Ще си платите ли стока, повредена от детето ви в мебелен магазин?

  • 3 971
  • 90
  •   1
Отговори
Здравейте!
Имам следният въпрос, който е провокиран от една тема, в която се обсъждаше трябва или не трябва да се пускат деца в мебелни магазини. Та конкретно: Ще си платите ли стока, повредена от вашето дете докато разглеждате магазина? Примерът е напълно реален-докато родителите се консултират с продавача, детето им хваща една от пластмасовите поставки с цената и започва да чука върху една испанска маса с уникални резби и скъпа изработка, чиято цена е наистина висока.
Родителите се направили на ударени и най-невъзмутимо се изнизали от магазина.
Още ли поддържате тезата,че трябва да се влиза с деца в магазините? Моето мнение е,че не трябва да се ходи с деца когато се избира мебел, а ако това се прави, то нека родителите са доблестни да си поемат отговорността за действията на отрочето си.
 ConfusedЧакам мненията ви.

# 1
  • Мнения: 6 167
абе... ако имам пари ще платя,
ама ако нямам.. ще я излежа тая маса испанска Wink

напълно съм съгласна с твоето мнение  Peace

# 2
  • Мнения: 5 468
Ще я платя и ще се срамувам много, че детето ми е направило такава беля.

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Ами, аз бих платила и то задължително. Как така ще поврежда мебели в конкретния сл. и аз ще се направя на ударена и ще се изнижа.  #Crazy Аз съм за - "Който чупи - купи!"  Wink  bouquet

# 4
  • Мнения: 45
Ще трябва да платя, друг е въпроса, че след като съм решила да влеза в магазин с дете , то не трябва да го изпускам от поглед.

# 5
  • Мнения: 46 434
Какво значение има дали стоката е повредена от човек на 1, 10, 30 или 60 години? Трябва да се плати! Ако е счупено от дете, плаща родителя/настойника! А, че българите имат навика да се правят на ударени, че не са счупили нищо е друг въпрос.

... Още ли поддържате тезата,че трябва да се влиза с деца в магазините? ...

Не, разбира се, отвън да има коневръзи, за да си връзваме децата! Как така човешко същество ще влезе в мебелен магазин  Rolling Eyes
И защо само пред мебелните, има магазини с много по-скъпи стоки, пред всички трябва да се монтират Crazy

# 6
Не казвам,че трябва да се третират децата като коне /уф,че грубо звучи/, но наистина няма ли да е по-удбно на родителите да избират мебели на спокойствие и дали тенденцията е да не се вземат децата при такъв вид покупки?
Питам защото след този случай ръководството на фирмата смята да забрани влизането с деца в магазина, а същевременно не иска да ограничава и поставя в неудобство вас родителите.

# 7
  • Мнения: 817
Разбира се ,че ще платя.Но е въпрос на възпитание/на родителя преди всичко/ ,за да се избегне подобен инцидент.
Като видя ,че децата ми правят нещо нередно ,веднага ще се намеся и ще предотврътя последиците,ако не успея на реме, ще си платя щетите............... . Sunglasses

# 8
  • Мнения: 46 434
Не казвам,че трябва да се третират децата като коне /уф,че грубо звучи/, но наистина няма ли да е по-удбно на родителите да избират мебели на спокойствие и дали тенденцията е да не се вземат децата при такъв вид покупки?
Питам защото след този случай ръководството на фирмата смята да забрани влизането с деца в магазина, а същевременно не иска да ограничава и поставя в неудобство вас родителите.

Най-удобно ми е детето въобще да не ми се мотае, и в магазина, и вкъщи, и на кафето, но искам дете и го имам. Нямам роднини или друг, на който да я оставям за всяка покупка и ако магазинът има подобно изискване, ще направя оборот на друг, който не осъжда раждаемостта.

# 9
  • Мнения: 817
Ами,ако имате възможност направете детцки кът ,отделете малко пространство/все пак става въпрос за оставяне ,за не повече от 30мин/ и винаги ,ще се намери някой служител да прави компания на малчуганите.
Просто идея Wink,поне ние така си решихме подобен проблем ,в същото време е и удобство за родитлите.............

# 10
  • Мнения: 1 866
Не казвам,че трябва да се третират децата като коне /уф,че грубо звучи/, но наистина няма ли да е по-удбно на родителите да избират мебели на спокойствие и дали тенденцията е да не се вземат децата при такъв вид покупки?
Питам защото след този случай ръководството на фирмата смята да забрани влизането с деца в магазина, а същевременно не иска да ограничава и поставя в неудобство вас родителите.

Със сигурност ще ми е по-спокойно без децата, но къде предлагаш да ги оставим, за да си правим покупките? За съжаление ние на спокойствие няма как да пазаруваме. Много други родители са в същото положение. Да имаш деца не е някаква прищявка все пак!

# 11
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Редно е, когато повредим нещо, да възстановим щетите.
Ние пазаруваме само в Комо, защото там има къде да оставим детето. Wink

# 12
  • Мнения: 6 167
Не казвам,че трябва да се третират децата като коне /уф,че грубо звучи/, но наистина няма ли да е по-удбно на родителите да избират мебели на спокойствие и дали тенденцията е да не се вземат децата при такъв вид покупки?
Питам защото след този случай ръководството на фирмата смята да забрани влизането с деца в магазина, а същевременно не иска да ограничава и поставя в неудобство вас родителите.

Най-удобно ми е детето въобще да не ми се мотае, и в магазина, и вкъщи, и на кафето, но искам дете и го имам. Нямам роднини или друг, на който да я оставям за всяка покупка и ако магазинът има подобно изискване, ще направя оборот на друг, който не осъжда раждаемостта.

Права си , единствено, ако всички родители са като теб и поемат отговорност за малкия човек!
Само че добре знаем, че това не е така, нали?
От друга страна има магазини, в които по-скъпото е отдалечено, заградено или поне с табелка "моля не пипайте..." .
виждала съм такива витрини със скъпи сервизи например.

не можеш да изтипосаш много скъпа маса в непосредствена близост до клиента.

Последна редакция: пн, 02 окт 2006, 18:32 от Lennie

# 13
  • Мнения: 1 858
Хм...
Ами какво да ти кажа?! В случая не е виновно детето. Смятам, че си е чиста проба дискриминация да не  се допускат деца. Когато купувахме на  майка ми мебели за нейния дом в нито една мебелна къща не ни спряха с детето а то се държа много прилично.

Казваш, че собствениците се замислили дали да спрат да допускат деца. Ако наистина го направят хората като мен, които нямат НИКОЙ на когото да оставят детето си като тръгнат да избират мебели определено няма да влязат в вашия магазин! Или ако това е прието като правили в мебелните магазини моето семейство ще спи по кашони. За мен би било много важно детето ми да е с мен, когато избирам обзавеждането за дома, защото то също ще живее в този дом и трябва да му харесва. Да не говорим за това, че наистина аз нямам на кой да си оставя детето дори и 30 минути.


Определено смятам, че повредената от едно дете стока трябва да се заплати от родителите му!

# 14
  • Мнения: 3 322
Независимо в мебелен или друг магазин децата ми са хванати за ръка и не обикалят на воля, имало е случай да не свърша работата поради това ,но ако няма на кой да ги оставя...
За конкретния случай бих си платила щетите. Случвало ми се е макар за по малки неща - съборена бутилка в магазин, отпечатена играчка...
Поставете предупредителна табела за да знаят клиентите отговорностите си ( щом явно не ги знаят)
Но ако забраните достъпа, ще изгубите доста много клиенти. Младите хора са покупателновъзможни.

Общи условия

Активация на акаунт