Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

В света на мечтите

Моля ви, помагайте Praynig
Синът ми искаше да си засади бобчета през лятото и да ги гледа как растат (всъщност идеята беше моя Crazy). Гледа ги с голяма любов, кръстил е всяко стръкче и редовно ги полива. Те стоят в една пластмасова саксия на терасата. Сега обаче започнаха да се появяват бели петна по листата и ми се струва, че растенията загиват. А едното има цвят!
Борко е решил, че иска да направи всичко по силите си да ги запази живи и да му родят бобчета Mr. Green А аз съм безсилна и не знам оттук нататък, как да ги отглеждаме.
Моля ви, ако някой знае, да казва! Приемам всякакви предложения  bouquet
Цитирай

Бургас

купувате памук от аптеката или от където го намерите по-лесно, растилате част от него на дебелина около 5 мм на площ от около 10х10 см на плоска повърхност и просто слагате няколко бобчета отгоре. след това ги поставяте на светло и топло място - на някой прозорец отвътре например и следите да са влажни. след ден два три вече ще наблюдавате процеса на растежа. Успех!
Цитирай

София

Мисля, че много деца са стигали до поникването на боба, но чак до отглеждане и проблеми с отглеждането... много сте напред  Very Happy

Предложи му да потърси в Интернет или другаде нещо по въпроса, аз стигнах само до:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D0%B1#.D0.9D.D0.B0.D1. … D0.B0.D0.BD.D0.B5

Или пусни темата в цветарските.

Успех!
Цитирай

Мисля, че много деца са стигали до поникването на боба, но чак до отглеждане и проблеми с отглеждането... много сте напред  Very Happy
Много, много, ама аз не можах Crazy Като бях малка се опитвах да си отгледам боб (имахме си някакви инструкции от училище мисля, как се прави с памуче, обаче аз никакво търпение нямах да го чакам да поникне този боб. Носех си го с мен и през 15 минути го поливах, за да порастне по-бързо hahaha
Съжалявам, че май не помогнах особено на авторката Blush
Цитирай

В света на мечтите

Поникването беше без проблем. А пък колко бързо израстна......! Ама сега ooooh!
Мислих, да пусна темата при цветарките, но ме досрамя Embarassed
Цитирай
Може би трябва да го подхраните с някакъв тор - мисля, че вече и унас има течни храни за растения /цветя/ по цветарниците и това ще му помогне да продължи да расте.
Цитирай

София

А може и да му е станало вече студено. Ако можете да го приберете някъде на топло.
Като ученичка слагах бобче на памук и вода, стана доста голямо, но изсъхна когато пуснаха парното (беше се увил около тръбата).
Цитирай

Отглеждала съм боб на балкона с голям успех. Зави се покрай решетките, много красиво. Накрая дори набрах 1 чиния бобчета.

Сложили сте го късно. Прибери го вътре на светло, да се получи нещо като парник. По-малко да го полива докато върже. Като се появи бобчето /ако/ може да засили поливането.
За белите петна не знам, може да е някаква си мана. Питай в цветарския магазин. От свекърва ми знам - цигара във вода и после поливаш с водата.

1 въпрос - бобът от магазина ли е или от село?

купувате памук от аптеката или от където го намерите по-лесно, растилате част от него на дебелина около 5 мм на площ от около 10х10 см на плоска повърхност и просто слагате няколко бобчета отгоре. след това ги поставяте на светло и топло място - на някой прозорец отвътре например и следите да са влажни. след ден два три вече ще наблюдавате процеса на растежа. Успех!

1 пост е, да беше го прочела. Хората стъбълца отгледали, кръстили ги, ти ги пращаш в аптеката.   
Цитирай

В света на мечтите

Отглеждала съм боб на балкона с голям успех. Зави се покрай решетките, много красиво. Накрая дори набрах 1 чиния бобчета.

Сложили сте го късно. Прибери го вътре на светло, да се получи нещо като парник. По-малко да го полива докато върже. Като се появи бобчето /ако/ може да засили поливането.
За белите петна не знам, може да е някаква си мана. Питай в цветарския магазин. От свекърва ми знам - цигара във вода и после поливаш с водата.

1 въпрос - бобът от магазина ли е или от село?

Благодаря  bouquet Звучиш ми майсторски Wink Вече го прибрах вътре. Да видим, какво ще стане. Дано не загинат растенията, че момченцето ми е много чувствително и оплаква всичко живо.
А бобът е от магазина. Това проблем ли е?
Знам, че ги сложихме късно, но идеята беше само да "тръгнат", не съм предполагала, че той толкова ще се вживее в ситуацията. Но друг път ще си знам Hug
Цитирай

През девет форума в десети

Обясни на детето, че бобът е едногодишна култура - така или иначе ще умре, даже и да успее да върже (което ме съмнява, ако не го опрашвате изкуствено).
Докато не се е случило обаче, вземи му купи някакви други растения - цветя, чичко Тревичко, има много сладки кактусчета под формата на животинчета (зайчета, мечета...). Та да има с какво да се утеши детето след загубата на боба...  Peace
Цитирай

При мен купешкият изобщо не покара. Нали ги третират преди да ги заключат в торбичките. А този, който отгледах си беше от село и то шарен. Тази година се боря да си набавя такъв.
Виж как сийка ме хвърли в размисъл. Аз съм отглеждала много зеленчуци на балкона и си се опрашват, ама вътре newsm78. май ще трябва да се правиш на пчеличка. Ама то като е 1 цветче.
Цитирай

Bristol

Момичетата са ти казали вече  Very Happy Стана студено, денят намаля, пък и няма кой да опраши цветчетата  Laughing
Кажи му, че сте закъсняли с насаждането, но напролет задължително ще пробвате пак.
Ние тази година засадихме слънчогледова семка. Ужасно впечатляващо е, защото слънчогледа расте много бързо и стана по-висок и от мен Crazy Беше много красив като цъфна, гледахме как пчелите го опрашват, после прецъфтя и сега семките наедряват. Обаче от 3 дни тук вали доста и се чудя, дали не е време да го оберем, преди да са се сплули семките  newsm78
Иначе всяко лято садим цветята заедно, а тази година и двамата участваха в поливането. Баткото с моята лейка, щерката си има нейна малка лейка  Laughing Но слънчогледа определено обра точките  Peace
Цитирай

София

Hug Идеята е супер....( Ама си дойде есента)  Има много интересна книжка на изд. "Просвета" - "501 занимания за деца!" За зимата върши идеална работа - има всякакви идеи! И за големи - и за малки. За двора, за вкъщи! И там има съвети за всякакви "РАЗСАДИ"  35  и за игри, и разни други идейки  Hug Успех
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.