Ядене и чудо

  • 1 410
  • 21
  •   1
Отговори
Нашият 23 дневен син направо побърка майка си-яде като невидял, повръща и продължава да яде.  Ако го махнем от цицата опищява света, докато не го върнем пак на нея. Това нормално ли е?

# 1
  • Мнения: 1 559
И при нас беше така парвия месец,докато се регулират нещата...споко

# 2
  • Мнения: 3 499
Според мен не е от глад, той просто я ползва за залъгалка.Иска да си смуче гърдата, това може би го успокоява.Повръщането не е задължително да е от преяждане.Но това от друга страна е добре, защото стимулира производството на кърма.Все пак да не го държи нон-стоп на гърдата си.Защо не опитате с биберон-залъгалка?!

# 3
Според мен не е от глад, той просто я ползва за залъгалка.Иска да си смуче гърдата, това може би го успокоява.Повръщането не е задължително да е от преяждане.Но това от друга страна е добре, защото стимулира производството на кърма.Все пак да не го държи нон-стоп на гърдата си.Защо не опитате с биберон-залъгалка?!
Опитваме, но не винаги минава номера. Напоследък се усеща и още повече започва да пищи. CryДано да отмине по-скоро, че майка му луда стана. Crazy

# 4
  • Мнения: 5 370
Да не би да има яко колики?
И това да му е начин за успокояване?
От дългкокърмилите мамчета знам, че кърмачетата ползват мама за успокоитек и при колики, и при зъбки.....

# 5
  • София
  • Мнения: 1 877
и миа беше така, с малки изключения...посветете се на кърменето, само ще спечелите спокойствие и за двете старни. намерете помощ за домакинството, нека мама е само за малечко, вторя месец всичко е по-друго, а тревтия, четвъртия-прекрасно  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes, сами разреждат яденето, а на гърдата имате идеална възможност за успокоение на бебо, нещо, което при шишето (АМ) липсва..това е един голям късмет, че кърмите, с времето ще оцените какво щастие е , че сте сред успелите! с нищо не може да се замени!
дързост ви пожелавам! Peace

# 6
  • Мнения: 1 559
Честит син! Да ви е жив и здрав! Grinning
Това, което описвате, е напълно нормалното поведение на здраво новородено бебче Grinning Страхотно е, че се съобразявате с нуждите на човечето. Тук действително става дума за нужди,а не за някакъв каприз. Преди да се роди бебчето е снабдявано денонощно и непрекъснато с хранителни вещества от плацентата. В корема на мама то е на сигурно,топло, безопасно и уютно място и не познава усещания като студ, глад, жажда, болка. Изведнъж извадено от там, миниатюрното човече попада в един напълно чужд свят, където, ако не е гушнато в мама, всичко е толкова страшно и огромно. Кърменето е не просто начин на хранене, не просто хранене с кърма, кърменето е и утеха, успокоение, топлинка, усещане за мама (бебчето познава само нейния глас и пулс, всичко друго му е непознато, то тепърва ще се впусне в изучаване на света).
    Дори и да погледнем кърменето само в аспекта му на набавяне на определени (винаги точно в такава пропорционалност от каквато бебчето има нужда в конкретния момент на развитието си) биохимични вещества, бебето в периода на новородено (през първите 6 седмици от извънутробния си живот) има нужда да се храни доста честичко. Когато бебето огладнява, то усеща болка, истинска болка. А новороденото се ражда с коремче с размери на черешка. Имайки предвид фактът, че кърмата е лесно  и бързо усвоима (за около 1,5-2ч) - но не и нехранителна, тя се променя по състав в съответствие с постоянно променящите се хранителните  нужди на бебчето и никога не затормозява незрялата му храносмилателна система - лесно може да стигнем до извода колко често има нужда да похапва едно новородено. Честото кърмене е съществено важно за успешния старт на кърменето въобще. Освен това кърменето на поискване (винаги, когато бебчето има желание) осигурява добро наддаване на бебчето (не е лесно да си удвоиш теглото за 6 месеца) и установяване на стабилна лактация при майката, както и съответствието на количеството произвеждано мляко с нуждите на бебчето.
    Ползването на биберон залъгалка може да създаде един доста често срещан проблем - т.нар.бибероново сукане. От биберон и от гърда се суче по различен начин и ако на новороденото се даде биберон (било залъгалка или шише с биберон) вероятността да откаже да суче от гърда, или да започне да суче неправилно от гърда (което да доведе до рагади при майката и до недостатъчен приток на мляко) не е за подценяване. Освен това биберонът залъгалка "залъгва" (както е видно от самото му име) новороденото да утолява сукателния си рефлекс с него, вместо с естествения източник за утоляването му. По тази начин гърдите се стимулират да произвеждат кърма по-рядко, което води до намаляване на производството на кърма, а бебчето суче по-рядко и приема по-малко мляко.Няма как едно бебе да ползва майка си за биберон залъгалка по простата причина, че то не знае какво е биберон залъгалка (и ако няма кой да му я бутне в устата, никога няма и да узнае, като моето например Mr. Green). Биберонът залъгалка е изобретен от човека (никой бозайник не бута биберон залъгалка на малките си, когато те имат нужда да сучат и никой бозайник няма проблем с установяването на трайна лактация при нормални обстоятелства) с идеята да изпълнява една от функциите на гърдата. Съветвам ви,ако ви е възможно, да не прибягвате до биберон залъгалка (както и до всякакви други биберони) поне през първите 6-8 седмици на бебчето - тогава рискът от объркване на сученето от гърда и от биберон е най-висок.
    Това са линкове към статии за кърмене на новороденото:
    
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4484
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1794
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21140
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73982.0

     А ето тези статии са за кърменето под час:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13444
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24040.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21077.0
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/439/

    Ето и линкове към факти и проучвания за биберона залъгалка:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/439/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13432

     Важното е да оцелеете през първите 6 седмици Laughing След това ще се нагодите към бебчето  и то ще си създаде някакъв режим (който, разбира се, подлежи на промяна).  
      Ако искате да попитате нещо по отношение на кърменето, заповядайте във форум Кърмене  и  захранване на бебетата (дадените от мен линкове са към статии от библиотеката на форума) Grinning


    

# 7
  • Мнения: 1 559
Малко офф: Според мен е удачно темата да бъде преместена във форум Кърмене и захранване на бебетата, но това може да стане само по преценка на модераторите, разбира се Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 630
За мен всичко е нормално и нещата от само себе си ще се регулират Heart Eyes. Само един съвет: нека мама да предлага една и съща гърда в рамките на 2-3 часа, ако бебо плаче и не иска, тогава да предложи и другата.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 056
Според мен не е от глад, той просто я ползва за залъгалка.Иска да си смуче гърдата, това може би го успокоява.Повръщането не е задължително да е от преяждане.Но това от друга страна е добре, защото стимулира производството на кърма.Все пак да не го държи нон-стоп на гърдата си.Защо не опитате с биберон-залъгалка?!






Биберон-залъгалката е едно от нещата които спомагат за отказването от гърдата, защото езичето на бебето е в различно положение и бебето се обърква по този начин!
Моят съвет е да не прилагате това сравнително ново приспособление върху бебето си.

По описанието ми се струва съвсем нормално бебчо да повръща отвреме-навреме.Не е на фонтан толкова често, нали!
Справяте се отлично, радвайте се и да сте живи и здрави!

# 10
  • Мнения: 3 499
Според мен не е от глад, той просто я ползва за залъгалка.Иска да си смуче гърдата, това може би го успокоява.Повръщането не е задължително да е от преяждане.Но това от друга страна е добре, защото стимулира производството на кърма.Все пак да не го държи нон-стоп на гърдата си.Защо не опитате с биберон-залъгалка?!
Напълно не съм съгласна.Биберон-залъгалката не пречи детето да се поставя колкото се може по-често на гърдата.Без него обаче майката трябва да стои почти непрекъснато "скачена" с бебето.Тя няма време да хапне, да отиде до тоалетната, да вземе душ.Мислиш ли, че това е много хубаво за самата нея.В един момент тя ще се почувства зле от това, че няма никакви лични минути за себе си.Кърменето може да й се стори кошмар.Преди всичко е изключително важно майката също да се чувства добре и пълноценно, защото от това зависи както кърменето, така и спокойствието на бебчо.Казвам го от личен опит.Един месец седях нон-стоп с детето на гърдите.Нямах време дори до тоалетна да отида.Имах чувството, че не живея.Обаче не, детето на гърдите и това е.От стреса кърмата ми спря изведнъж, събудих се е една сутрин и нямаше и капка.Сега съжалявам зе това, че не си почивах повече, че не отделях и минута за себе си.Абсолютно убедена съм, че сега щях да кърмя още.Престанете да съветвате жените постоянно да държат бебетата на гърдите си - много често ДА, но не и ежеминутно.По-скоро дайте савет как трябва една жена да се грижи и за себе си, за да може да кърми по-дълго.







Биберон-залъгалката е едно от нещата които спомагат за отказването от гърдата, защото езичето на бебето е в различно положение и бебето се обърква по този начин!
Моят съвет е да не прилагате това сравнително ново приспособление върху бебето си.

По описанието ми се струва съвсем нормално бебчо да повръща отвреме-навреме.Не е на фонтан толкова често, нали!
Справяте се отлично, радвайте се и да сте живи и здрави!

# 11
  • Мнения: 3 499
Защо се получи така с публикацията не знам  newsm78 ThinkingЕто това ме е мнението: Извинете!

Напълно не съм съгласна.Биберон-залъгалката не пречи детето да се поставя колкото се може по-често на гърдата.Без него обаче майката трябва да стои почти непрекъснато "скачена" с бебето.Тя няма време да хапне, да отиде до тоалетната, да вземе душ.Мислиш ли, че това е много хубаво за самата нея.В един момент тя ще се почувства зле от това, че няма никакви лични минути за себе си.Кърменето може да й се стори кошмар.Преди всичко е изключително важно майката също да се чувства добре и пълноценно, защото от това зависи както кърменето, така и спокойствието на бебчо.Казвам го от личен опит.Един месец седях нон-стоп с детето на гърдите.Нямах време дори до тоалетна да отида.Имах чувството, че не живея.Обаче не, детето на гърдите и това е.От стреса кърмата ми спря изведнъж, събудих се е една сутрин и нямаше и капка.Сега съжалявам зе това, че не си почивах повече, че не отделях и минута за себе си.Абсолютно убедена съм, че сега щях да кърмя още.Престанете да съветвате жените постоянно да държат бебетата на гърдите си - много често ДА, но не и ежеминутно.По-скоро дайте савет как трябва една жена да се грижи и за себе си, за да може да кърми по-дълго.

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Напълно нормално е. В Библиотеката на Кърмаческия ще намериш много и актуална информация, а в самия форум ще получиш наистина компетентни съвети.

# 13
  • Мнения: 942
Защо се получи така с публикацията не знам  newsm78 ThinkingЕто това ме е мнението: Извинете!

Напълно не съм съгласна.Биберон-залъгалката не пречи детето да се поставя колкото се може по-често на гърдата.Без него обаче майката трябва да стои почти непрекъснато "скачена" с бебето.Тя няма време да хапне, да отиде до тоалетната, да вземе душ.Мислиш ли, че това е много хубаво за самата нея.В един момент тя ще се почувства зле от това, че няма никакви лични минути за себе си.Кърменето може да й се стори кошмар.Преди всичко е изключително важно майката също да се чувства добре и пълноценно, защото от това зависи както кърменето, така и спокойствието на бебчо.Казвам го от личен опит.Един месец седях нон-стоп с детето на гърдите.Нямах време дори до тоалетна да отида.Имах чувството, че не живея.Обаче не, детето на гърдите и това е.От стреса кърмата ми спря изведнъж, събудих се е една сутрин и нямаше и капка.Сега съжалявам зе това, че не си почивах повече, че не отделях и минута за себе си.Абсолютно убедена съм, че сега щях да кърмя още.Престанете да съветвате жените постоянно да държат бебетата на гърдите си - много често ДА, но не и ежеминутно.По-скоро дайте савет как трябва една жена да се грижи и за себе си, за да може да кърми по-дълго.

аз пък съм напълно съгласна с теб.Кой каквото ще да ми говори за залагалките,аз съм ЗА Peace

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Биберон залъгалка - да, но през първите 6 седмици от живота на бебето е нежелателен. Често бебетата се объркват от различните механизми на сукане между двете и се случва да откажат да сучат от гърдата.
Поради което е препоръчително първите седмици употребата му да се избягва (после е Ок, ако майката и бебето искат).

Общи условия

Активация на акаунт