Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Потребител и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
270-284 от 449 отговора
За довиждане искам да посоча на всички пациенти с разширените вени сайт на израелския доктор, който преди десетина дни заинтригува българските медии с не повече, не по-малко революционния си метод. Той твърде се надяваше, че България е богом забравена пустиня, в която живеят неграмотни аборигени, пред които може да се пробутва какво ли не.
Ние съдовите хирурзи се смяхме от сърце на тази отдавна известна революция, т.к. това е същата склеротерапия, но медикаментът е разреден с въздух уж за по-добро залепване на вената, но всъщност разрежда лекарството и носи големи икономии за доктора. В САЩ не е разрешен.Метода с използване на  пяната вместо концентриран медикамент е предложен отдавна от италианския лекар -Tessari. Цикнете в Гугъла: Tessari L. Nouvelle technique d'obtention de la sclero-mousse, Phlebologie 1997; и ще получите нужната информация от преди 13 год.или пък извикайте  http://www.blitz.bg/article/919. и ще прочетете информация от 5 год. в България. Разбира се моментният ефект е налице, както и навсякъде, но доктора не отговори на най-важния въпрос- колко време ще трае ефекта и дали след 4-6 мес  неговите пациенти няма да се развайкат , като в този форум-няма ефект, вените отново се появиха,  доктора е лош и т.н. И последно-предоставям на вашето внимание извадка от този сайт:
http://www.dr-galili-bg.com/
Моля всички да обърнат внимание на космическити цени от процедурата на един крайник- 1000 евро.
Това е добър урок за тези , които обвиняват ни за големите суми за един сеанс-35 лева. Приятно четене.
"Нов метод за лечение на разширени вени
18.01.2010 / 16:08
Инжекционна процедура под ултразвук контрол гарантира 100% успеваемост, твърди д-р Яир Галили
Съдовият хирург д-р Яир Галили от Израел демонстрира днес у нас инжекционна процедура под ултразвук контрол за третиране на вени.
В отделението по венозни заболявания към медицинския институт "Машон МОР" в Тел Авив, чийто ръководител е д-р Галили, лекуват разширени вени по нов метод – няма упойка, няма болка.
От колко години имате опит с новия метод за лечение на разширени вени?
Повече от 8 години и имам над 25 000 процедури направени досега.
Какво е новото във вашия метод?
Новото в този метод е, че той има огромна успеваемост - 100%, за разлика от операциите, където успеваемостта е 60-75%. Имаме секундно вкарване на определена субстанция под ултразвуков контрол. Веществото се инжектира в първата 1/3 на болната вена, но то отива в двете посоки и я изпълва. Предизвиква се склерозиране на вената.
Тук има ли рецидиви?
Ние използваме ултразвук, който ни насочва директно към болното място.  Това е причината, след като извършим процедурата, да нямаме рецидиви.
Има ли рискове от тази процедура?
Това е най-малко рискованият метод.
Д-р Галили вече е провел поредица демонстрации пред български лекари. Той сподели, че е за пръв път в България и тепърва предстои да се уточни в коя болница в София може да се прилага този нов метод.
Запитан за цената на този метод на лечение, Галили зави, че тя е различна за различните страни. Той обясни, че в  Хърватска цената е 1000 евро за лечение на един крак и 10% отстъпка при лечение на другият крак на същият пациент - т.е. 1900 евро общо за двата крака за 1 процедура. При нужда от наложи 2 процедура цената вече е на половина, а за всяка следваща процедура цената е по 250 евро на всеки крак. По думите на д-р Галили, той досега е извършил в Израел над 25 хил. процедури на лечение на разширени вени.
"Основният проблем е, че кръвта, вместо да отива към сърцето, отива в нозете. Методът, който аз прилагам, е първо да откривам вътрешната вена чрез ултразвук. Това е тайната на моето успешно лечение. После вкарвам във вената вещество под формата на пяна, която свива кръвоносният съд. Веществото, което се вкарва във вената, е разрешено за позлване в ЕС, то има няколко имена, едното от които е полидеканол”, обясни хирургът.
Доктор Галили има намерение да бъде в България след един месец"
Цитирай

Здравейте!  Знае ли някой какви са цените в момента на лазерната терапия във Варна?   Аз съм от Г.Оряховица. През лятото ходих на преглед при нашият съдов хирург д-р Хр. Георгиев и той ми предложи склерозираща терапия. Не можах да направя нищо, понеже кърмех сина си .  Отивайки през есента обаче ми казва, че трябва лазерна терапия, защото вената е разширена много близко до главната вена на крака. В нашият град идвал варненски доктор (не се поинтересувах кой) и правели тази процедура.  Говори ми за цена от около 800лв.  Разширената ми вена е отпред на бедрото до вътрешната страна на коляното.Замислям се за операция, макар че като гледах  в нета как се прави направо настръхвам #Crazy   Пия ДОКСИУМ , ама май ефект няма- кракът ми изтръпва . Нося и ластични чорапи, ама  newsm78 замислила съм се за чорапогащник.

Моля някой да сподели за цената на процедурата, а и за самата лазерна терапия.  Много благодаря!

Цитирай

Браво, д-р Кнаяжев! Чудесна реклама направихте на израелския лекар д-р Галили!
Цитирай

Някой може ли да ми даде координати на д-р Хрелев от Варна,
че имам направление и личната ми лекарка каза да го издиря, а нещо не мога.
 bouquet
Цитирай

Някой може ли да ми даде координати на д-р Хрелев от Варна,
че имам направление и личната ми лекарка каза да го издиря, а нещо не мога.
 bouquet

Пиши какъв лекар е, защото гледам , че го няма при специалистите.
Цитирай

съдов хирург е.
и аз гледах там при специалистите ама го няма...
Цитирай

Много ми е странно заглавието на темата. Защо в него е името на д-р Големанов, а вътре пише д-р Княжев?! Странно...Нека вторият доктор си има отделна тема...
Цитирай

Здравейте Hug
Предстои ми операция при д-р Големанов следващата седмица - лазерна аблация.
Въпроса ми е скоро някой правил ли е такава и какви са резултатите?
Благодаря предварително bouquet
Цитирай

Моя роднина миналата седмица се оперира по класическя метод. Операцията е траяла около 2 часа заедно с подготовката. Беше в Токуда. Уж отиде само за преглед , но спешно са я приели за операция. Поради дългото отлагане на прегледи, състоянието й наистина не беше много добро- имаше огромни възли от вътрешната страна на бедрото и вените вече бяха започнали да я болят. Та операцията е била с епидурална упойка, минала е без проблеми и я изписаха още на следващия ден. Чувства се много добре, движи се  , и дори се  наема да гледа малката. Конците щели да й ги махнат на 20.03 и до тогава ще ходи стегната с ластичен чорап.
b0bby63 , успех и на теб!

Цитирай

Здравейте,
още съм нова тук и не мога много много да се ориентирам.
Интересувам се от проблемите които възникват вследствие на ЛИМФЕН ОТОК.
Как се лекува това.
От къде си купувате еластични чорапи, и може ли да се поръчва по размер ?
Цитирай

Ластични чорапи има в аптеките. На марката Сегрета има означени схеми, за да се ориентираш в размера. Не зная дали при лимфен оток, обаче, може да носиш такива чорапи.
Цитирай

Повдигам темата за да попитам колко време трае възстановяването при "класическата" операция. Предпочитам мнение на минали през нея хора. И колко време след това сте могли реално да се върнете към нормалния си начин на живот + работата.
Цитирай

Аз въстанових може би за 2 седм. на 3.тата по4нах работа(работата ми е на крак) 1 4ас работа половин по4ивка с високо вдигнати крака...така  5,6 дена и после на 100% (нямаше как налагаше се Rolling Eyes)
Цитирай

аз бях на преглед преди няколко дни и лекарката ми обясни, че възстановяването от операцията много зависи и от теглото на човека т.е. за човек с нормално или слабо телосложение до 2 седмици, а за хора по-едри се стига месец и повече.
Цитирай

след като ходих при няколко лекари, се оказа, че няма нужда от операция, а от склерозираща терапия.
някой правил ли си е, боли ли, колко време трае процедурата......
Цитирай

270-284 от 449 отговора