Въпрос за противозачатъчни хапчета

  • 904
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 393
Преди да забременея винаги съм се предпазвала с хапчета.Пиех само от един вид, понасяха ми много добре , никакви странични ефекти.Въпроса ми е, сега след като родих мога ли да продължа да пия същите или е добре да се консултирам с гинеколожката ми да ми изпише други.Чувала съм,че има разлика преди и след раждане какви хапчета се пият. newsm78 Вие как мислите?Питам защото ако мога да си спестя едно ходене и такса 20 лв ще е по-лесно.Благодаря предварително.  bouquet

# 1
  • Мнения: 9 063
Противозачатъчни се предписват само от гинеколог Simple Smile
Най-добре отиди, а и ако си здравно осигурена, с направление ще ти струва само лев и нещо Simple Smile

# 2
  • Мнения: 31
мисля че трябва първо да се консултираш с гинеколога си, аз си мисля че няма никаква разлика между преди и след раждане. Аз пия ЯСМИН макар че струват около 18,00 лв доктора твърди че са страхотни и подходящи за мен и аз така мисля вече ги пия две години след раждането и се чувствам ОК. УСПЕХ

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Много ми е чудно как лекарят ще прецени, че еди-кои си хапчета са подходящи точно за мен примерно? Не, сериозно се чудя. Не са ли произведени всички такива хапчета универсално, за всички жени? И как докторът ще прецени дали са за теб, без да си ги пила и да пробваш, или пък обратно- за изпробвани хапчета да каже, че не са за подходящи за теб? newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 2 100
според мен по-добре е да се консултираш с лекар Peace

# 5
  • Мнения: 5 393
Много ми е чудно как лекарят ще прецени, че еди-кои си хапчета са подходящи точно за мен примерно? Не, сериозно се чудя. Не са ли произведени всички такива хапчета универсално, за всички жени? И как докторът ще прецени дали са за теб, без да си ги пила и да пробваш, или пък обратно- за изпробвани хапчета да каже, че не са за подходящи за теб? newsm78
И аз се чудя точно това, и по тази причина си мисля, че мога да си продължа със вече изпробваните хапчета.Все пак 8 години ми вършеха перфектна работа.Ама реших все пак да питам.

# 6
  • Мнения: 12 305
Със сигурност имат разлика в дозировката на хормоните, за друго не зная. Имам познати, които са имали проблеми с дадена марка противозачатъчни таблетки, след консултация ги сменят и нещата си идват по местата... Не знам обаче дали критериите за подбор на таблетки се променят от това, че жената междувременно е родила  newsm78
А го има и това, че май на днешно време половината лекари са станали едва ли не дистрибутори на някоя марка и я препоръчват наред...

# 7
  • София
  • Мнения: 1 783
Разликата м/у различните видове хапчета е в дозировката и пропорциите на хормоните в тях. Тъй като имат редица странични ефекти, които при някои жени /например при мен/ водят до нежелани ефекти, има голямо значение какво ще се даде. Още повече ако /дано не/ е имало проблеми по време на бремеността - високо кръвно, разширени вени, тромбофлебити и др. или пък проблеми с гърдите след раждането, гинекологът прави преценка за вида на хапа. Ако ходите отдавна при един и същи лекар - той ви познава и тогава преценката е още по-точна.
Успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт