Отново за зълвите......

  • 3 022
  • 36
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 493
Незнам докога ще я изтърпя и докога ще успея да си мълча.  newsm78
Работата е там, че в момента в който разбра че имам дете отношението й се промени коренно. Започна да настройва родителите си срещу мен, да говори на брат си против мен /а уж няма нищо против детето/. При всеки удобен случай пуска отровни стрелички.
Тази година бяхме заедно на почивка - екскурзия в чужбина за цели две седмици  Sick, защото след като брат й можел да води мен в чужбина, то трябвало и нея да вземем. И той за да има мир и спокойствие в къщи - ОК /взех ме я/.  Няма да коментирам дребнавите забележки и критики, без да се съобразява с това, че е по-малка от мен, а и кажи речи няма никакъв жизнен опит, само претенциите и изискванията й са големи. Опитах се да намеря общ език с нея но тя ни се води ни се кара. Когато брат й е на около тя се успихва лицемерно и се държи прилично, но ако го няма .......леелее. В един такъв момент се опитах да я сложа на място и тя много артистично ревна, така че цялата компания започнаха да ме гледат на криво и с укор /защо разтройвам момечето/. Няма да разказвам как ми отрови почивката, а и на брат си отчасти. За първи път от две години насам с него се скарах ме  - благодарение на нея.
Дано не съм ви отекчила, но въпросът ми е, ако някой има подобен опит - как се е справил?
Аз нямах намерение да започвам война с нея и то единственно заради брат й - защото това ще рефлектира и върху него, но тя все по-успешно успява да ме изкара извън кожата ми и незнам кога ще ми кипне - това няма да е добре за никого.
Как да се справя с това момиченце? newsm78
Ако започнем военни действия  newsm78 докъде ли ще стигнем?
За сега няма как да я игнорирам тотално , затова незнам как да се държа с нея.
Не мога като нея - пред хората да съм една, а като сме сами да съм друга -това не се научих и няма да се науча.

# 1
  • Мнения: 179
Честно казано не знам точно какъв съвет да ти дам.Може би трябва да поговориш сериозно със съпруга си .Тя му е сестра,но пък ти си му жена и той е избрал да живее с теб.Значи би трябвало да се съобразява повече с теб.Ако нищо не се получи ,може би трябва да ограничиш контактите си с нея.Аз имам етърва/нали така беше-съпругата на брата на моя мъж,ама го обясних........../.Засега отношенията са ни чудесни,много ми помага с дъщеря ми,нищо ,че има бебе на 10м.Явно си зависи от човека.

# 2
  • Мнения: 9 667
Лично аз не разбрах какво точно прави зълва ти, за да ти докара толкова нерви. Но при всички случай "военните действия' едва ли ще ти помогнат да спечелиш войната.

# 3
  • Мнения: 625
Защо мислиш.че е заради детето?!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 511
Аз съм зълва... Confused
Надявам се моята снаха да не се чувства като теб.

Ака момичето е малко...възможно е да изпитва някаква ревност,че батко й обича вече и друг човек...но дотам спирам. Stop
Може би наистина трябва да говориш с човека до себе си.
А колкото до войните,те носят жертви,разруха и тъга. Peace

# 5
  • Мнения: 1 919
Е как какво и прави - нормално ли е да и се тика като отиват на почивка, на меден месец с тях не й ли се е ходило.
Не е заради детето- заради брат е. Моята зъмя(зълва е същата).
Брат и е само неин и трябва да я обслужва и да я глези.
Аз споделях с една приятелка която е имала същия проблем - ами тя просто е престанала да й се връзва.
Е това най много ще я травмира и огорчи - да види че не може да ти скапе настроението и да ви се бърка в живота.
Няма никаквъв смисъл да говориш с мъжа ти-  сигурно му я любимата малка сестричка, та ако ще тя да е кобила на 30.
Аз не съм се оправила с лигавщините на моята, която направи всичко възможно да ни провали сватбата и настрои цялото си семейство срещу мен. Т.е тя я провали но сега пак имаме планове, но роднините ще научат в последния момент и Елена най-последна.
Като дойде свекъра след раждането от вратата ми каза каквото и да правиш няма да разделиш Тошко от Ели. Тъпа работа. Резултата за момента е че мразя родителите му + нея.
Във всики случаи не започвай война - ignore i samo ignore.

# 6
  • Мнения: 3 164
Или говори с мъж ти или я постави на мястото й(зълвата), кажи и ясно и категорично, че няма право да се бърка Crossing Arms

# 7
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Имам такава Mr. Green....
Това е единственият човек, който почти мразя #Cussing out. Няма да се впускам в подробности, но само ще кажа, че съм си решила проблема с нея....почти.
Абсолютно и пълно игнориране Mr. Green. По същия начин се държи с нея и мъжа ми.

# 8
  • Мнения: 1 919
Само да добавя, че мъжа на моята приятелка след някое време се е усетил, че сестра му мисли само за себе си и хич не й пука за него. До тогава ти пожелавам по-здрави нерви. Гледай си семейството и да не ти пука. 
Може и да играеш и малко театър - да я хвалиш и тн направо ще и вземеш акъла.
А и мъжа ти ще е щастлив, че се държиш добре със сестра му.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 493
Защо мислиш.че е заради детето?!
Защото преди да разбере за детето, нещата бяха различни. Отношението и поведението й.
След като разбра за детето, започна да коментира неща от сорта, че не е необходимо брат й да си навлича главоболия на главата, като се обвързва с жена с дете, неща от сорта да съм гледала , мислела и внимавала като съм раждала - все едно аз съм си била планувала да се развеждам и други такива. Тя твърди, че също искала да има вече дете, но трябвало много да внимава за да не се налага после да разчита и търси чужди хора да и гледат детето.
Истината е, че много ама много ревнува, но и двамата не са никак малки и това не я оправдава.
А и смея да твърдя, че не съм търсила никой които да ми гледа детето, аз и сама се справях /естественно с помоща и подкрепата на родителите ми/.

Лично аз не разбрах какво точно прави зълва ти, за да ти докара толкова нерви. Но при всички случай "военните действия' едва ли ще ти помогнат да спечелиш войната.
Злослови, настройва родителите си - срещу мен и детето и т.н., ако сме някъде заедно и аз кажа нещо то тя задължително започва да работи брат си за противоположното, но не смее открито да ми се противопостави пред него, явно я е страх или ...... незнам  newsm78
А това за военните действия - знам че не водят до добро, затова и досега не съм ги предприела, търпя я вече две години с мисълта че като си намери гадже ще мирне и ще спре да се занимава с нас, но нещата стават все по зле и ....... се стигна до там, че ние с детето вече не ходим при тях, или ако има "семеен" повод ме канят с половин уста и то само мен - без детето.

# 10
  • Мнения: 9 667
Дано мъжът ти има очи да види действията и да усети гадните й мисли. А дотогава наистина можеш само да я игнорираш, за да не се натрупва излишно напрежение в семейството ти.   bouquet  За теб и твоето малко съкровище.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 271
Оф и аз имам зълва, която е тип Свекърва  Sad Лошото е, че се налага да живеем заедно и няма как да я игнорирам... Налага се, когато излизам тя да ми гледа детето и трябва да я търпя. С мъжа ми съм говорила на тази тема, но той се разкъсва така и гледам да не го затормозявам, защото, или аз ще изляза мрънкащата съпруга, или на нея ще и вдигне скандал и ще  и каже в очите всичко, което аз съм му споделила за нея...
Обаче, като чета за твоята зълва, ми се струва, че тя ревнува - освен брат си, защото мисли, че ти и го отнемаш, мисля,че се дразни и от факта, че имате дете, а тя не.....

# 12
  • София
  • Мнения: 4 493
Оф и аз имам зълва, която е тип Свекърва  Sad Лошото е, че се налага да живеем заедно и няма как да я игнорирам... Налага се, когато излизам тя да ми гледа детето и трябва да я търпя. С мъжа ми съм говорила на тази тема, но той се разкъсва така и гледам да не го затормозявам, защото, или аз ще изляза мрънкащата съпруга, или на нея ще и вдигне скандал и ще  и каже в очите всичко, което аз съм му споделила за нея...
Обаче, като чета за твоята зълва, ми се струва, че тя ревнува - освен брат си, защото мисли, че ти и го отнемаш, мисля,че се дразни и от факта, че имате дете, а тя не.....
Явно не съм се изразила добре - Детето си е само мое, не е негова дъщеря, но той се грижи за нея и тя го обожава

# 13
  • Мнения: 143
Чиста ревност, без значение с дете, без дете,  и аз имам проблеми с мойта зълва, и усещам колко много ревнува майка си, баща си и брат си дори от елементарно отношение към мен, за детето да не говорим. Накрая потърпешво остана моето дете, защото единствената му леля пощуряваше, щом някой обърне внимение на моето дете. За съжаление незнам какво да те посъветвам. Аз в началото си мълчах, но когато нейното дете искаше да скача върху моето /бебе/ се намесих, тя се разсърди, аз си тръгнах. Свекито нещо говорила с нея и на другия ден се държеше по добре. Често се чуваме по тел, говорим си без проблем, носи много подаръци на малката, до момента в който някой от "нейните" хора обърне внимание на беба.

Един друг случай, на една позната, брати й се ожени, но човека паралия, купил на жена си някакъв готин тел и тя побесня, как можел да купи на жена си такъв тел, пък на нея не. Иди обяснявай!

# 14
  • София
  • Мнения: 4 493

Един друг случай, на една позната, брати й се ожени, но човека паралия, купил на жена си някакъв готин тел и тя побесня, как можел да купи на жена си такъв тел, пък на нея не. Иди обяснявай!
Много познато, как може да ходим на море в чужбина без нея, такива ги надипли и наговори за да накара родителите им да говорят неколкократно с мъжът ми за да го уговарят да я вземе, а мен никой не пита  Sad, но да не се заричам , но втори път такава почивка - НЯМА ДА ДОПУСНА. По добре аз да не ходя  Cry
и без това направих компромис - не си взех детето с нас, а я оставих в България / да си бях останала и аз тук/

Общи условия

Активация на акаунт