Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

в шоки-land

Честита Коледа, момичета #X-mas  #X-mas  #X-mas .....много щастие ви пожелавам..... моля ви споделете,ако zнаете, реzепта zа кекс беz zахар...в четвъртък сме на гости и искам да zанеса нещо, което и племеника ми ще може да хапне...zа другите....ами сигурно шоколад Rolling Eyes ....но ако успея да направя кекс ще е zа всички....нама да купувам шоколади...благодаря много предварително zа всички рецепти, който ще споделите и весели праzници.... #Bday  #Bday  #Bday
Цитирай

София

А защо по-специална рецепта, просто използваш подсладител(ако е течен намаляваш течностите).
Цитирай

в шоки-land

Цитат на: nad_tab
А защо по-специална рецепта, просто използваш подсладител(ако е течен намаляваш течностите).

много съм zле с десертите Rolling Eyes  Rolling Eyes ...винаги нещо става Evil or Very Mad ....моля, като да първолак обясни..... Embarassed
Цитирай

Varna

Цитат на: nad_tab
Мисля, че проблема не е само в захарта. Брашното също е важно. Доколкото знам за диабетиците не се препоръчва бяло брашно, в него има повече въглехидрати. А с ръжено или типово едва ли ще успееш да направиш кекс, може би няма да бухне така както бялото. Пък и подсладител колко се слага? Като знам само едно от тия миниатюрни хапченца захарин как подслаждат, незнам дали ще улучиш количеството.
Гледам, че пишеш от Швейцария. Там няма ли десерти и шоколади за диабетици. По - добре вземи готови, със сигурност трябва да се продават
Цитирай

в шоки-land

има, раzбира се, всякакви десерти....но ми се щеше да направя аz нещо домашно, zащото е опитвал всичко от магаzините.....
Цитирай

Varna

Ами вземи някаква рецепта за кекс и опитай с ръжено брашно и подсладител какво ще стане. Може да стане малко по-сплескан, ама сигурно ще е вкусен. Пък можеш да попиташ родителите дали да не го направиш с бяло брашно.
Ако не, направи бисквитена торта. Взимаш бисквити за диабетици и крем за диабетици. Правиш крема според инструкциите. Редиш един ред бисквити, сиропираш ги / с компот за диабетици примерно или с прясно мляко/. Ако вземеш компот може да сложиш и малко плодове. След това мажеш с крем и т.н. - ред бисквити, ред крем.
Цитирай

в шоки-land

питах zа брашното....може да е с бяло....няма проблеми...просто ми се искаше с нещо оригинално да го zарадвам дребосъка.....ще опитам с някаква рецепта zа "нормален" кекс, дано стане нещо...ако някой има специална рецепта,приемам всички рецепти..... Very Happy  Very Happy  Very Happy
Цитирай

София

Цитат на: stella
Пък и подсладител колко се слага? Като знам само едно от тия миниатюрни хапченца захарин как подслаждат, незнам дали ще улучиш количеството.
Гледам, че пишеш от Швейцария. Там няма ли десерти и шоколади за диабетици. По - добре вземи готови, със сигурност трябва да се продават

Има специален подсладите за сладкиши(течен) на него си пише какво колочество на колко захар е равно.
Не мога да ти дам рецепта защото никога не съм правила такъв сладкиш... но ето как аз правя кекса
6 яйца
1 и 1/2ч. захар(замени я с =то на това количество захар подсладител)
6с.л. олио
6с.л. вода(ако подсладителя е течен, не слагай)
2 и 1/2ч. брашно+бакпулвер+ванилия
орехи
ако имаш сухи плодчета, също е вкусно
Разбиваш яйцата със захарта и добавяш останалите неща подред. Накрая екстрите Smile можеш да нашариш кекса с како.
Печеш в загрята фурна на 180градуса докато като го боднеш с клечка тя остава суха.
Цитирай

при палмите и алигаторите,FL

Правя кекс за мъжо без захар и яйца, той не хапва таквиз неща единият вид е: 1 бурканче сладко(сигурна съм че в магазините има таква за диабетици), 1 бурканче вода(изплакваме това от сладкото), 5с.л. олио, 2равни лъжички сода за хляб. 1/2чч мед(може и повече, за да стане по-сладко),2и1/2чч бращно(ако трябва добавяш до необходимата гъстота).Разбъркваш всичко и печеш в намаслена и набрашнена форма в средно загрята фурна за около 30мин, аз ако имам добавям и някакви ядки, орехи стафиди или нещо друго, можеш да сложиш и какао. Другият вариант е с кисело мляко, но не знам с вашето дали ще се получи нещо, ако те интересува пиши, ще дам рецептата.
Цитирай

в шоки-land

благодаря ви много, момичета.....току що пробвах "мърzеливките" от "Какво ще готвите zа Коледа?"....по голям провал от мен в кухнята няма ( само в десертите е проблема, слава богу)..... Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad аz ли правя нещо не като хората или всички десерти са ми обявили бойкот неzнам...... Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.