Идея за подарък за 10-годишно момче?

  • 41 964
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 731
Обръщам се с молба за съвет от родителите на по-големите деца, защото изобщо не мога да си представя какво би му било интересно или нужно на едно момче на 10г.  
Мисля си за приключенска книга, но дали ще се зарадва?
Или някава игра/играчка, но те играят ли още на тази възраст? Май само седят на компютрите и там играят......
Мерси за помощта предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 152
Ако ще е книга - нека да е книга-игра. А също може - топка /футболна, баскетболна/ или уоки-токи.
Иначе наистина компютърните джаджи са на първо място.
Успех в избора!

# 2
  • София
  • Мнения: 731
Топка е супер-идейно! Мерси!

# 3
  • Мнения: 3 042
Пъзел подходящ за неговата възраст, голям съм фен на пъзелите значи!

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Павлина
Пъзел подходящ за неговата възраст, голям съм фен на пъзелите значи!


Боче, да ти кажа и аз много ги обичам, но 10-годишните определено не си падат по тях  Close .
На 13.01 племеника става на 10г. и аз ще имам тоз проблем. Добре, че съм наясно  Sunglasses  - освен компютърни игри (или всякакви други ел. игри) нищо друго не го/ги вълнуват.  Flutter

# 5
  • Мнения: 229
Забелязала съм, че момчетата на  тази възраст (около), разнасят едни карти "ю-ги-о" (май тъй им казват Wink ). Има и такива пластмасови играчки.
Моят племенник е на 8 години и сега е запален по металните тазос (Боже каква глупост са  ooooh! ).
Дано съм ти помогнала с идеи, anicat. Успех в избора!

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 504
Ние сме с 10 годишна девойка и хич не беше лесно, защото аз вече категорично отказах да купувам кукли. Има разни игри, такива като монополи, всякакви разновидности и си мисля че им е интересно, като съдя по нейните съученици, които са идвали на гости.
А ние купихме една грънчарска работилница, която се оказа голям хит  Grinning . Голямо плескане пада тези дни, добре че се пере лесни глината.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 780
Цитат на: lalka
Ние сме с 10 годишна девойка и хич не беше лесно, защото аз вече категорично отказах да купувам кукли. .


Леле! какви кукли за 10-год. момиче? Та тя си е вече госпожица! Поне така съдя по моята племенница - все модерни дрешки иска, дънки и др. Сешоари й подаряват, иска мобилен телефон...Като дойде ред да й избирам подарък виждам се в чудо, за мен тя си остава малкото момиченце, което много обичам, защото е първа племенничка. Така че от тук нататък ще се купуват неща като за възрастни, май...

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Киса, то за момиче на 10г. е по-лесно да се избира подарък.  #Milti
Момчетата са някак по-трудни в това отношение  Thinking . Тях едва ли би ги вълнувало новата дрешка или козметика(силно казано, но е така).  Rolling Eyes

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Компютюрна игра или някакви аксесоари за комп-ота (уебкамера, микрофон, слушалки, тонколонки, джойстици и всякакви джаджи...) ще свършат чудесна работа. Понякога ДВД или видеокасета с любим филм също.  Ако детето изучава някакъв език ще му е от полза вид речник или граматика, или някаква специализирана литература. Може и някаква модерна раница, ако му липсва такава....

# 10
  • Мнения: 3 042
тюх да му се не види, аз си мислех, че ще се зарадва на пъзел..... Cry
  Sunglasses ако е любител на науките, подари му някаква енциклопедия, има богат избор по книжарниците. Или пък книга от поредицата, която чете в момента. Има и едни макети на кораби, самолети и прочие машинарийки, момчурляците(в това число и мъжът ми  bowuu ) обичат да конструират, да майсторят. Пък и сръчен ще стане newsm10

# 11
  • София
  • Мнения: 731
Мерси за всички предложения, ще ги имам предвид за рождения му ден през лятото:-)
Защото днес по спешност трябваше в дъжда да реша проблема и набързо купих 2 книги: "Островът на съкровищата" и някакво Забавно помагало по английски. Само да има кой да ги отвори.......
Според мен е много, ама много важно децата да бъдат насърчавани да четат и от сега съм се зачудила как да възпитам у съкровището не любов към компютъра, която е неизбежна, а към книгите. Защото аз да си призная като малка не обичах да чета, а сега обожавам.

# 12
  • Мнения: 612
Може и това да ти помогне за лятото - племенника е на 8, отдавна е усвоил компютъра и прави ел. вериги, обаче му изпратихме подарък микроскоп.Пощурял от кеф и разглеждал постоянно с него. Има го и във вариант с телескоп, но той има отдавна. Wink

# 13
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Някаква енциклопедия, нпр. - динозаври.

Общи условия

Активация на акаунт