Тръгнаха няколко капки - имам ли шанс?

  • 1 241
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 499
След като спрях да кърмя преди месец, поради всезапно спиране на кърмата, днес започнах да стимулирам гърдите си с помпата и тръгнаха няколко малки капки.Имам ли шанс да си върна кърмата.Слагам малката на гърдата, но тя се дави от зърното.Отдавам го на това, че са много меки и й влизат много надълбоко в гърлото.Много искам да кърмя отново, направо болезнено много.Имам ли шанс?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 043
Виж дали тази статия няма да ти е от полза http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=52165.0
А имаше и статия, която мисля се казваше "Възстановяване на лактацията", но не я намирам, може би бъркам заглавието  newsm78

# 2
  • Димитровград
  • Мнения: 1 735
Релактация-да,опитай,имаш шанс пак да кърмиш.

# 3
  • Мнения: 619
Защо не пробваш различни пози за кърмене?Все ще намериш начин,по който да е удобно и за двете...

# 4
  • Мнения: 3 092
Разбира се че ще успееш.Прочети инфо в Библиотеката.Стискам ти палци. Laughing Peace Joy

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
ИЗглежда, че имаш реален шанс, ако детето суче от гърдите.
Редовната стимулация с помпа за кърма (или ръчно цедене ако ти е по-удобно, за някои майки е по-удачен вариант) съчетано със сукането на бебето вероятно ще доведат до добър резултат.
Можеш да пробваш, за да не се дави детето, да придържаш гърдата с пръсти - така ще можеш да контролираш да поема в уста поне 2-3 см, които са нужни за правилно засукване и все пак - да не е твърде много, ако ти се струва, че в това е проблема.
Не си спряла да кърмиш отдавна, ето, че само за един ден успяваш да изкараш капки кърма (след прекъсване на кърменето е нормално жената да има капки месеци, дори години след това), а колко пъти пробва да цедиш и да слагаш малката на гърда?
Тя самата как засуква?
Обезателно пиши как вървят нещата.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Пропуснах да пиша, че сигурно ще помогне, ако я храниш от чашка, вместо от шише - така ще има повече стимул да суче от теб, а като я храниш с чашка, ще си сигурна, че поема достатъчно мляко.

# 7
  • Мнения: 3 499
Малката днес засука от гърдата ми /без да се дави/.И така спокойничко си сука около 10 мин.Но после като видя, че не пуска мляко почна да се дърпа и да плаче.Разбирам, че това е нормално, но съм щастлива, че има някакъв напредък. Grinning

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Браво на вас! 10 минути - може добре да е хапнала!

# 9
  • Мнения: 799
Селиа, с помощта този форум (Бу и Хедра   bouquet) се убедих, че няма нищо невъзможно при кърменето - просто трябва да имаш желание и да си много упорита.
Пожелавам ти успех (ти вече почти си го постигнала)  Hug

# 10
  • Мнения: 422
Браво на теб!Много добре се справяш!Сигурна съм, че ще успееш отново да кърмиш!  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 3 390
Ех, че се радвам за теб! Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 1 056
Предполагам, че пиеш лактогонни чайове вече и си изчела всичко за релактацията,пиеш по 1-1,5л течности, нали! smile3521
Да добавя, че ако има още проблем със захапването на гърдата то може да се дължи на биберон- залъгалка, ако ползваш. Съветвам те да опиташ варианта да махнеш залъгалката и вместо нея - цица!
Всъщност не съм чела статията за релаксацията, там може да го пише това за което се извинявам ако се повтарям, просто искам да те подкрепя!
Бъди упорита и успех ти желая! newsm10

# 13
  • Мнения: 3 499
Момичета, за съжаление опитите ми претърпяха пълен неуспех. Май само един-единствен път накарах малката да засуче.Веече сто пъти опитах обаче, тя се дърпа много и много плаче.Аз и не настоявам много, защото ме е страх да не я травмирам.Опитвам една - две минути и като видя, че я разстройвам и се отказвам, не искам да я мъча на всяка цена.Много ми е мъчно...наистина.Май нямам шанс.

# 14
  • Мнения: 3 116
Селиа, може да се опиташ докато спи да дадеш цица или докато е сънена  Peace

Една мама от квартала се оплака че от 2 месеца детето не иска цица и се изцежда. Казах и за номера с кърменето на тъмно (научих го от вас момичета   bouquet ), тя ме погледна странно, но на другия ден цъфна щастлива и каза че вече се кърмят Simple Smile

Не се предавай Simple Smile Хубаво е че се опитваш да не травмираш бебока, просто можеш да пробваш нещо от тези неща Simple Smile

Успех  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт