха - матраците мухлясвали?!?! и трябвало периодично да се въртят.. Мухлясват, ако има не подматрачни рамки, а цяла дървена плоскост. Не знам как са детските легълца - с дъски отдолу или с подматрачни  newsm78.. - моля Цвети като се върне от разходка да каже за тяхното легълце с какво е Simple Smile
Хайде, приятен ден на всички Simple Smile   bouquet

# 84
  • Мнения: X
Относно преносването. Аз не разбирам желанието на някои Бг лекари да предизвикват раждане преди 40 седмица. Чувала съм и други разкази на мами, че лекаря им искал по-рано да родят, че не било добре преносването.
Ако има проблеми - тоновете са лоши, плацентата старee или други такива - да. Предизвикване на раждането по-рано е необходимо. Ама иначе...

В Австрия, където родих Бобо , преносване от 10 дена се смята за напълно нормално. Ходих през 2 дена след 40-тата седмица за запис на тоновете и това беше. Бебо си тръгна сам на 10-тия ден, и нито водите ми бяха зелени, нито той имаше признаци за преносено бебе. А със сигурност щяха да ме изчакат и до 12-тия ден преносване преди да предизвикват раждане. Термина ми е бил определен правилно, защото знам кога сме го заченали.
Тук пък стандартната бременност се приема че е 41 седмици ! Тоест преносване от 7 дена не го броят ! Тук даже и термина ми е 21 а не 14 ноември, щото броят 41 седмици.

Нека имаме повече вяра на природата, бебоците си знаят кога да излязат.

# 85
  • Мнения: 2 673
   Деничка, за чехлите какво се притесняваш ...още се носят. Както и ботушки, така и сандали..
На мен за помпа не ми се дават пари, още повече, че е пълно в продавалника с обяви на мами, дето са си взели \и то скъпи\ и не са ги ползвали..НО аз ще разчитам на приятелки \имам три такива..\, които ще ми дадат за след раждането. С която ми е най-удобно, такава ще си купя...А отматрачетата ми харесват едни произведени в с.Тръстеник. Сваля се калъфа, с кокос са...Ама на първо време ще сме без матрак. В кошарата върху второто ниво, ще сложа вълнено одеало, чаршаф. Ще завивам бебо само с тънко памучно одеалце и искам на дупата отдолу да му е топло..
 За предизвикано раждане съм ЗА ако е преносено бебето и страда, ама без медицински показания...да те надрусат с окси-то си  е жива смърт #Crazy Нали трябва да си имаш постепенно усилващи се контракции, напъните постепенно се включват в "играта" и т.н.
  Аз искам бебо да ме предизвика, а не и док..пък бил той и най-добрия!

# 86
  • Мнения: 1 064
Благодаря ви, момичета! Hug Наистина по това време на годината можеш да видиш хората обути с най-различни обувки, ама аз въпреки всичко се притеснявам да не изглеждам смешно...Ама майната му, аз съм бременна... preggoВажното е на мен да ми е добре, а не цяла вечер да охкам от стискащите обувки и съвсем да започна да се клатя като пате! newsm57

Аз също съм си поръчала кокосово матраче, но на коя фирма е ще мога да ви кажа като пристигне. newsm07

# 87
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 286
karil  мисля, че си права за предизвикването на раждане - ще му кажа на Док, че освен ако няма показания, да не ми предизвиква, то иначе си става едно планирано раждане с избор на дата и зодия, как пък не  smile3527

А да не забравя да се похваля - една от покупките покрай бебо е ...... newsm39 - да влиза мама във форма, че тез сланини трябва да станат отново на мускул  Blush Не знам как мацката от корицата на новото "Моето бебе и аз" казва, че в края на 8 месец е качила само 4 кг.  Shocked като то само бебето с водите, плацентата и матката би трябвало да тежи повече  newsm78

# 88
  • Мнения: X
А да не забравя да се похваля - една от покупките покрай бебо е ...... newsm39 - да влиза мама във форма, че тез сланини трябва да станат отново на мускул  Blush Не знам как мацката от корицата на новото "Моето бебе и аз" казва, че в края на 8 месец е качила само 4 кг.  Shocked като то само бебето с водите, плацентата и матката би трябвало да тежи повече  newsm78
Аз и сега си тренирам - почти всяка сутрин. И също съм +4 досега - явно всичко е въпрос на метаболизъм.

# 89
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 286
Аз не мога да тренирам в момента, въпреки че ми иска, защото  не ми достига въздух в спокойно състояние, пък камо ли нещо да се раздвижа - имам чувството, че нещо ме хваща за гърлото и ще се задуша. Освен това започва страшно силно да ме боли срамната кост - само докато измия чиниите  или newsm79 и съм sweating

Общи условия

Активация на акаунт