До посетилите село Чифлик,Троянско

  • 13 442
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 893
Предстои ни почивка в х-л"Дива",но ще сме с малката.Затова искам да ви попитам в селото има ли детски магазин,аптека или за всяко нещо ще се ходи до Троян?

# 1
  • Smallville
  • Мнения: 994
Ние ходихме миналата година и нямаше детски магазин,за аптека не се сещам,ходихме до Троян за всичко.Но в Дива е страхотно,ще сте доволни bowuu

# 2
  • Мнения: 1 893
danibaby,много ти благодаря   bouquet
Значи ще вземем повече багаж,отколкото ми се искаше.
Дано и на нас ни хареса  Praynig

# 3
  • sofia
  • Мнения: 4 296
имай предвид,че там не е толкова развито,вземи си лекарства и памперси ако са ви нужни.Вземи и бебефона,че докато спи детенце да пиете вино в басейна.Това ми е любимата част

# 4
  • Мнения: 992
ох там е страхотно, благородно ви завиждам че ще ходите там, е и ние ще ходим де но малко по натам
по въпросите- за всичко се ходи до троян , но той е на 10 мин. от Чифлик, а в самия хотел имат и лекарски услуги така че ако ви се наложи нещо през ноща / да не дава господ  Praynig / ще има към кой да се обърнете
приятно изкарване и почивка, ще ви хареса със сигурност

# 5
  • София
  • Мнения: 311
Там наистина е страхотно, но за детски магазини ще трябва до ходите до Троян. Но пък всичко можеш да намериш там. Приятна почивка!

# 6
  • Мнения: 794
А може ли малко отзиви за самия хотел - там в кое е по-добре - в механата или ресторанта.. (ще ходя с колеги).
А как е бара?

Храната?
Стаите?


А басейна колко е топъл.

Миналата година бях за мн малко във "Веника"... но така и не пробвах басейна...

# 7
  • Мнения: 2 663
Хотела е добър, стаите са екстра.
За хапване не ти препоръчвам да ядете там, в ресторанта на Веника е супер вкусно всичко!!!
То бар е силно казано-това е лоби и обслужването не е на ниво, но аз лично всеки път си взимам нещо за пиене и го пия в басейна, който е 38 градуса!

А бе няма как да не ти хареса басейан и стаите, но за хапването истината е във Веника!

# 8
  • Мнения: 794
мерси konstans  Simple Smile

и аз имам добри спомени от кухнята на Веника.. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 663
От тази тема и на мен ми се прииска да отида до Дива и утре към 18:00 ще тръгнем от София, та казвайте ще ходи ли някой този уикенд

# 10
  • София
  • Мнения: 3 159
Който не е хапвал във Веника, все едно не е ходил в Чифлика...ммм, искам и аааз

# 11
  • Мнения: 1 893
Още веднъж благодаря на всички-само веднъж ходихме екстрено до Троян,защото в Чифлика няма и банкомат  Rolling Eyes
Изкарахме една чудесна седмица в Дива,хотелът е приличен,природата е прекрасна,а в басейна е вълшебно  newsm81
Много съм доволна от обслужването и от храната в ресторанта също  smile3501
Ако наблизо направят магазинче и аптека,а в хотела-детски кът,ще го посетим отново  Wink

# 12
  • Мнения: 2 663

Ако наблизо направят магазинче и аптека,а в хотела-детски кът,ще го посетим отново  Wink


ДА!!!!Истината е ,че липсата на магазин, който да работи до късно си се усеща.А това ,че бара затваря преди 12 не коментирам, но иначе нямам никакви забележки!

За пореден път ще кажа тук - Чифлик е уникално място било за купон било за релакс!!!

# 13
  • Мнения: 2 663
А тази събота и неделя някой да има път към Чифлик, че аз пак ще ходя....

# 14
  • Мнения: 824
 ThinkingИ ние ходихме там,наистина е вълшебно,но се чудя защо ви е необходим магазин.На рецепцията продават най- необходимите неща Hug

# 15
  • Мнения: 1 893
Не мога да се съглася-няма дори достатъчно вестници,да не говорим за хранителни или лекарствени продукти  Sad   

# 16
  • Мнения: 2 663
Не мога да се съглася-няма дори достатъчно вестници,да не говорим за хранителни или лекарствени продукти  Sad   

Подкрепям на 100%. Ресторанта работи до 00:00. Лоби бара да 22:00 и понякога до 00:00.Какво за една вода макар трябва да изляза от хотела ли?
Въпреки, че ми е любимото място за рекалс това са си реални минуси

# 17
  • Мнения: 2 641
в Дива или в Веника е по добре да се отседне - като стаи и басейна ?

# 18
  • Мнения: 2 013
Момичета, а басейна става ли за къпане през есента и зимата?  Водата сигурно е достатъчно топла, предполагам, но как после притичваш до вътре. За нашето семейство, включвам и децата, басейнът е основно нещо за добро прекарване. А в някой от съседните хотели има ли закрит басейн?

# 19
  • Smallville
  • Мнения: 994
Доколкото знам закрит басейн няма.За къпането притичваш.В Дива стаята ни беше в горната част на хотела и до стаята бррр....но си заслужава.Във Веника е близо то там всичко е по компактно,по малък е хотела и басейна е на входа така да се каже.Водата във всички басейни е гореща и няма грижи да се къпеш в който и сезон да отидеш
в Дива или в Веника е по добре да се отседне - като стаи и басейна ?
На мен лично ми допадна Дива повече,по съвременен като стил хотел,а Веника е по битов.Аз не споделям възторга на другите момичета от кухнята във Веника,не беше лоша,но не беше и кой знае какво,но то на вкус приятели няма.А басейните и на двата хотела ми харесват.С една дума където и да се отседне,с магазини или без, Чифлик си остава една от любимите ми дестинации. bowuu

# 20
  • Мнения: 2 663
в Дива или в Веника е по добре да се отседне - като стаи и басейна ?

Ами на мен Дива ми харесва доста повече, особено новото криво.Стайте са много добри.Басейна на Веника си е баш на входа,по-малък е и е малко по неподдържан , което ме учуди доста при последните ми 2 ходения.Не слагат достатъчно препарат и водата остава с цвета както извира, което за белите бански е пагубно и плочките са покафеняли.

Момичета, а басейна става ли за къпане през есента и зимата?  Водата сигурно е достатъчно топла, предполагам, но как после притичваш до вътре. За нашето семейство, включвам и децата, басейнът е основно нещо за добро прекарване. А в някой от съседните хотели има ли закрит басейн?

Ами ние сме се къпали на -11. А и един рожден ден карах там (11.01.) като се къпахме през цялото време.

# 21
  • София
  • Мнения: 311
Моят съпруг от пет години се къпе на 24 декември в хотел "Веника" и казва, че е много хубаво. Аз още не съм се престрашила. Grinning

# 22
  • Мнения: 824
А някой посещавал ли е вече новия хотел ''Веника палас''.Миналата година го строяха и трябваше вече да е отворен ThinkingДали е по- хубаво от ''Дива'' и ''Веника''

# 23
  • Мнения: 2 663
А някой посещавал ли е вече новия хотел ''Веника палас''.Миналата година го строяха и трябваше вече да е отворен ThinkingДали е по- хубаво от ''Дива'' и ''Веника''

Ами тази година няма да работи, все още си е на груб строеж, въпреки , че прогнозите бяха съвсем други

# 24
  • Мнения: 824
 Confused
А някой посещавал ли е вече новия хотел ''Веника палас''.Миналата година го строяха и трябваше вече да е отворен ThinkingДали е по- хубаво от ''Дива'' и ''Веника''

Ами тази година няма да работи, все още си е на груб строеж, въпреки , че прогнозите бяха съвсем други
  bouquet ще търсим друго място

# 25
  • Мнения: 794
Втория хотел Веника бил на Ахмед Доган и му казват Доган Сарай Simple Smile

Аз ще бъда в "Дива" след 2 седмици - НЯМАМ ТЪРПЕНИЕ вече !

# 26
  • Мнения: 13 512
Втория хотел Веника бил на Ахмед Доган и му казват Доган Сарай Simple Smile
newsm78.Ако беше негов,щеше да е готов вече. Знам,че не е негов.

Последна редакция: сб, 28 окт 2006, 09:14 от monda

# 27
  • Мнения: 2 663
Втория хотел Веника бил на Ахмед Доган и му казват Доган Сарай Simple Smile
newsm78.Ако беше негов,щеше да е готов вече. Знам,че не е негов.


Грам не е негов, познавам собствениците

# 28
  • Мнения: 410
Моят съпруг от пет години се къпе на 24 декември в хотел "Веника" и казва, че е много хубаво. Аз още не съм се престрашила. Grinning
Незнаеш какво си изпуснала,затова не си топнала дупе още Mr. Green
Аз съм родом от Троян и имаме къща в Чифлик,там съм изкарала и част от детството си newsm68
Нощното къпане е част от нощните забавления на младежите там.Ходили сме да се къпем във всичките басейни и по всъко време на годината,дори в най-големите студове и снегове.Усещането е неповторимо,а ако отидеш там с любим човек,шампанско и малко ягоди,гарантирам едно незабравимо преживяване Peace
А Веника 2,както я наричаме там,все още не е готова и Ахмед Доган няма нищо общо с хотела newsm10

# 29

Ето пък аз къде мисля да си топна дупето на Нова година  Grinning

Това е един новооткрит хотел в с. Чифлик

http://www.hotel-bolkan.com/

Весело изкарване на празници на всички. И да се усмихвате. Simple Smile

# 30
  • Мнения: 794
Пфу написах много обстоен пост, който се затри  #Cussing out
И сега по темата.

Може би съм ще съм единствената недоволна от хотел "Дива", но :
- стаята ми беше с олющена мазилка;
- в банята плота бе от много долнопробна пластмаса, ЗАЛЕПЕН СЪС СКОЧ!!!
- имаше мухъл;
- в ресторанта ми сервираха претоплена храна! И отгоре на всичкото се постараха най-нахално да ме убедят, че е току що приговена. Мисля, че няма нормален човек който да не може да направи разликата, особено като става въпрос за обикновенна пържола..
- халатите, които ни бяха предложени бяха в изключително лощо състояние - много овехтели и прокъсани...


Като оставим това на страна доста се позабавлявахме, защото бяхме голяма компания...
Разходихме се до Националния парк, над Чифлика. Природата наистина е невероятна. Бе много красиво...

Имаше го и нощното къпане, когато вали обилно сняг  Simple Smile

А да , щях да пропусна - препоръчвам само и изключително кухнята на "Веника".

# 31
  • Мнения: 1 037
Samantha Jones, и аз съм от супер недоволните от Дива!Направо отврат.Отвън фасадата добре и само това!Когато бяхме там имаше и авария някаква,водата в басеина беше студена,супер студена и никой не си направи труда да ни уведоми,а камо ли да ни се извини!Никога повече там,никога!
А за Венишката кухня-просто нямам думи! Peace

# 32
  • Мнения: 1 120

Ето пък аз къде мисля да си топна дупето на Нова година  Grinning

Това е един новооткрит хотел в с. Чифлик

http://www.hotel-bolkan.com/

Весело изкарване на празници на всички. И да се усмихвате. Simple Smile



Ще чакам да кажеш впечатленията си от там. Отдавна съм хвърлила око на този хотел, не знаех, че вече са го отворили.

# 33
  • Мнения: 1 893

Ето пък аз къде мисля да си топна дупето на Нова година  Grinning

Това е един новооткрит хотел в с. Чифлик

http://www.hotel-bolkan.com/

Весело изкарване на празници на всички. И да се усмихвате. Simple Smile



Ще чакам да кажеш впечатленията си от там. Отдавна съм хвърлила око на този хотел, не знаех, че вече са го отворили.

Побутвам темата с надежда да разберем повече за новия хотел.
А и да я види Буба  Wink

# 34
  • Мнения: 2 663
Прочетете за моето преживяване с този "хотел"
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156346.0

# 35
  • Мнения: 5 622

Ето пък аз къде мисля да си топна дупето на Нова година  Grinning

Това е един новооткрит хотел в с. Чифлик

http://www.hotel-bolkan.com/

Весело изкарване на празници на всички. И да се усмихвате. Simple Smile



Ще чакам да кажеш впечатленията си от там. Отдавна съм хвърлила око на този хотел, не знаех, че вече са го отворили.

Побутвам темата с надежда да разберем повече за новия хотел.
А и да я види Буба  Wink

Благодаря  Wink

Сега, обаче съм още по-объркана  Rolling Eyes Ето, че тези последни негативни отзиви никак не ми харесват  Crossing Arms А може би трябва да попитаме при резервациите за новата част на хотела?Сигурно стаите там ще са по-добри?  newsm78

Кажете и цени на стаите в Дива и Веника, моля  Praynig

# 36
  • Мнения: 2 152
Те са много близки един до друг - няколко километра. Мисля, че почти нищо няма да намериш за детенцето си в Чифлика. Вместо да обикаляш и да губиш време, веднага за Троян Peace

# 37
  • Мнения: 6 618
В Дива двойна стая -60лв. апартамент-90лв.
Стаите са студени и басейна не работи.
Родителите ми са в момента там и нещо недоволстват.

# 38
  • Мнения: 2 663
На Дива новата част е много добра и стайте са много топли, ако си пуснеш отоплението( има една врътка на стената до банята обикновено).Басейна сега е празен, но те предупреждават по телефона.Тези цени са за през седмицата и може би и сега , когато басейна не работи.През уйкендите цената е 80лв за дрвойна стая, за апартамент е 130 майче.
Във Веника през седмицата пак е 60 лв, но всичко си работи и механата им е най-доброто място за хапване там, където и да спим ядем в техния ресторант.Събота и неделя не помня цената, защото обикновено отсядам в Дива, ама май беше 80 или 90лв.
Разстоянието между 2- та хотела е по-малко от 200 метра да не кажа 100.

# 39
  • Мнения: 5 622
Е, то не си струва да се ходи, след като басейнът им не разботи. А това до кога така?  newsm78

# 40
  • Мнения: 2 663
Е, то не си струва да се ходи, след като басейнът им не разботи. А това до кога така?  newsm78

Ами да, смисъла се губи.Иначе нямат инфо до кога ще е така.

# 41
  • Мнения: 5 622
Дайте ми, моля телефон на Дива  Praynig

# 42
  • Мнения: 1 937
Дайте ми, моля телефон на Дива  Praynig

0670/60935

http://www.pmk-bg.com/


# 43
  • Мнения: 216
Позволете ми, за да не пускам нова тема..да направя едно опровержение на мнението на Констанс за хотел "Балкан" http://troyan.start.bg/link.php?id=191628. Бяхме отседнали там за уикенда...хотела е чудесен, басейна работи и е чист, има парна баня, сауна, турска баня, възможност за масаж..между другото масажистката е много добра...Ресторанта също си работи и е на доста добро ниво като обслужване, обстановка има и музика на живо, която не е чалга Laughing. Верно е, че хотела е нов, но си функцонира съвсем организирано.....  непрятното преживяване на Констанс според мен е инцидент и затова исках да споделя едно по- различно мнение..хотела си заслужава.

И още нещо- Хотел "Веника палас" също функционира.

# 44
  • Мнения: 1 893
tonimam, благодаря, че си споделила своите впечатления. Би ли казала, как изглеждат стаите, накъде гледат. Хареса ли ви закуската? Случайно да има детски кът? Колко е голям басейна и има ли детски кът? Извинявай, че те засипах с въпроси, но планирам почивка през април и всички мнения ме интересуват.
А някой да се включи с мнения за Веника Палас?

# 45
  • Мнения: 216
Bacio, в хотела няма детски кът, но има достатъчно просранство за импровизации  Grinning....Стаите са средно големи, с телевозор, телефон, подово отопление с мин вода, централно отопление, доста топло е. Има детски басейн, т.е плитък басейн, който е отделен от големия, има джакузи и отделно басейнче с много гореща неохладена вода...Закуската не е кой знае какво, тип скромна шведска маса  Laughing, но компенсират с храната , която предлагат в менюто, добра е .

Ние също планираме да отидем отново за Великден, този път с детето.

# 46
  • Мнения: 696
Bacio, в хотела няма детски кът, но има достатъчно просранство за импровизации  Grinning....Стаите са средно големи, с телевозор, телефон, подово отопление с мин вода, централно отопление, доста топло е. Има детски басейн, т.е плитък басейн, който е отделен от големия, има джакузи и отделно басейнче с много гореща неохладена вода...Закуската не е кой знае какво, тип скромна шведска маса  Laughing, но компенсират с храната , която предлагат в менюто, добра е .

Ние също планираме да отидем отново за Великден, този път с детето.
А предлагат ли халати с които да отидеш до басейна отвън?

# 47
  • Мнения: 1 893
tonimam,   bouquet  за изчерпателното инфо 

# 48
  • Мнения: 216


Да, предлагат халати.

# 49
  • Мнения: 516
На 3-ти и 4-ти февруари,
цялото ми семейство,бяхме отседнали
в хотел"Балкан"( 4ифлика)...
Впе4атленията ми са доста противоре4иви -
определено,има какво да се изисква от персонала  и обстановката.
Ли4и си,4е хотел4ето е ново,
липсват зака4алки в банята,
през по4ивните дни,недостигаха халатите
за басейна (и при това , халатите,допълнително се заплащат)

Ина4е басейна е супер - нямам никакви забележки - топла вода в изобилие-
снегът вали тихо,а ти се плацикаш в горещият басеин - божествено!
За цените на стаите ми направи впе4атление,4е са малко по-
високи от тези във "Веника"...
апартамент -130лв(но несъм доволна от апартамента,защото
ни настаниха в едно голямо,скосено помещение,което не е отделено със стена,
а аз под апартамент - разбирам,
поне две стаи...
Ина4е обстановката не е лоша,ресторанта е много приятен,
но има мноого още да у4ат,как да обслужват гостите си ..
На дневният бар,не предлагаха най-обикновен 4ипс или снакс(просто нямало!!!)
..................това е...............

# 50
  • Мнения: 2 108
Хайде включете се с по-ново инфо. Някой бил ли е във Веника палас или Дива скоро?
Работят ли басейните?
Ако около Великден ходите да разкажете,че мислим края на април,началото на май да отидем.

# 51
  • Мнения: 410
Аз ходих преди две седмици до хотел "Балкан" за да се изкъпя в басейна.Добре са го направили,но незнам как е вътре.
Минах покрай Веника палас,отвън изглежда доста добре,дано си оправдава парите.

# 52
  • Мнения: 270
Хайде включете се с по-ново инфо. Някой бил ли е във Веника палас или Дива скоро?
Работят ли басейните?
Ако около Великден ходите да разкажете,че мислим края на април,началото на май да отидем.
Моето инфо не е кой знае колко ново, от миналата есен е. Та значи спахме в хотел "Чифлика", а вечеряхме във "Веника Палас". Страхотна кухня, няма две мнения по въпроса просто. А виното...Ооооо, виното!!! Mr. Green И да, малкото басейнче отвън предразполага за много интимно продължение на вечерта - плитко е, така че плувците, мечтаещи за олимпийски размери ще трябва да отскочат два хотела по нагоре, но твърде удобно да се накиснеш с чаша вино в ръка и ... Ако сте с кола, то тогава не знам дали ще ви стигнат 5-7 дена да обиколите - то са манастири, планински местности (там е защитена зона - резерват Централен Балкан), както и кулинарни спирки като тази на хан Бакхус по пътя към Шипково (дано не бъркам името). Над самото село Чифлика е туристическата пътека Козя стена, а над нея, респ. самият връх. Името обаче трябва да се приеме буквално - стръмно е и за пишман туристите като мен направо е ад, но пък като стигнете горе до върха, при хижата - кеф!!! Има и преход с коне, ама тц - инфо нема!
'Айде, потънах в мечтания заради вас Laughing Май ще повторим и тази година. Party

# 53
  • Мнения: 2 108
Цените във Веника палас са почти като в Дива.
Вчера съм ги  проверила по телефона
за петък и събота двойна стая без закуска 160 лв, апартамент без закуска 240 лв / в Дива апартамента е 220 лв и е със закуска, а двойната е същата цена,но пак със закуска/. Във Веника палас казаха,че ще пълнят и външния басейн за Великден.

# 54
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Веника е супер. Храната е повече от превъзходна. Да не повярва човек, че на това малко закътано място има такива хубави неща...единствено липсата на някакъв магазин притеснява, но не е някакъв сериозен проблем. На който му се ходи да си предвиди резервации поне 3 седмици предварително.това е задължително!!!

# 55
  • Мнения: 24 467
Всяко лято ходим поне за по един уикенд в  Чифлик заради минералния басейн . Големият ми син именно там и на с. Баня се научи да плува, тъй като водата е топла и по цял ден не излиза от там. Вече четири години сме редовни посетители и на двете места, много им издържаме. Отсядали сме и в частни къщи и сме били доволни.

# 56
  • Мнения: 686
И мен ме интересуват цените в хотелите какви са?Има ли намаление за деца?

# 57
  • Мнения: 179
Отсядала съм във Веника и Дива и съм доволна.Чифлика е едно от любимите ми места. Peace

# 58
Здравейте, виждам че има нужда от полезна информация за Чифлик.
Отскоро селото си има вече и сайт:
http://chiflik-tourism.net/
аз имах честта да го изработя, изцяло по моя идея, и да го поддържам.
Надявам се да ви е полезен, предстои публикуването на полезна туристическа информация, ще взема предвид и мненията в този форум.
Ако някой се интересува от нещо конкретно, и в сайта не е публикувано, моля чуствайте се свободни да ми напишете майл с препоръки.
Нека сайта да стане наистина полезен справочник за всички вас.
Поздрави
Светломир Станчев

# 59
  • Мнения: 2 108
Не видях никъде, описан конкретен хотел и координатите му.

Общи условия

Активация на акаунт