За бременните: Ходите ли по заведения?

  • 1 939
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Абе то това със закона е хубава идея, ама абсолютно неприложима, защото само за заведения с над 60 места се изисква създаването на самостоятелно помещение за пушачи, което да се със специална вентилация и т.н. В другите кафета, с под 60 места, които са и най-масовите, самостоятелни зали няма да се създават, а просто ще се обозначават местата за пушачи и тези за непушачи, което означава, че ти ще седнеш на маса за непушачи, а на съседната маса ще ти пушат пет човека!!! Та това е то приложение на закона по български!

# 16
  • София
  • Мнения: 3 787
Не мога да издържам дълго време на заведение вече.Много ме боли кръста като седя дълго време в неудобна поза.Последният път излизахме в неделя и сега все още ме боли кръста.А пък същата вечер не можах да си намеря място от болка.И също много ме дразни дима.Имам чувството,че всички са запалили по 2 цигари.Абе,вече не ми се ходи дори по заведения,а преди си умирах да излизам вечер.
А,също и тоалетните по заведенията са ми много гнусни.А пък както ходя по 2 пъти на половин час,направо лошо ми става като трябва да влизам там.
Ами,какво да направя,засега ще си стоя повече в къщи/и на работа/,заведенията ще ги оставя за по-нататък.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 175
Цитат на: Nansen
Абе то това със закона е хубава идея, ама абсолютно неприложима, защото само за заведения с над 60 места се изисква създаването на самостоятелно помещение за пушачи, което да се със специална вентилация и т.н. В другите кафета, с под 60 места, които са и най-масовите, самостоятелни зали няма да се създават, а просто ще се обозначават местата за пушачи и тези за непушачи, което означава, че ти ще седнеш на маса за непушачи, а на съседната маса ще ти пушат пет човека!!! Та това е то приложение на закона по български!


Напълно си права! Изобщо не ми се вярва да настъпят някакви сериозни промени. То в България пушачите са повече от непушачите и собствениците на заведения изобщо нямат полза да си "гонят" клиентите, които пушат. Дано не ми се обидят майките пушачки, но в нашата страна тези, които не пушат са дискриминирани, а не обратното.

Относно ходенето по заведения - според мен ако ти е добре си ходи, ако не недей. Собственият инстинкт е най-добрият показател. Ако караш тежка бременност и не ти е добре, никой не може да те обвинява, че си седиш в къщи. Ако пък се изнервяш от висенето у дома - ясно е, че е по-добре да излезеш. То и без това всички тук ще дадем различни съвети според възраст, начин на живот и интереси.

# 18
  • Мнения: 3 334
Цитат на: milenka
Цитат на: Nansen
Аз пък не съм си променила начина на живот въобще! Не мога и не искам да стана отшелник по никакъв начин! Обикаляме си с татето и хич не ни пука!


И аз така си изкарах цялата бременност, остават ми само 5 дни до раждането и пак не съм се спряла, снощи бяхме на ресторант, даже имаме куверти за Нова Година за Златни Пясъци. Като съм бременна, та какво, да лежа и да чакам??? Rolling Eyes


и аз като вас момичета.По време на бременноста просто не се спрях и за минута-даже и на Нова Година бях на ресторант и доста купонясвах,но определено тогава бях в 4 месец та много не ми беше голям корама за да ми тежи по някакъв начин.

# 19
  • Мнения: 7 837
Ходя по заведения и доскоро ходех и по купони Simple Smile. Ужасно депресиращо е според мен да се затворя вкъщи и да чакам да минат девет месеца...Вярно, че се пуши, ама на тоя принцип не трябва и по улиците да ходя, защото има отровни газове и замърсяване на въздуха  Rolling Eyes

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 239
Аз също се опитвам да водя абсолютно същия начин на живот!Просто когато се изморя се прибираме и толкоз!Разликата е само , че доста по-малко мис е ходи от преди,но пък и аз си прекалчвах Laughing Сега на Нова година ще ходим на Рила,. на хижа и ми предстой доста голям преход, но се надявам всичко да е ОК!!!Все пак като сме бременни да не сме болни?!?

# 21
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Цитат на: MiaT
Цитат на: Nansen
Абе то това със закона е хубава идея, ама абсолютно неприложима, защото само за заведения с над 60 места се изисква създаването на самостоятелно помещение за пушачи, което да се със специална вентилация и т.н. В другите кафета, с под 60 места, които са и най-масовите, самостоятелни зали няма да се създават, а просто ще се обозначават местата за пушачи и тези за непушачи, което означава, че ти ще седнеш на маса за непушачи, а на съседната маса ще ти пушат пет човека!!! Та това е то приложение на закона по български!


Напълно си права! Изобщо не ми се вярва да настъпят някакви сериозни промени. То в България пушачите са повече от непушачите и собствениците на заведения изобщо нямат полза да си "гонят" клиентите, които пушат. Дано не ми се обидят майките пушачки, но в нашата страна тези, които не пушат са дискриминирани, а не обратното.

Относно ходенето по заведения - според мен ако ти е добре си ходи, ако не недей. Собственият инстинкт е най-добрият показател. Ако караш тежка бременност и не ти е добре, никой не може да те обвинява, че си седиш в къщи. Ако пък се изнервяш от висенето у дома - ясно е, че е по-добре да излезеш. То и без това всички тук ще дадем различни съвети според възраст, начин на живот и интереси.


Не само, че собствениците няма да си пъдят клиентите, ами и глобите ще си плащат, глобата за нарушение на закона е, колко мислите..., ами 50 лева е! Ествествено, че собственика ще предпочете да си плати глобата, отколкото да се лиши от постоянните си клиенти, примерно, които заедно с дима от изпушените цигари му оставят и тези 50лв. като сметка! Ето и аз съм пушачка, обаче особено много се дразня когато не се спазна законодателството и се намират вратички за всичко! Е то това е, защото съм пък и юристка сигурно! Но въпреки, че аз пуша, съм с две ръце за локализацията на зони на пушачи! Ама нейсе, и това ще е един мъртъв закон!!!

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Цитат на: Nansen
Аз пък не съм си променила начина на живот въобще! Не мога и не искам да стана отшелник по никакъв начин! Обикаляме си с татето и хич не ни пука!

Абсолютно така сме и ние  Laughing
Едва сега започнах да се чувствам малко бременна, че ми понатежава тумбата, но пек не се спирам  #Milti
Иначе цигареният дим никога не ми е пречел, а  и аз обичам да ми мирише на цигара  Embarassed
Че то и автомобилните газове са вредни, ама...
Не ходя някъде само,ако се чувствам изморена, или ме мързи, ама почти нямам такива случаи  Laughing

# 23
  • Мнения: 4 621
Аз също не съм си променила начина на живот поне до момента. И по заведения си ходим с приатели и по гости, в крайна сметка сме бремени не болни Wink  (ако всичко е нормално разбира се). Дано всичко по нататък е наред с мен и беба и да продължа в същия дух.

# 24
  • Мнения: 3 042
за мой късмет почти цялата ми бременност preggo  беше в топлите месеци  Nature Sunny  на годината. Само веднъж бяхме в  затворено помещение със сестра ми на кафе, ноември беше вече Wear Umbrella , ей побърках се от притеснения за бебето Embarassed и повече не съм повтаряла. Викай си гости у вас, хем ще ти е по-приятно и комфортно, хем няма да ти кадят на главата  smokeuu .

# 25
  • Мнения: 1 976
Трябва да се води нормален живот, но все пак какъв е смисълът да се отказват цигарите, когато се нагълтваш с повече дим, отколкото, ако самият ти пушиш! Аз съм вече бивша пушачка, заради бременността, но много ме дразнят цигарите. И не , защото ми се пуши, а защото не виждам смисъл да не пушиш, а да се тъпчеш с отрови, заради другите. Сега разбирам какво им е на непушачите! С новия закон се надявам въздухът малко да се прочисти.
Иначе според мен не трябва да променяме драстично живота си. Без, разбира се, да забравяме човечето в нас, което няма как да се оплаче.

# 26
  • София
  • Мнения: 255
До последно бях по кръчмите! Даже вечерта преди да родя бяхме на парти до зори! Като съм бременна да не би да съм 1/2 човек? А и сега с бебо няма мърдане, защото е задимено по кафета и ресторанти...................

# 27
  • Мнения: 948
Ами, определено намалихме ходенията по заведения. По- рядко ходим гости, на ресторант, за нощни клубове изобщо да не говоря.
Живота ми беше толкова динамичен, че е абсурдно да запазя предишния ми начин на живот.
Вярно, че не съм болна, но немога да си позволя да рискувам здравето на бебето- цигари, шум, умора, грипове, продължително седене на стол...все пак не е кой знае колко време и ще издържа на няколкомесечната промяна. Grinning
По- убедена съм, че правя добро на бебето, когато си стоя в къщи, отколкото, когато съм по заведенията.
То си е и до нагласа на човека, определено. Grinning
ПП. Да не казвам колко ми се танцува! Незнам как е при вас, но само да чуя песен и едвам се удържам...

# 28
  • София
  • Мнения: 11 692
Ами ходим по заведения,но по-рядко.Аз самата нямам това голямо желание като преди.Повече ми се седи в къщи.Ако някой ми беше казал,че така ще се променя,нямаше да повярвам.Разбира се когато има повод ходя не се ограничавам. Гледам да не се ограничавам много-много,защото така или иначе,ако всичко е наред след половин година няма да имам тази възможност.

# 29
  • Мнения: 3 550
Гледаме да посещаваме заведения, които имат вентилация. Аз повече се оплаквам от столовете, защото ме заболява гърбът и започвам да мрънкам. Гледаме да ограничаваме разходите, вече не ходим с повод и без повод, а само ако се организира голяма среща с приятели. Ако има покана, никога не отказваме, че после като започне въртележката с памперсите и кърменето ........... тогава май ще станем отшелници.

Общи условия

Активация на акаунт