Клетва

  • 14 723
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 490
 Какво е клетвата ? Чувала съм , че циганските клетви са най-лошите !? Това вярно ли е !? Изобщо какво е това чудо!? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 5 289
Който кълне него го стига някой ден. Twisted Evil

# 2
  • Мнения: 490
Друго питах ...

# 3
  • Мнения: 2 070
Има различни интерпретации... По принцип резюмирано - когато си силно разгневен си помисляш или казваш нещо лошо, което искаш да постигне този, който те е наранил и причинил гнева... По този начин изпращаш негативна енергия и е нормално да причиниш на човека нещо, предполагам си чела за силата на мисълта... Има си клетви, които са си специални съчетания от думи, подобно на баенките, но различни... За силна се смята наистина циганската клетва, но и майчината клетва... Понякога може да тежи с поколения наред... Не всеки е способен да кълне... А има и хора, които не ги хваща клетва... Може да прочетеш за тези неща, интересни са, но не се вманиачавай, просто си задоволи любопитството...

А има ли повод, заради който да питаш???

# 4
  • Мнения: 5 622

 Ами майчината клетва съм чувала, че е най-тежката...

Така или иначе аз не вярвам в клетви и гледам да не робувам на подобни страхове, митове и легенди.

# 5
  • Мнения: 490
Не няма, просто се впечатлих от една история със циганска клетва

# 6
  • София
  • Мнения: 5 289
Циганските клетви хич и не ги броя,то на тях всяка втора дума им е клетва.
А за майчината клетва вярно е че е най-тежка.

# 7
  • Мнения: 5 539
Клетвата е вид негативна енергия. Но човек може неволно да прокълне и сам себе си.
Пухи, ти защо конкретно питаш? Да не би да си мислиш, че може някой да те е клел? Embarassed

# 8
  • Мнения: 490
Клетвата е вид негативна енергия. Но човек може неволно да прокълне и сам себе си.
Пухи, ти защо конкретно питаш? Да не би да си мислиш, че може някой да те е клел? Embarassed


Не , не си мисля това, по-горе отговорих защо.

Една съвсем банална история свързана със цигани в която циганка изрича клетва в болката си и клетвата наистина стига този , които е сторил зло на семейството й!

# 9
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
дайте пример за май4ина клетва, моля? кое се смята за клетва ?може ли да се дадат примери, истории, би било интересно да се види при4ината, акта и последствията! стана ми интересно, ако има инфо някъде, дайте линк!

# 10
  • Мнения: 490
дайте пример за май4ина клетва, моля? кое се смята за клетва ?може ли да се дадат примери, истории, би било интересно да се види при4ината, акта и последствията! стана ми интересно, ако има инфо някъде, дайте линк!


Да , и аз искам. Търсих , но нищо не открих .

# 11
  • Мнения: 1 616
дайте пример за май4ина клетва, моля? кое се смята за клетва ?може ли да се дадат примери, истории, би било интересно да се види при4ината, акта и последствията! стана ми интересно, ако има инфо някъде, дайте линк!


Да , и аз искам. Търсих , но нищо не открих .

Доколкото знам, майчината клетва не е някакво проклятие (както изглежда), а това са думи, закани, които после се сбъдват. Пример: на майка ми една приятелка имала доста бурна младост и общо взето побъркала майка си. Един ден отчаяната жена й казала: "Две дъщери да имаш дано и поне едната да ти върти номерата, които ти ми въртиш!" И "клетвата" се сбъднала - наистина приятелката на мама родила две дъщери, като по-голямата й донесе доста тревоги... Та затова казват хората, че майчината клетва е най-тежка... Иначе се съмнявам, че някоя майка ще пожелае зло на детето си, но изречените думи се сбъдват!

# 12
  • Мнения: 6 167
Какво е клетвата ? Чувала съм , че циганските клетви са най-лошите !? Това вярно ли е !? Изобщо какво е това чудо!? newsm78

Никво не е.
Няма такова нещо.
Всичко е в главата.

# 13
  • Мнения: 7 837
Клетвата е вид негативна енергия.

Точно това е.
Но дали ще попие у другия, зависи от това, кой енергийно е по-силен.

Не случайно, когато се прави забележка на дете, то трябва да се гледа в очите. А не, да му се говори в гръб...

# 14
  • Мнения: 2 070
За майчина клетва се говори и когато някой причини лошо на детето ти и ти го прокълнеш... Не само, когато изричаш нищо спрямо детето си... Ще ви разкажа интересни истории, ако си ге спомня, но не сега... В Родопите са ми разказвали доста... Може да се уплашите направо...
това е просто енергия, силата на мисълта и чувството, няма особена мистика, учените са го обядснили вече...

Общи условия

Активация на акаунт