Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Красива мама
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

виена

най-после реших да се пробвам с лещи.имам диоптър -3,25.кажете,как се чувствате с лещи,къде е най-добре във варна да си поръчам,какъв разтвор,какви са цените,на колко време се сменя разтворът и т.н.общо взето незнам нищо по темата.а има ли такава функция при лещите да предпазват очите от облъчването на компютъра както е при очилата например?ще съм ви много благодарна за подробно обяснение. Very Happy
Цитирай

В някоя от по-големите оптики иди. Нямам представа за цените, дано се включи някой, който ползва.
Цитирай

Balchik

Цените са според това какви искаш,дали меки или твърди ,за какъв период от време,щото има за месец ,има и за 6 месеца и постоянни има.Аз си бях купила за 1 месец просто да видя как ще е ,за съжаление направих груба грешка и едната се скъса.Сега ми се иска пак да си взема  Thinking,защото е удобно .Хубаво е да се чувстваш като всички останали.Разтвора мисля че беше около 12лв,ама то е много,контейнерче ти трябва и вече за смяната ще ти кажат в самата оптика.За Варна незнам къде да отидеш,аз си ги взех тука от Бургас. Hug Flutter
Цитирай

Варна

здравей  Hug

аз съм с лещи вече от 1 година. Диоптър - 1.75. Мисля, че това е един от най-добрите избори, които съм правила за себе си.
Вижда се много по-добре, а нощем разликата съвсем се усеща.
Удобно е. Някои хора ги понасят, но аз лично нямам абсолютно никакви проблеми с тях.
Лещи има за различни периоди - 1 месец, 3 месеца, 6 месеца, година, има и някакви постоянни, но нямам информация за тях.
Като цяло се носят по-дълго, токолкото са индикирани. Например аз си купувам тримесечни и ги нося 6 месеца. Това при добро поддържане и съхранение. И вече към края на шестия месец започвам леко да ги усещам в очите си минутка след слагането, защото водното съдържание малко е паднало Wink
Аз лично си купувам английски лещи, Specialty, 55%, 3 месечни и карам половин година. Оптиката е "Василковска" - на ул. Дрин, малко след кръстовището по посока пазара (досещаш ли се?). Срещу банка ДСК точно. Там 2-3 пъти в седмицата идва една докторка от очна клиника и може да те прегледа и да ти каже дали е добре да си вземеш лещи на определен диоптър, за какво да следиш и ти показва как да манипулираш с тях.
Между нас казано - не прави както ти показва тя, намери си свой чалъм  Mr. Green  Peace
Цената им е 12 лв. на леща и с куриера ми излизат около 25-26 лв. двете. Друга добра оптика е Vision - тя е баш на същото това кръстовище, огромна, с видео представяне на витрината - няма как да я сбъркаш и ме впечатли, че цените на разтворите там да даже малко по-ниски. Аз съм използвала 2 разтвора - ReNu и Opti free. И двата ги окачествявам като добри, но Opti free повече ми допада сякаш, усещам го по-нежен. Голямата им опаковка от 360 мл. и на двата е приблизително 20 лв. Аз лично изкарвам по около 5 месеца с един голям разтвор.
Как да ги поддържаш ще ти обяснят на място.
Ако има нещо - пиши  Hug
Аз те подкрепям в решението ти да опиташ  Smile

Цитирай

Аз също съм с лещи, от едно известно време, наистина голямо удобство, особено лятото, друго си е все пак да си сложиш слънчеви очила, нали Wink
Моите ги взех със срок една година, освен диоптрични си ги поръчах и цветни, и сега съм зеленоока Wink
Аз специално си ги купих от оптика Леонардо, но не мисля че там не са най добрите цени .мое мнение
По късно ходих при един доктор - в клиника Св Николай Чудотворец, видях че и там продават лещи, и мисля сега като ми остареят тези, да отида там
А за разтворите, определено си вземи голяма опаковка, купуваш и забравяш дълго време, все пак слагаш мн малко количество в контейнерчета
Но мисля че откъдето и да отидеш да си купиш , подробно ще ти обяснят, как се ползват, съхраняват и прочие, няма смисъл да ти пиша
Ако нещо друго искаш да питаш, питай Wink
Сетих се че все пак има известно време на адаптация на лещата към окото, но е сравнително малка , бързо се свиква
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.