Не спи добре през нощта

  • 400
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Моето бебе е на 3 месеца и 14 дни и допреди 1 седмица си спеше цяла нощ от 10 вечерта до 6,30-7,00 часа сутринта с малки будения,но след като дам вода или бибата заспиваше пак.Миналата седмица бяхме на ваксина и от тогава се буди по 6-7 пъти на нощ почти през час и не иска да заспи сам,а трябва да го нося за да заспи.Имали ли сте този проблем?Възможно ли е да е от ваксината?Четох че в този период децата не могат сами да преминават през фазите на съня и затова се будят?Дали е така?Незнам какво да правя,вече луднахме с татито.Освен това май ни мъчат зъбки и по цял ден е кисел,та направо откачам.

# 1
  • Мнения: 178
Валечка, имай търпение - всичко ще отмине. Има деца на които рано им никнат зъбки. Пробвай да го държиш буден до по-късно и ако се притесняваш ,че е от зъби - намазвай му вечер венчетата с 1ч.лъж. сода бикарбонат смесена с 1ч. лъж. мед. Аз така правех с баткото и не се оплаквам..Сега само се моля беба да не е така..УСПЕХ и се въоръжете с търпение..това ще отмине!!

# 2
  • Мнения: 600
безумно е да мажеш венци на бебе с мед, мед не се препоръчва до края на първата година. алерген е.

ако са зъби, препоръчвам ти само гелче(от аптеката) или хамомила(хомеопатично). аз лично ползвам второто и много помага. според мен детето просто минава през различен етап. не ми се вижда повод за притеснение, лошо е само, че не ви оставя да спите. аз приспиването препоръчвам да му даваш играчка,с която да спи - ние имаме мече и дребната е свикнала да й е дружинка в леглото. опитай да не го носиш, гали по гръбче или глава, но да лежи в леглото. а и в носенето няма лошо, не мисля, че ще свикне. просто временна нужда.

относно нощното будене - ставай само ако има нужда. дребната от една седмица започна да се буди, играе, троши бебефона и понякога заспива сама. ставам само ако започне да плаче, давам вода и я завивам. иначе играе по час и заспива.

не знам какво друго да кажа, това ми идва като идея.

# 3
  • Мнения: 2 427
А още по-безумно със сода за хляб!!!
Содата изтънява стените на корема и в един момент може да го пробие.Имаме познат на който корема се беше пръстнал на парчета точно от пиене на хлебна сода,а да не говорим какво може да се случи с нежно бебешко стомахче!!!!
Изобщо как могат да се прилагат разни такива бабешки методи при новородени ,не знам!!!С какъв акъл?!

Освен да чакаш да премине периода на безсъние...друго не знам какво бих те посъветвала.Може и от ваксината да е,просто да му е прецакала ритъма на спане.Ако прибавиш към това и растене на зъби....

Общи условия

Активация на акаунт