Алуминиева или ПВЦ дограма?

  • 25 069
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 206
Сигурно има хиляда и една теми, но искам пак да ви чуя или ако сте се изказвали дайте линкчета.
Не че разбирам нещо, но трябва да изберем дограмата и почти е назрял момента.
И кое е наистина по-скъпото?
Благодаря ви предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 480
Алуминиевата е по-скъпа. Ще следя темата, защото и ние сме в период на чудене и избиране  Simple Smile

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Наистина алуминиевата излиза по-скъпо. Ние сложихме ПВЦ на прозорците на апартамента и алуминиева на терасите.

# 3
  • Мнения: 8 917
ПВЦ - много съм доволна от нашата, а съм чувала, че алуминиевата кондензирала повече Rolling Eyes

# 4
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Алуминиевата е по-скъпа. Ще следя темата, защото и ние сме в период на чудене и избиране  Simple Smile

Защо алуминиевата да е по-скъпа? Не е ли точно обратното? Може би за специална алуминиева се отнася?
Ние имаме ПВЦ на едния балкон и алуминиева плъзгаща се на другия. За третия ще си сложа ПВЦ плъзгане. ПВЦто определено е по-добро и по-добре изолира и по-малко кондензира, и по-топло държи. За един средно голям балкон (около 3 м. дълъг ), с ПВЦ ни излезе към 1300 лв.

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Алуминиева..........има и дървени дограми със стъклопакет...........това е най- добрия вариант......

Аргументи

1.  PVC е вреден материал, както за хората, така и за природата.......
2.   според някои специалисти , не е измислена за нашия климат......от горещините бързо                         пожълтява и се скапва.......


Конденза намалява, когато отвън има добра изолация......изобщо си мисля, че новата дограма си върви с изолацията........но конденза по стъклата няма как да избегнеш........

# 6
  • Мнения: 1 547
Дървен стъклопакет  Peace

Предимствата му са във всяко едно отношение - издръжливост, изолация, естетика...
И не е толкова по-скъп от алуминиевата или PVC дограма.

# 7
  • Мнения: 1 449
И двете са добри, но трябва да са качествени. Имам и ПВЦ и алуминий - нямам проблеми. За миене повече ми харесва алуминиевата.

# 8
  • Мнения: 15 169
Разлика в цените няма - зависи какво искаш. В някой случай ПВС е по-скъпа, в друг по-евтина.
Кондез правят и двете, ако има по висока влажност в помещението.
Обърни внимание и на стъклопакета.

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=1222&highligh … EE%E3%F0%E0%EC%E0

http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/1277160/page/0/fpart/1/vc/1

http://forum.all.bg/dosearch.php

У нас е алуминиева. Апартамента е южен, което също не е без значение. 

# 9
  • Мнения: 3 089
дървен стъклопакет, ако можеш да си го позволиш. ние не можехме. имаме и пвц и ал дограма у дома. стаята на втория етаж е с плъзгащи се ал прозорци. кондензът е неописуем. в стаите на първия етаж сме с пвц. проблеми там нямаме. ал прозорец беше доста по-евтин от пвц прозорците.
днао случиш на фирма! успех!

# 10
# 11
  • Мнения: 4 621
Според мен - ПВЦ Peace

# 12
  • София/Перник
  • Мнения: 981
За домашни условия - PVC дограма от качествен производител и фирма + нискоемисионно К-стъкло - оптимален вариант цена/качество. Ако имате обаче предостатъчно средства - комбиниран профил - Al + дърво. Или пък дървената дограма на австрийската фирма "Kapo" (Капо се чете). Но цената им е хубава Simple Smile - ако с PVC прозорец струва 140лв, при австрийците същия струва 140 евро. Но е дърво и е качествена.

За административни условия - алуминий.

# 13
  • Мнения: 208
ПВЦ - много съм доволна от нашата, а съм чувала, че алуминиевата кондензирала повече Rolling Eyes

И аз съм на това мнение Peace.
Там където имаме алуминиева дограма наистина кондензира нищо, че е с добър стъклопакет, а също е по-скъпа.

# 14
  • Мнения: 1 120
За домашни условия ПВЦ е по-добрия избор Peace
При алуминевата дограма има по-голям конденз.
Много е важно на какви точно профили на ПВЦ ще се спрете. Препърчвам немски, обков пак немски-Roto. Бълагските на Blick , VivaPlast, след време пожълтяват.
При алуминиевата дограма, тази , която е с термомост ( по-добре изолирва) излиза доста по-скъпо.

Общи условия

Активация на акаунт