Въпрос за лекарства при истинка

  • 2 071
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 499
Здравейте, момичета
От няколко дни май се опитвам да се разболея  Sad - сега хремата ми вече мина, но кашлям и ме боли гърлото. Незнам какво може да се пие - освен парацетамол? Помагайте  Embarassed какви хапчета може да се пият или смучат за гърло?
Благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 183
Здравей от мен!Не си написала,но сигурно си бремена,ако положението ти е по сериозно,само доктор може  да ти изпише какъв антибиотик да пиеш или нещо друго Peace

# 2
  • Мнения: 499
Пропуснала съм да напиша  Embarassed - бременна съм в 5 месец

# 3
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Хомеопатичните продукти и сиропи на Боарон примерно са подходящи за лечение на настинка при бременни, за парацетамола сама си написала. Аз самата бях смукала някакви хомеопатични хапчета със салвия, но не си спомням как се казваха и пих за кашлица Стодал сироп. Другото са старите и изпитани, мед, лимон и билкови чайове.

# 4
  • Мнения: 3 042
Пропуснала съм да напиша  Embarassed - бременна съм в 5 месец

Задължително се консултирай с лекар преди да пиеш каквито и да е лекарства.

Скорошно оздравяване и лека бременност. Peace

# 5
  • Мнения: 2 401
аз днес бях по същия повод на лекар - в четвърти месец съм. Не ми даде никакви лекарства да взимам, само таблетки Провопит -С за гърлото и то защото е адски зачервено.  Иначе изреди бабешките лекове.  А ме и цепи една глава...

# 6
  • Мнения: 372
Провопит -С  Peace, а след това док. ми разреши и стрепсилс  newsm78, каза че плацентата пазела вече бебо и нямало проблем, но и моят съвет е да се консултираш с лекар.

# 7
  • Мнения: 201
Здравей от мен!Не си написала,но сигурно си бремена,ако положението ти е по сериозно,само доктор може  да ти изпише какъв антибиотик да пиеш или нещо друго Peace
Антибиотик?! Не мисля... Парацетамол, разтворими витамини и никакъв аспирин! Моя приятелка ме излекува с "коктейл" от няколко различни разтворими витамини. Вкусно и ефикасно, но в самото начало на настинката. Задължително се консултирай с лекар.

# 8
  • Мнения: 3 500
Никакъв антибиотик, никакъв аспирин, никакви разтворими витамини  Naughty Пие се парацетамол, ако е много настинала.В носа - Стеримар /това е морска вода/, може витамини за бременни и осцилококциум - то е хомеопатично.Но все пак, ако положението е сериозно се консултирай с лекар.Парацетамола помага и за глава.

# 9
  • Мнения: 2 211
Бабините лекове и хомеопатията са подходящи в твоя случай. Компрес със ракия за гърлото - много ефективен, обаче е гадно. Компрес със мед на гърдите за кашлицата ако не си алергична. Осцилококцинум не е лоша идея.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 271
За хремата може всичко да слагаш - няма проблеми от капките за нос.

За кашлицата - аз пиех Хустажил - сироп - той е с мащерка, много бързо спираш да кашляш ( аз на 2 пъти докато бях бременна ме хващаше кашлица, имах чувството че ще изкашлям бебчо) и само това ми помагаше.

Скорошно оздравяване  Peace

# 11
  • Мнения: 304
За гърлото може и Хексисепт-мен ме болеше много в 3-я месец, но само с 2-3 хапчета за смучене се оправих!

# 12
  • Мнения: 4 621
Хомеопатични лекарства Peace

# 13
  • Мнения: 5 026
 Питай и лекар! За кашлица съм пила на Др. Тайс сироп с живовляк. Правих си и компреси на гърлото.

# 14
  • Мнения: 3 500
Jujka ако не се лъжа има капки за нос, които са противопоказни за бременни и кърмачки.Аз за това казвам Стеримар - той е безвреден, защото е морска вода.Прилага се и при бебета.

Общи условия

Активация на акаунт