Как се прави кисел за бебе на 6 месеца?

  • 78 497
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 977
Привет, майчета!

Можете ли да ми дадете рецепта за кисел? Сина ми е на 6 месеца и за пръв път ще опита. Искам да го приготвя домашно.
Слага ли се мляко и захар?

Знаете ли сайтове с рецепти за детски храни?

Предварително Ви благодаря!

Последна редакция: пт, 29 сеп 2006, 15:53 от mishelle

# 1
# 2
  • Мнения: 977
"малко канела и 3-4 карамфилчета", "1-1 1/2 чаша захар"

Малко ме съмнява дали става за бебе...

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
"малко канела и 3-4 карамфилчета", "1-1 1/2 чаша захар"

Малко ме съмнява дали става за бебе...
  Ми незнаМ... ти би трябвало да знаеш по-добре... рецептите са в БиберонБГ Rolling Eyes, та затова реших, че може да ти вършат работа...пък и останалите киселчета нямат карамфил... пък и в цитираната от теб рецепта би могла да го пропуснеш, както и канелата....

# 4
# 5
  • Мнения: 2 584
в захранване на бебето има разни рецепти но на мойта не и хареса, от Пикадили и купих готов кисел същата работа и сега и правя само нишастета
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=16.0 ето тук има рецепти

# 6
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз така  го правя.
Настъргвам някакъв плод,слагам го на котлона да поври .Между другото разтварям две лъжици царевично нишесте в малко водичка и сипвам при плодовете.Разбърква се и се сгъстява.После за да стане млечно прибавям малко адаптирано мляко в него,също разтворено във водичка.
Ами това е .Много по-добре от изкуствените по магазините.

# 7
  • Мнения: 2 211
Млечен кисел

1.  10гр царевично нишесте
2.  120млл студена вода/кърма/
3.  1ч.л. захар
4.  1мерителна лъжица АМ/ако кисела е с вода/
5.  2 с.л. пасиран плод от компот/готово плодово пюре/

Нишестето, захарта, студената вода и АМ се бъркат с тел на котлона, докато се получи гъст крем. Сваля се от огъня, прибавя се пасираният плод и се разбърква.

# 8
  • Мнения: 2 716
100 грама вода с 1 чаена лъжичка нишесте - разбъркваш и сваряваш.  Когато стане кремче го изсипваш в купичка, в която има 100 грама плодово пюре. Бъркаш - изстива - Добър апетит!

# 9
  • Мнения: 977
Свекърва ми го е направила с малко прясно мляко и аз се въздържам да му го дам. Незнам редно ли е да се храни с прясно мляко, колкото и да е малко?...

# 10
  • Мнения: 9 899
а ти не й ли каза как точно да го приготви? Аз не бих дала прясно мляко, колкото и малко да е. .

# 11
  • София
  • Мнения: 4 966
Млечен кисел

1.  10гр царевично нишесте
2.  120млл студена вода/кърма/
3.  1ч.л. захар
4.  1мерителна лъжица АМ/ако кисела е с вода/
5.  2 с.л. пасиран плод от компот/готово плодово пюре/

Нишестето, захарта, студената вода и АМ се бъркат с тел на котлона, докато се получи гъст крем. Сваля се от огъня, прибавя се пасираният плод и се разбърква.



Не знаех че Ам-а може да се слага на котлон.Все си мислех,че не трябва да бъде мн висока температура-да не му стане нещо newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 974

Не знаех че Ам-а може да се слага на котлон.Все си мислех,че не трябва да бъде мн висока температура-да не му стане нещо newsm78
Аз също се колебаех да варя АМ и затова просто си го приготвях  и прибавям към десерта след като е свален от котлона.
Но пък една приятелка правеше страхотни палачинки с АМ  Laughing ......така, че предполагам,  няма проблем....но дали се запазват всичките му качества? newsm78

# 13
  • Мнения: 2 211

Не знаех че Ам-а може да се слага на котлон.Все си мислех,че не трябва да бъде мн висока температура-да не му стане нещо newsm78
Аз също се колебаех да варя АМ и затова просто си го приготвях  и прибавям към десерта след като е свален от котлона.
Но пък една приятелка правеше страхотни палачинки с АМ  Laughing ......така, че предполагам,  няма проблем....но дали се запазват всичките му качества? newsm78
В случая АМ се прибавя за вкус.

Ако държите да запазите качествата на АМ, може да го прибавите след като свалите крема от котлона и да го врътнете с пасатора, защото не се разтваря. Обаче по този начин, крема се сгъстява по - бавно поради липсата на белтък.

# 14
  • Мнения: 3 550
Аз го правя без мляко и захар. Кипвам вода, прибавям на тънка струйка разтворено в студена вода нишесте (натурално, без оцветители и овкусители). След като се сгъсти, добавям и настъргана ябълка, разбърквам още малко и насипвам по чашки. Досега не го е отказвал.

Общи условия

Активация на акаунт