окачен таван в баня?

  • 39 148
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 544
Интересува ме от какво се прави - гипс картон, Хънтър? Какъв е у вас? Цена - материал и поставяне?
Харесах едни плоскости за окачен таван, които изглеждат като покрити с алуминиево фолио, но в магазина казаха, че не били влагоустойчиви, а само за стаи. Thinking

Дайте идея и за магазин, където има по-голямо разнообразие.

# 1
  • Мнения: 1 599
Аз също исках окачен таван, но трябваше да се нанасяме по-бързо и не остана време.
От цялото търсене мога да ти кажа това - най-добри и най-скъпи са на Метатрон. за нашата баня от около 3кв. излизаше около 300лв тавана
http://comfort.bg/bg/public/clients_383_140.html

# 2
  • Мнения: 4 473
Хънтър Дъглас не е най-доброто решение, а и вече много малко фирми монтират такъв.
Препоръчвам влагоустойчив гирсокартон. За толкова малко квадратура никой не дава цена на кв.м., имай го предвид.

# 3
  • Мнения: 1
Гипсокартонът не е добър вариант за окачен таван за баня.Написал/а си "влагоустойчив"и той си е такъв но за баня ти трябва водоустойчив материал.Хънтъра е добро решение.Ако в Метатронския ви се вижда скъп има прилични заместители  на по-ниски цени.В момента се сещам че съм срещал един гръцки линеен окачен таван на половината на цената на Хънтъра от Метатрон.

# 4
  • Мнения: 386
миналата година направих вкъщи такъв и съм супердоволна - майсторите сложиха влагоустойчив гипсокартон, който е зелен на цвят и слагането му отне няколко часа, друг е въпросът колко време чаках да дойдат (нямам координати, защото ми откраднаха телефона).
струваше ми 120 лв за 3 м2.
след това бояджията боядиса с грунд за влажни помещения (български) и накрая сложихме две ръце влагоустойчива боя със сатенен завършек (гръцка от бриколаж).
година по-късно е като нов! (пу-пу-пу да не са ми уроки)
препоръчвам ти да си направиш висящ таван, а и осветлението с лунички лично на мен много ми харесва...

# 5
  • Мнения: 1 546
Нямам идея какъв точно ни е окачения таван, защото съм супер скарана с понятия като "гипс", "мазилка", "грунд" и т.н. Embarassed, но сме много доволни!

# 6
  • София
  • Мнения: 630
В Бриколаж има плочи (размер 60 на 60 см) от гипскартон  и покритие от PVC. Продават се също и лайсни, от които се прави окачването. Излиза доста евтино - примерно за 3 кв - 120 лв.

# 7
  • Мнения: 2 495
Пвц хънтър е най-добрият вариант за таван в баня Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 101
Точно вчера си слагахме окачен таван в банята - Хънтър Дъглъс алуминиев .Цената му е 50лв./кв.м.Сами си го поставяхме , не е нищо сложно.Мога да ти покажа снимки , ако искаш Peace За сравнение ПВЦ-е варианта на Хънтъра е 15лв./кв.м. , но не ти го препоръчвам.Изглежда точно като пластмаса Crazy

# 9
  • София
  • Мнения: 2 901
Моля ви, покажете и на мен, какво е това окачен таван в баня? Все си мисля ,че трябва да е нещо супер поглъщащо влагата - той може и да не се мокри директно, но не трябва да прави и конденз - т.е. не трябва ли да е нещо на варова основа? Не искате да ви капе по главите във вид на студени капки доста след като сте се облекли, нали?

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Ние сложихме pvc-хънтър. Доволна съм, не кондензира, не капе нищо по главите ни  Laughing. Излезе около 200 лв. с 4 лунички за 3 кв.м

# 11
  • Мнения: 2 211
Нямам идея какъв точно ни е окачения таван, защото съм супер скарана с понятия като "гипс", "мазилка", "грунд" и т.н. Embarassed, но сме много доволни!
Аз също нямам понятие от какви материали е окаченият таван, но мога да кажа, че това е едно от малкото неща, които не правихме за втори път откакто се нанесохме. Вече 3 години не е мръднал. Със сигурност  е важен фактът, че поставихме и система за вентилиране. Мисля, че е много по - естетичен от Хънтър Дъглас.

# 12
  • Мнения: 619
Ние сме с едни плоскости,които от вътрешната страна са стъклена вата пресована,а от външната са покрити с нещо(незнам какъв е материала).Много са леки и са водоустойчиви-тавана стана супер,даже монтирахме и лампички-луни.Доволна съм много и като дизайн и като качество.

Общи условия

Активация на акаунт