Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
помогнете ми
детето ми прави пристъпи на субхордален ларингит - стигали сме до реанимация вечер, както си спи към полунощ усещам че дишането му става тежко /без други симптоми/ започвам да го събуждам , а той неможе да си поеме въздух, карам да се изкашля и "лае" . В Болницата веднага му слагат урбазон 40mg, които го успокоява за около 1-1.30ч и дишането наново се влошава пак урбазон и така до сутринта , като през това време е на физиологичен разтвор  даже сме стигали и до адреналин инхалаторно/някои път и Вентолин/ Лежали сме в болница около 6 пъти с тежки пристъпи, които прави от 1.5м , а сега е на 4 години, а междувремено е правил и по-леки които сме овладявали своевременно.Казват че има опасност от честите ларингити да премине на астма Как да предодвратя това, какво да направя, за да му помогна?
Цитирай
Все едно ,че аз съм го писала.Нашият случай е същият.само ,че преди година и половина открихме хомеопатията и мисля ,че тя ни помогна значително.Миналата зима направи само два леки пристъпа.Спряхме урбазона и се лукуваме само с хомеопатичните лекарства. Не си губи времето, ами отивай при хомеопат.
Цитирай
БЛАГОДАРЯ ТИ за отговора.
Преди 2 год. много ни похвалиха хомеопатията и ние решихме да пробваме.Много трудно се раших да спра всички лекарства, но го направих и при най- малката настинка/т.е  с хремата/ веднага ходихме на преглед т.к беше важно да се "хване" в началото.Вярно е че хомеопатията ни помогаше при настинки и кашлица да се излекува по бързо , но когато се стигнеше до пристъп вечер Доктора казваши само Drosera или Спонги тоста през 2 часа някой път помагаха, когато е по лек пристъпа, но в потежките случай неможех да стоя и да чакам действието на хомеоп. лекарство и веднага бързахме към Болницата и там ни лекуват с традиционните лекарства. Като ни изпишеха веднага пак при Д-ра хомеопат, които казваше че ще му пречисти организма от урбазоните и прочие. Така всичко се повтори 2-3 пъти ту Болница , ту хомеохатия като есента правише пристъпите всеки месец /август ни изписаха и септември пак пристъп октомври пак, макар и не толкова тежки но все пак си бяха пристъпи и реших да спра с хомеопатията  независимо, че доктора казваше нека да мине зимата /"да падне" снегът /и пристъпите ще спрат, но той беше ни казал , че и пролета като мине ще спрът, но не спряха може би от там загубих вяра в хомеопатията. Другият проблем с хомеопатията беше че все когато ни потрябваше за преглад Доктора не беше в града ,а той изрично беше казал че лечение по телефона не прави т.к може да не е правилно /в случият е прав/ но детето ми тогава кой ще го прегледа? И така общо взето поради тези причини я спрях.
Цитирай
Знаеш ли, нашият хомеопат препоръчва топло мляко на малки глътки да пие в дните , когато прави пристъпите.А, да не забравя и нещо ,което откри свъкърва ми.Когато започне да свири, докато още е сънлив му слагам на коремчето и малко на гърдичките вълнен топъл парцал.Аз го нагрявах хубаво с ютията, но преди да го поставя върху детето го допирах до лицето ми, за да усетя дали е търпимо топло.Така 4-5 пъти през нощта и го успокояваше.Дано ти помогна поне малко със съвети, защото знам какъв е ужасът.Напоследък започнах да му давам и по 4-8 капки пчелен клей сутрин на гладно върху захар.Хомеопат ни обаче каза, че когато давам клей трябва да правя поне 10 дневен курс на лечениеVтой подсилва имунната система.
Цитирай

Снощи и ние бяхме в болницата със същите симптоми. SadСлучва се на малкия втори път.Първия път баткото беше болен-кашляше,след 2 дена и малкия вдигна темп.и зачервено гърло и хайде лекарства и той.Вечерта ми направи този пристъп и отидохме в бърза помощ веднага .Мислехме ,че може и алергия и към някое от лекарствата  да е.Този път отново му дадох сироп за кашлица ''проспан'' и след 2,3 часа същия пристъп . Та си мисля дали има някаква връзка newsm78.
Цитирай

И на Симона са се случвали такива пристъпи, но не в толкова тежка форма. Първия път много се изплашихме, но нашия педиатър ни каза да направим следното нещо: слагаме на котлона вода да заври и държим малката така че да диша парата без разбира се да се изгори по някакъв начин. След това се отваря прозореца и я държим да диша по-студен въздух . Обикновено  все нощем се случва, та се завиваме с одеяло и така стоим на прозореца..Едновременно с това и давам Зиртек или Кларитин - анти-алергично лекарство, Вентолин и Проспан.  Важно е детето де се успокои и да не плаче...За съжаление не знам да може да се предотвратят тези пристъпи, може би се израстват но е много тежко...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.