Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора

Велико Търново

Моето момченце е на 3 месеца и половина. От 20-тина дена забелязвам, че съвсем съзнателно си търси палеца и успее ли да го вкара в устата си го суче настървено.  Досега сме му давали бибка ,когато заспива , но той не проявяваше особен интерес . Сега му я давам,  когато го хвана да си суче палеца.

Моля ви, дайте съвети как да се боря с тоя палец в устата, защото определено искам да го отуча от това. Предпочитам да суче бибата, а не пръста си.
Цитирай

Аз успях да откажа сина си от пръстите чрез ръкавици. Преди лягане му слагах ръкавичките и за около седмица успяхме. Малкия беше на около 11 м.
Цитирай

София

Здравей:)Деничка все още продължава да смуче пръстчето и категорично отказва залъгалка.В последния брой на списание "9-месеца" имаше реклама на нов разтвор против гризане на нокти и смукане на пръсти -DAUM-EXOL.Търсих го на няколко места и се надявам скоро да го открия,защото вече се чудя какво да правя:)Можете да го потърсите и вие и да опитате:)
Цитирай

София

Цитат на: shedi
Аз успях да откажа сина си от пръстите чрез ръкавици. Преди лягане му слагах ръкавичките и за около седмица успяхме. Малкия беше на около 11 м.

И това при нас не минава;)
Цитирай

Велико Търново

И аз го мислих това с ръкавичките, но ме е страх да не ги набута в устата си , защото с голяма сила дърпа всичко, до което се докопа - и хайде в устата
Цитирай

Велико Търново

Цитат на: SAYONARA
Здравей:)Деничка все още продължава да смуче пръстчето и категорично отказва залъгалка.В последния брой на списание "9-месеца" имаше реклама на нов разтвор против гризане на нокти и смукане на пръсти -DAUM-EXOL.Търсих го на няколко места и се надявам скоро да го открия,защото вече се чудя какво да правя:)Можете да го потърсите и вие и да опитате:)

Ще проуча въпроса с тоя разтвор . А какъв е принципа на отказване чрез такива разтвори за мазане ?  Сигурно са неприятни на вкус ,малко гадно ми се струва така, но ако няма друг начин ... Mad
Цитирай

София

Или му сложи ръкавички или опитай с бибероната. Една моя позната залепваше лейкопласт на пръста и така когато започнеше да си смучи пръстчето му ставаше гадно и така го отучи.
Цитирай

София

И при нас стои този проблем - палецът е целия в устата, а с останалите 4 пръста се дере по лицето - получава се действие 2 в 1 , и мама реже нокти на 2-3 дни ( на другото бебе не съм ги рязала откакто се е родило, на него някак си му се самообелват, ако ме разбирате), та аз я дебна и като я видя с пръста бутам бибата, ама нощем сигурно го смуче на воля, май ще слагаме и ние лейкоплости и ръкавици.. Rolling Eyes
Цитирай

Велико Търново

Цитат на: bibi
И при нас стои този проблем - палецът е целия в устата, а с останалите 4 пръста се дере по лицето - получава се действие 2 в 1 , и мама реже нокти на 2-3 дни ( на другото бебе не съм ги рязала откакто се е родило, на него някак си му се самообелват, ако ме разбирате), та аз я дебна и като я видя с пръста бутам бибата, ама нощем сигурно го смуче на воля, май ще слагаме и ние лейкоплости и ръкавици.. Rolling Eyes

Същата история ... - суче единия пръст, другите дерат .
И особено се развихря нощем или когато за малко е сам през деня
Цитирай

Sofia

Голямата ми дъщеря е на 5 год.,а все още си смуче палеца,и чесно да си кажа вече съм се видяла в чудо.Нищо не помага.Какво ли не опитахме-с ръкавички,с говорене,с горчив лак за нокти и все нищо не помага.Така,че незная какво да те посъветвам.Смятам,че всички деца са различни и дано при вас този лош навик бързо да изчезне.
Цитирай

Велико Търново

Цитат на: denica
Голямата ми дъщеря е на 5 год.,а все още си смуче палеца,и чесно да си кажа вече съм се видяла в чудо.Нищо не помага.Какво ли не опитахме-с ръкавички,с говорене,с горчив лак за нокти и все нищо не помага.Така,че незная какво да те посъветвам.Смятам,че всички деца са различни и дано при вас този лош навик бързо да изчезне.

Така е, различни са . НАдявам се да се справим въпреки, че аз не съм особено последователна, защото ми е жал
дано и при вас да мине скоро, може би тя просто ще надрасте тоя навик
Цитирай

Sofia

Ох,незная дали скоро ще спре с този палец.Вече е на 5год. и 4мес. и всичко разбира,обещава,че няма да го смуче и в следващият момент палецът отново е в устата.Сигурно си права,че  ще го надрасне.
Цитирай

Sofia

Цитат

ЗдравейДеничка все още продължава да смуче пръстчето и категорично отказва залъгалка.В последния брой на списание "9-месеца" имаше реклама на нов разтвор против гризане на нокти и смукане на пръсти -DAUM-EXOL.Търсих го на няколко места и се надявам скоро да го открия,защото вече се чудя какво да правяМожете да го потърсите и вие и да опитате

Много майки са ми се хвалили от това DAUM - EXOL, аз нямам личен опит,тъй като детенце не си яде пръстите, но гарантирано за 3 дни свършвало работа. Ако не можете да го откриете поръчайте си го на вашето квартално магазинче, те най-вероятно знаят от къде.
Цитирай

София

Цитат на: shedi

А не плака ли като му сложеше ръкавичка? Аз опитвам така, но той се дере зверски и не иска да заспи без палец в устата.
Цитирай

София-България, Израел - където си поискам

Цитат на: denica

Това сякаш аз съм го писала.Можеби като тръгне на у4илище
да се откаже, аз на това се надявам.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора