Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пазарджик

Здравейте, аз съм в 7 месец и ме притеснява че до момента имам само 1 месец и 12 дни трудов стаж, което означава че немога да получавам 2 години майчинство.Имам здравни осигуровки-редовни, но те помагат за безплатни изследвания и раждане.Предложиха ми да ме назначат със задна дата в една фирма, аз да си дам парите за осигуровките, в последствие да си пусна болничен и да мога да взимам 2 години майчинство.Това възможно ли е и как точно става?Къде и кой внася тези осигуровки, колко като сума са те?Благодаря ви предварително!!!
Цитирай

Бургас

Мисля, че със задна дата не може. Но нека мамите, които са компетентни, си кажат думата.
Цитирай

пред компютъра

Всички трядови договори се заверяват в НОЙ и няма как да те назначат със задна дата.

Може да взимаш майчинство 1г от социалните.
Цитирай
Много съжалявам, няма начин със задна дата да бъдеш назначена. Лошото е,че доколкото знам ако нямаш нужния стаж преди това нямаш право на болничен т.е. 6 месеца.Пак се получават от НОИ 160 лв., но само първата година.Но по-добре някой по-запознат да ти отговори по-точно,защото казуса е сложен.
Цитирай

Русе

Пак се получават от НОИ 160 лв., но само първата година.
няма такова нещо!ако имаш минимум 6 месеца стаж ще взимаш 160 лв за 2 години от НОИ, ако нямаш 6 месеца ще взимаш 100 лв за 1 година от социални грижи.среден вариант няма.ти не можеш до 9-тия месец да си събереш 6 месеца, НО имаш друга възможност,  от която те съветвам да се възползваш и тя е следната - понеже докато си по майчинство също ти се води стаж и ако сега те наеме някоя фирма(познати трябва да са, понеже ще е фиктивно наемане, колкото само да се води, че бачкаш някъде)започва да ти се трупа стаж над твоя месец и нещо, който имаш и след като родиш пак продължава да ти се трупа до момента в който ти се съберат 6 месеца и от тогава започваш да си взимаш 160 лв.губиш само това, че първите около 2 месеца, май някъде излизат, откакто станеш майка няма да взимаш никаква помощ, но пък после 2 години ще си взимаш по 160 лв.надявам се да не съм те объркала с обясненията си  Laughing
Цитирай

Пазарджик

благодаря за мненията на всички!все пак се оказа че може със задна дата да се подпише трудов договор и да се внесат осигуровките накуп стига работодателя да е близък човек!аз вече реших проблема си и сега ще получавам по 160 лв. 2 години , а има слух че ще ги увеличават!Има една малка подробност-заради т.нар. закъснение на плащането на осигуровките се плаща малка лихва-но си струва!
Цитирай

Дания

Не ми стана ясно защо искаш да си внасяш осигуровки със задна дата,като ти трябват само 6 месеца  #Crazy?
Цитирай

На края на вселената!

ще получавам по 160 лв. 2 години , а има слух че ще ги увеличават!
Не е слух Laughing
До 9 месец(или там някъде - онези прословути 315 дни) на детето ще получаваш 90% от заплатата си, но най-малко мин. раб. заплата. а след това 170 лв до навършване на 2год.
Цитирай

В полите на Пирин планина

благодаря за мненията на всички!все пак се оказа че може със задна дата да се подпише трудов договор и да се внесат осигуровките накуп стига работодателя да е близък човек!аз вече реших проблема си и сега ще получавам по 160 лв. 2 години , а има слух че ще ги увеличават!Има една малка подробност-заради т.нар. закъснение на плащането на осигуровките се плаща малка лихва-но си струва!

Не знам как ще сключиш "договор със задна дата" .... newsm78 Всеки сключен трудов договор се декларира в НАП в 3-дневен срок от сключването му и тогава влиза в сила.

Внимавай много на кой си даваш парите за осигуровки, защото за 5 месеца, колкото ти трябват на теб това са близо 300 лева. Naughty
Цитирай

пред компютъра

Не знам как ще сключиш "договор със задна дата" .... newsm78 Всеки сключен трудов договор се декларира в НАП в 3-дневен срок от сключването му и тогава влиза в сила.

Внимавай много на кой си даваш парите за осигуровки, защото за 5 месеца, колкото ти трябват на теб това са близо 300 лева. Naughty
Peace
Да така е по закон. И на мен не ми е много ясно как ще се избегне това. Thinking
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.