Re: Антибиотик на двумесечно бебче.

  • 5 786
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 035
Dobi81, мерси за съвета ще пробвам   bouquet

Birdie, наистина много ти благодаря за информацията и съветите които ми даваш   bouquet

Иска ми се да се възползвам още малко от теб и да те питам още нещо.

Доктора при,  който ходихме днес след обяд след на&#

Последна редакция: вт, 03 окт 2006, 20:48 от val_stef

# 1
  • Мнения: 8 585
"Момиченцето ми е със запушен нос, чак не може да диша."
->Може ли да опишете по-подробно? От кога е това, има секрети или просто по-шумно дишане? Хранене?

"каза да направя отвара от лайка + сода + захар и да капя в нослето. Вечер преди да е приключила банята да и напарвам крачетата и да и мажа гърдичките с мед."
->Не се правят такива неща на малки деца.

# 2
  • София
  • Мнения: 13 203
Аз бих те посъветвала да вземете секрет от носа да се види първо за какво става дума. Тоа си е малко бебе, не е моето на 3 г. дето се вре навсякъде и пипва всякакви настинки.  А Бърди е прав... отвара от лайка и мед.. абсолютно не се прави на дете на 2 месеца..

# 3
  • Мнения: 2 035
"Момиченцето ми е със запушен нос, чак не може да диша."
->Може ли да опишете по-подробно? От кога е това, има секрети или просто по-шумно дишане? Хранене?

От събота е така, но се влоши в недея. Диша с отворена уста, нослето и хърка, сумти много, чува се как сополките се движат като диша ту на вътре ту на вън, като кихне по някога излиза рядко сополче. От вчера вечерта не се храни добре, плаче явно защото не може да си поеме въздух. Сега в 13 ч. същата работа, цокна малко и спря и започна да плаче и да се унася, защото нанка по малко пак заради носа  Confused

"каза да направя отвара от лайка + сода + захар и да капя в нослето. Вечер преди да е приключила банята да и напарвам крачетата и да и мажа гърдичките с мед."
->Не се правят такива неща на малки деца.

Ами чесно казано вече не знам какво трябва и какво не и кой да слушам, колкото лекари толкова и мнения за съжаление.... Sad

# 4
  • Мнения: 8 585
Обикновено и често това са вирусни ринити.
Може да направите това:

*"Стеримар" шпрей или каквото е достъпно като физиологичен стерилен разтвор подходящ за бебета. Капе се по две капки 3-4 пъти дневно.Следи се за температура.
*тук се намират назални "помпички" на "Чико" с форма на мече. Много са удобни за "изсмукване" (аспирация) на секрета след приложение на физ. разтвор или Стеримар.
Една идея как изглежда:
http://www.babygenie.com/product_details.asp?pid=248

*Ползваме след Стеримар (или физиологичният разтвор) "Олинт" от 0.05% по една капка двустранно. Преди хранене, около 5-10 минути.
*Изчакваме ден, два. Обикновено се оправят нещата.

Сумамед НЕ Е подходящ антибиотик за деца до 6-7 месеца! Ако изобщо има нужда от АБ има други, по-добри възможности.

Последна редакция: вт, 03 окт 2006, 13:33 от Birdie

# 5
  • Мнения: 286
Моето бебе на 27 дена беше на антибиотик, и стоя в болница две седмици за наблюдение да не развие пневмония. Но дано не се стига до антибиотик при вас. Послушай Бърди, само да добавя че тук продават назални помпички предимно на камера и са големи боклуци. Така че, правех фитилче от памук и така издърпвах сополките от нослето.

# 6
  • Мнения: 8 585
"и стоя в болница две седмици за наблюдение да не развие пневмония."
->Не преставам да се учудвам... no no

# 7
  • Мнения: 2 035
Обикновено и често това са вирусни ринити.
Може да направите това:

*"Стеримар" шпрей или каквото е достъпно като физиологичен стерилен разтвор подходящ за бебета. Капе се по две капки 3-4 пъти дневно.Следи се за температура.
*тук се намират назални "помпички" на "Чико" с форма на мече. Много са удобни за "изсмукване" (аспирация) на секрета след приложение на физ. разтвор или Стеримар.
*Ползваме след Стеримар (или физиологичният разтвор) Олинт от 0.05% по една капка двустранно. Преди хранене около 5-10 минути.
*Изчакваме ден, два. Обикновено се оправят нещата.

Сумамед НЕ Е подходящ антибиотик за деца до 6-7 месеца! Ако изобщо има нужда от АБ има други, по-добри възможности.

ОК, Birdie благодаря ти!

Ние имаме шпрей Низита, дали е подходящ за заместване на Стеримар?

# 8
  • Мнения: 8 585
Да.

"Вечер преди да е приключила банята да и напарвам крачетата и да и мажа гърдичките с мед. "
->Моля не правете това:
*риск от изгаряне
*риск от алергични кожни реакции.
*захар в нослето->>резорбция, лесна колонизация с микроби.

# 9
  • Мнения: 286
"и стоя в болница две седмици за наблюдение да не развие пневмония."
->Не преставам да се учудвам... no no
Точно така, за този период му правиха две рентгенови снимки, и два вида антибиотик/сега едва ли ще се сетя какви бяха/ Бебе на 27 дена, 2700 гр., родено 19 дена преди термин. Не ме питай на кой свят бях, не ме пуснаха да стоя с него. Ходех да го виждам всеки ден за по 5 мин. и да нося памперси. Беше завързан с бинт за решетката на креватчето, може би очакваха да стане и да тръгне нанякъде, що ли?...А когато си го взех дупето му беше жива рана от подсичане, моите памперси май не са стигали до него. Вътрешно кипях от възмущение, но нищо не направих, нали детето ми е живо и здраво. Това е най-важно. А болниците тук, изобщо тази здравна реформа е отврат. Може ли да има някакви последствия и какви от това душманско лечение в толкова ранна възраст? ooooh!

# 10
  • Мнения: 8 585
Бебешки бронхиолит вероятно, с характерната му "астматична" кашлица и ускорено дишане.
Заблуждаващо, но не толкова. Често вирусно заболяване. 1 рентгенография при тежки деца-може. Но две?
Характерно заболяване е-трудно се бърка.

"Фликсотайд" от 50мкг при тези състояния и за два дена повечето деца се оправят. Много рядко хоспитализираме-в къщи си ги лекуваме.

# 11
  • София
  • Мнения: 77
Ние бяхме на 50 дни - по същият начин - силно запушен нос - чак не можеше да диша - до колкото си спомням всичко започна в един четвъртък личната док. я беше преслушала и каза че гърдите са и чисти и да ползваме стеримар. В неделя при сутрешното кърмене се задави и цялото и личице посиня-
заведохме я в Александровска б-ца - там на слушалки казаха че е с бронхиолит - направиха и прочистване на носа - и ни оставиха десет дни в болницата. лечението и включваше през 6 часа инхалации с вентолин и антибиотик WIOPROFEN - не съм много сигурна че така се изписва - Преди кърмене и слагаха капки с адреналин. Оправи се сравнително бързо - но сега като чуя че малко бебенце е със запушен нос и лошо ми става- знам че тези сополки за тези малки сладурчета не са никак безобидни - следи я малката повдигни и матрачето под наклон така че да не е легнала а да спи под наклон. Желая Ви много искренно бързо бързо да се оправяте Hug

# 12
  • Мнения: 2 035
Между другото като се роди дъщеричката ми също беше 4 дни на антибиотик, тъй като ми изтекоха водите края на осмия месец и ме чакаха да вляза 9-тия, за да ме пуснат на системи. Общо се ми се събраха 6 дни без околоплодни води, водеха ме със 100 % изтекли Sad

Иначе нашата педиатърка за нос ми изписа едни капки, които са за очи TobraDex и ми каза да и капя двустранно по 1 капка, три пъти на ден и да давам 3 мл. Калциев глюконат-лактат на който пък пише, че е за деца над 3 год..

Birdie, какво ще ми кажеш? Против си нали, да не давам нищо от посоченото?


# 13
  • Мнения: 2 035
Ние бяхме на 50 дни - по същият начин - силно запушен нос - чак не можеше да диша - до колкото си спомням всичко започна в един четвъртък личната док. я беше преслушала и каза че гърдите са и чисти и да ползваме стеримар. В неделя при сутрешното кърмене се задави и цялото и личице посиня-
заведохме я в Александровска б-ца - там на слушалки казаха че е с бронхиолит - направиха и прочистване на носа - и ни оставиха десет дни в болницата. лечението и включваше през 6 часа инхалации с вентолин и антибиотик WIOPROFEN - не съм много сигурна че така се изписва - Преди кърмене и слагаха капки с адреналин. Оправи се сравнително бързо - но сега като чуя че малко бебенце е със запушен нос и лошо ми става- знам че тези сополки за тези малки сладурчета не са никак безобидни - следи я малката повдигни и матрачето под наклон така че да не е легнала а да спи под наклон. Желая Ви много искренно бързо бързо да се оправяте Hug


Niki-02, благодаря ти!
Дай Боже, че ми се къса сърцето като я гледам как се мъчи  Cry

# 14
  • Мнения: 286
Да не са капки Тобрекс? Редовно ги изписват за нос.

# 15
  • Мнения: 8 585
"Общо се ми се събраха 6 дни без околоплодни води, водеха ме със 100 % изтекли..."
-> А тоновете на детето? това е несериозно изобщо...

Тобрадекс очни капки ползваме често при гурелчета или непълно отворен слъзен канал (чета). ако няма секрет-не се капе.
Калциев глюконат не се дава никъде... не се използва изобщо при деца този препарат!

# 16
  • София
  • Мнения: 77
Да не са капки Тобрекс? Редовно ги изписват за нос.
[/Не това бяха капки адреналин - мисля че в самата болница ги правеха.
Това беше доста отдавна де........... сега моята госпожица е на 3г.и 6м.
Но си мисля сега че тези капки са по- скоро Улевиновите капки

# 17
  • Мнения: 2 035
Да не са капки Тобрекс? Редовно ги изписват за нос.

Със сигурнност са Тобрадекс на Алкон.

"Общо се ми се събраха 6 дни без околоплодни води, водеха ме със 100 % изтекли..."
-> А тоновете на детето? това е несериозно изобщо...


И за мен така беше, на всичкото отгоре ме чакаха да родя нормално  #Cussing out, а аз нямах и никакви други признаци. Бях два дни на системи, втория ден слава Богу се получи. Иначе тоновете ми ги следяха по два пъти на ден.


Тобрадекс очни капки ползваме често при гурелчета или непълно отворен слъзен канал (чета). ако няма секрет-не се капе.
Калциев глюконат не се дава никъде... не се използва изобщо при деца този препарат!

В обяснението си за Тобрадекс съм изпуснала най-важното, каза да ги капя в носа, не в очичките (тя там няма проблеми, макар сега да стоят едни влажни от хремата).

# 18
  • София
  • Мнения: 77
Birdie - първо приеми моите уважение към теб  bouquet
Дали няма да е добре в случая майката да немери инхалатор и да почне през 4часа примерно по 5 мин. да прави инхалации с физологичен разтвор  newsm78

# 19
  • Мнения: 8 585
Birdie - първо приеми моите уважение към теб  bouquet
Дали няма да е добре в случая майката да немери инхалатор и да почне през 4часа примерно по 5 мин. да прави инхалации с физологичен разтвор  newsm78
Благодаря за добрите думи! Дано намирате полезни неща в написаното от мен.

На въпроса:
*зависи какво се чува на слушалка и дали детето има бронхиолит. Често запушеното носле е начало на проблема. Но не винаги. Зависи от детето. Щом са минали няколко дена и детето е добре, сме оптимисти по отношение възможността да се развие бронхиолит.
*Приложението на капки в нослето на този етап е по-доброто решение. Аз лично избягвам инхалаторите колкото се може повече. Маска за личицето с л-во (вентолин, фликсотайд)-може, но при определени условия. За един ринит без нищо друго... не е оправдано, пък и няма да го повлияе.

# 20
  • Мнения: 8 585
Тобр(ад)екс в носа?
->Да, и аз го ползвам, но с мярка. Колко деца са "спасени" от АБ чрез това не мога да Ви изброя... Тобрекс са чист АБ без нищо друго... няма проблем от носното им приложение.

# 21
  • Мнения: 566
И ние бяхме така на 2 месеца, с бронхиолит, и 10 дни в болница. В момента пак е с хрема. Дано не стане нещо повече. Ползвам Стеримар-колкото пъти се сетя през деня и Виброцил. Също така съм повдигнала матрака на леглото, за да може да диша по-лесно и винаги е обърнат на едната страна за да е отпушена поне едната ноздричка. Пробвай и ти, при нас действа. Дано мине по-скоро

# 22
  • Мнения: 5 531
nadili , в коя болница лекуваха бебето ти? Извинявай за въпроса, но толкова малко бебе би трябвало да се приема с родител, и се сещам само за една болница в която винаги се опитват да приемат децата без родител, което за мен не е нормално.

# 23
  • Мнения: 2 035
Dobi81, мерси за съвета ще пробвам   bouquet

Birdie наистина много ти благодаря за информацията и съветите които ми даваш   bouquet

Иска ми се да се възползвам още малко от теб и да те питам още нещо.

Доктора при,  който ходихме днес след обяд след направения преглед каза, че момиченцето ми е само със запушено носле, хремата не е слязла към гърлото и гърдичките и са чисти. Не вижда смисъл от предписания и антибиотик и твърдо е против да и давам. Каза, че лекарката се е презастраховала и затова го е изписала...Но отново съм изумена...изписа ми едни капки (пак за очи), но да ги капя отново в нослето, казват се - "Офталмо-Септонекс". На листовката им пише

"При поглъщане могат да се наблюдават следните проблеми:диария, повръщане, коремни болки, гърчове, кома!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  А то е пределно ясно, че ще му влязат на детенцето дитректно в носоглътката или там както се нарича #Cussing out #Cussing out #Cussing out  Егати лекарите, какви са тия неща дето изписват....на кого да вярвам вече не знам   #2gunfire
 
Сега пръскахме с Низита, купихме и помпичка на Чико (аспираточе), направо я изтормозихме и изнервихме миличката и не успяхме нищо да направим, а нослето и свири Cry

Купихме и "Олинт", който ми препоръча на него пък в листовката на противопоказания пише да не се прилага на деца под 2 години  Tired

Последна редакция: вт, 03 окт 2006, 21:03 от val_stef

# 24
  • Мнения: 8 585
Не е проблем да слагате Олинт ако е от 0.05% до два пъти дневно по една капка двустранно. Внимание-0.05%, а не 0.1%!
Офталмо-Септонекс-аз лично не съм съгласен да ползваме.

"а нослето и свири..."
->>Това е добре-когато започват да изсъхват секретите се образуват корички, които "свирят". Когато секрета е гъст-има само обструкция, неспокойствие и отказ на храна. Така че-утре може да се очаква подобрение!

За тази вечер преди хранене нека дадем само "Низита" и да опитаме лека аспирация. След това-храненето. Ако не успеете с аспирацията, може да капнете по една капка Олинт 0.05% и след това да храним. Зависи от конкретното състояние. Олинт е опасен ако се ползва в големи дози и много често. Няма друг подходящ препарат за деца в тази възраст...

# 25
  • София
  • Мнения: 4 423
Днес сме с такъв проблем и ние Cry, от сутринта е със запушен нос, но секрети не се виждат, хърка й нослето, но и гърдичките, пробвах със Стеримар, помпата, но не изкарва секрети, едва се наяде следобяд от това че не може да диша.
консултирах се с двама педиатри, единят каза Виброцил, другия Тробрекс Thinking, сега се връщаме от дежурния лекар, много странно се изказа....преслуша я и каза, че чува хриптене от гърдите, пита за темп. - аз казах, че няма...
Думите му бяха:
- Много ми се иска една снимка да направиме, но същевремено не ми се иска..
- Изписвам антибиотик, но много не ми се иска да го приемате... Confused
Вече не знам, питах дали е пневмония, каза не....а пък иска снимка...
Извинявам се, че в тази тема, но не искам да отварям нова Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 8 585
Проведени шумове "от горе".
Честа причина за "объркване".
все пак се следи внимателно детето за:
*т-ра
*учестено дишане, промяна в цвета
*диария
*повръщане
*ушички за отит
*апетит, настроение, подуване на коремчето, необичайно много газове.

# 27
  • Мнения: 2 035
Буболина, не се притеснявай миличка, че си задаваш тук въпроса. И твоя проблем е подобен, а и бебката ти е съвсем малко по-голяма от моята.  Стискам палци и вие да се оправите по-скоро!

Birdie, дано наистина си прав и да се оправи по-скоро миличката  Praynig
Иначе с аспиратора преди малко успях да изтегля едно слузесто суполче. Гледах и в нослето, но не видях никакви корички по-твърди, всъщност и другите са навътре и те не се виждат...ох дано по скоро ми се оправи детенцето  Praynig

Олинт-а който го купихме е както ти каза 0,05 % ,  щом казваш че няма проблеми, може би ще капна тая вечер на следващото хранене.
Благодаря ти още веднъж   bouquet, и ако се сетя нещо друго пак ще те питам  Embarassed

# 28
  • Мнения: 8 585
Само една капка ляво-дясно.
Ако обаче детето хапне добре и е спокойно, може да оставите Олинт за късно вечер, ако е много неспокойно или се събуди с плач.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 423
 Birdie  bouquet,
*т-ра
*учестено дишане, промяна в цвета - няма
*диария - не
*повръщане - не
*ушички за отит- вчера бяхме на УНГ, само малко кал, която почистиха
*апетит, настроение, подуване на коремчето, необичайно много газовеІ има си апетит, много добро настроение, няма много газове.

Кои от двата вида капки да давам?
Благодаря ти от сърце!
val_stef , благодаря ти, наистина имаме общи проблеми Confused, съвсем се обърках вече....

# 30
  • Мнения: 8 585
Олинт от 0.05% по една капчица-ляво, дясно.
 Hug Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 4 423
Ок, утре ще купя, защото днес купих Виброцил и Тробрекс bouquet
Да не се притеснявам от пневмония и бронхиолит нали? Confused

# 32
  • Мнения: 8 585
Следим състоянието!
Ако нещо ни безпокои->>незабавно телефон на педиатъра.
Няма друг начин, за съжаление.
Иначе купуваме чанта с лекарства и даваме от всичко по малко "за застраховка". Което си е лошо...

# 33
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря ти! Hug

# 34
  • Мнения: 449
Birdie, виждам че си online Wink Извинявай, но може ли и аз да попитам нещо. Стефан е със запушен нос от 04.09. Започна да кашля. Тогава не бяхме в града. Заведох го в село на лекар и му изписа сироп за кашлица Хустагил, апмули вит.С за пиене и да впръсквам със Стеримар. Подобрение нямаше никакво. Като се прибрахме в Ст.Загора го заведох на личната. Каза ни да продължим със сиропа и Стеримара, но минаха 5-6 дни и нямаше никакво подобрение. Тогава му изсписа сироп за кашлица на д-р Тайс с жиловлек и едни капки, които се приготвят в аптека. Отново никакъв ефект. Започна да пие АБ Сумамед. Изпи го, но нослето му е пак запушено, хърка, както и кашлицата не е спряла. Заведох го пак при личната - изписа му АЦЦ Кид. След 3 дни го спряхме и каза засега нищо да не давам. Миналият четвъртък вдигна сутринта температура 37,6. Дадох му Ефералган. Вечерта преди да го сложа да спи му примерих Т, беше 37,2. Нищо не му дадох и я свали. В петък забелязах, че му излизат червени петъмца по лицето и вътре беличко. По-късно му се появиха по цялото тяло - явяват се и изчезват. В понеделник го заведох на личната, каза че е алергия. Пита ме какво съм му давала да яде. Преди една седмица въведох глутена под формата на кашите на Ганчев "Лека Нощ". Другото което е, че го мажа с Пулмекс бебе. Възможно ли да е от него newsm78 Просто, незнам от какво се появи тази алергия и защо не спират да излизат зачервяванията по тялото. От неделя не съм го мазала с Пулмекс бебе, а последно такава каша на Ганчев е ял в петък.
От 2 дена е със разстройство. Днес само веднъж е акал и небеше толкова рядко. Дали пък не са зъби newsm78 Няма нито един, ами се струва, че едното вече ще избие.
Но най-много се тревожа за нослето му. Много ми е притеснено така, като го слушам как се мъчи и му пречат секретите в нослето и хърка непрекъстнато. В момента само му пръскам Низита спрей и му мажа нослето с Низита мехлем. Какво ще ме посъветваш да правя?

# 35
  • Мнения: 8 585
Около и преди 4/09/ какви нови храни му въведохте?
Как е в момента нослето в сравнение със седмиците около 4/09/ ?
Една посявка на носен+фарингеален секрет би била уместна.
Кашля ли и кога?

Втората температура вероятно е вирусен гастрентерит, но такова заключение само след обстоен преглед може да се даде.

Вероятността първата хрема да е била алергичен ринит като реакция към храна е много вероятна. Гответе домашна храна-не купувайте тези промишлени пюрета!! Не давайте хляб, фиде, глутен преди 11-12 месечна възраст. Не давайте цяло кисело мляко преди 10-11 месечна възраст.

Последна редакция: ср, 04 окт 2006, 18:20 от Birdie

# 36
  • Мнения: 449
Преди 4/09/ не съм въвеждала нова храна. След тази дата въведох месно пюре, а глутена преди седмица.
В четвъртък започнаха да изтичат сополки навън, а дотогава сополките само навътре бяха. Цветът им е бял. През деня обикновено около 2-3 пъти изтичат, най-вече като кихне.
Кашля обикновено след сън и кашлицата е влажна. Докато спи и през ноща не кашля. Чувам, че има храчки, но неможе да ги изкара.
Посявка не сме правели, т.к. педиатърката каза, че трябва да минат 2 седмици, откакто е пил АБ.
Попара не съм въвеждала. Трябва да изчакам докато стане на 11-12 мес - нали така, защото и в нея има глутен?
Кисело мляко не съм давала досега.

# 37
  • Мнения: 8 585
Сумамед не е ефективен избор.
Едва ли ще повлияе резултата от посявката на носен и гърлен секрет...
Ако детето продължава да кашля и да има носни секрети повече от 7-10 дена е добре да направите посявките и тогава пак да се обмислят нещата.
3-4 дена след спиране на АБ пак е уместен срок, макар че щом симптомите продължават, едва ли той е свършил нещо, та да се изчаква с посявките.

Две възможности:

*алеричен ринит
*недоизлекуван ринит и бронхит след вирусно заболяване.

# 38
  • Мнения: 449
Добре, ще направим посявките. Но ако там всичко е наред, как да разбера дали е алергичен ринит или недоизлекуван ринит и с какво да се лекуваме?

# 39
  • Мнения: 8 585
Зависи от прегледа...
Зависи от преслушването, ушичките...
Зависи от педиатъра
Не мога да Ви препоръчам лекарства...
Най-вероятното в случая е да се нуждаем от добър АБ-Аугментин или Зинат за 10 дневен курс... (5-6 дневните АБ курсове са крайно погрешен подход!!!!).

# 40
  • Мнения: 566
Birdie,виждам че препоръчваш АБ Аугментин, на нас педито ни го изписа одеве, че малкия е с зачервено гърло, освен хремата, това силен АБ ли е, за нашата диагноза,педито каза че го дава, понеже я е страх да не слезне отново към дробчетата

# 41
  • Мнения: 8 585
Аугментин в настоящият момент е един от най-добрите избори за лечение на обикновените детски инфекции. Умерен по сила, но обхващащ нужните "микроби".

За Вашето дете, с оглед възрастта, се изисква особено внимание при избора и в оценката дали се нуждаем от АБ.
Ако няма нещо тревожно, винаги изчакването с непрекъснат телефонен контакт е за предпочитане.
Не се дава Аб с "профилактична" цел... "да не.."
С профилактична цел се изчаква...

# 42
  • Мнения: 566
Педито изчака 2 дни, и освен хрема стана и зачервено гърло

# 43
  • Мнения: 8 585
Това не значи непременно лошо развитие, ако детето няма температура, повръщане, кашлица...отчетете и малката възраст, че има още Антитела от майката...
Нормално е след хрема (или заедно с нея) да има зачервено гърло.
Факта че детето на 2-ият ден не повишава температура пак говори в полза на изчакването. Ако гърлото беше толкова значима находка, защо няма температура? Ако се появи утре (вероятно) колко висока ще е? виждате, много тънки въпроси в дълбочина...

Аз бих изчакал още 2-3 дена...
Но всеки си решава сам.
Аз обичам да чакам-но именно в това е най-голямото "майсторство"-да знаеш кога да започнеш да действаш.

# 44
  • Мнения: 2 035
Утре сме на преглед, дано да има подобрение миличката и не се е влошила  Praynig Струва ми се, че не е, но аз не съм лекар все пак (като, че ли хремата и съвсем мъничко понамаля, не е вдигала и Т, пу-пу да не казвам голяма дума! ) За утре се притеснявам от педиатърката да не ми се скара, за това дето не съм давала АБ и чак си мисля да прибягна до лъжата  Embarassed така хем ще видя тя какво ще ми каже....дано да бъде "Да, ето че АБ е помогнал и тя е много по-дбре"  Praynig
Стискайте палци да е това, като се приберем вкъщи веднага ще пиша какво е казала.

Birdie , не е ли редно да искам да и се вземе секрет от нослето, за да се знае по-добре как да я лекуват и какво да и изписват?

Благодаря ви за съветите които ми давате в тия тежки за мен моменти   bouquet

Последна редакция: чт, 05 окт 2006, 00:47 от val_stef

# 45
  • Мнения: 8 585
Секрет от носа?
Не бих имал нищо против, но вероятността да излезе нещо фалшиво е голяма. Имам личен опит от лабораториите там-с една майка от Русе си пишем вече месеци...
Ако излезе нещо фалшиво ще се отвори кутията на Пандора...

Щом детето е по-добре->>изчакайте. Трябват 5-6 дена за да се оправи напълно...

Последна редакция: чт, 05 окт 2006, 00:58 от Birdie

# 46
  • Мнения: 449
Birdie, благодаря ти за съветите  bouquet
Според теб по-добре да започнем да пием АБ или може още малко да изчакаме? Тази вечер беше много неспокоен. Почти не е спал, непрекъснато риташе с крачета и плачеше. Примерих му Т, беше почти 37. Това температура ли е?
Другото, което ми направи впечатление е, че тази сутрин повече му текат сополките.
val_stef, дано да е по-добре малката. Пиши какво е казала лекарката.

# 47
  • Мнения: 8 585
Вечер би трябвало да му слагате Олинт 0.05% в нослето за да може да спи спокойно.
За АБ не мога да кажа-просто се мъчим да изчакваме колкото се може повече.
Прегледаха ли ушите на детето?

# 48
  • Мнения: 449
Специалист УНг не е преглеждал ушите, само педиатърката. Каза, че са добре. Може би трябва да го заведа на такъв специалист.
Кое е по-добре за нослето Олинт 0,05% или Коларгол 0,05%?

# 49
  • Мнения: 8 585
Олинт 0,05%...
Ако педиатърката е прегледала ушите-добре.

# 50
  • Мнения: 449
Вдигна Т - 37,8 Sad Дадох му Ефералган, според това колко кг е. А миналият път лекарката каза - 5мл. Сториха ми се много, затова сега му дадох според кг. Правилно ли е?
Тръгваме за педиатърката. После ще пиша какво е казала.
Още веднъж ти благодаря, Birdie за отзивчивостта  bouquet

# 51
  • Мнения: 8 585
Да-според кг се дозира.
И в зависимост колко мг действащо вещество се съдържа в 5мл от сиропчето (или формата, каквато и да е тя).

# 52
  • Мнения: 2 035
Включвам се да кажа как мина прегледа вчера.
Педиатърката много обстойно я прегледа, доста слуша гърдичките и след като погледна и гърлото каза, че и гърлото и гърдичките са спокойни и всичко отшумявало. Но каза да съм продължала антибиотика докато станат 5 дни  (аз не посмях да и кажа, че не съм го давала изобщо).
Днес до обяд ще чакам другият лекар който беше против АБ да дойде и той да я прегледа. След като я види ще пиша и той какво е казал.
Тя иначе миличката е по-добре, но не и е минало още Tired

Последна редакция: пт, 06 окт 2006, 10:44 от val_stef

# 53
  • Мнения: 449
Хайде и аз да се отчета от вчерашния преглед. Гърдичките са чисти, гърлото леко зачервено /но то е така от цял месец/. Поисках да му пусне изследване за носен и гърлен секрет. Каза ни да го напривим за днес, защото сигурно ще трябва да пие пак АБ щом вдига Т. А на мен така не ми се иска. Вчера на обяд Т беше 37,8, свали я и вечерта преди да си легне беше 37,3. Нищо не му дадох и като заспа се изпоти и нямаше Т. Тази сутрин също няма. Незнам какво означава тази Т Rolling Eyes

# 54
  • София
  • Мнения: 4 423
Да ви питам, когато имахте запушено носле без Т. спяхте ли много, защото бебка спи много откакто е така Confused

# 55
  • Мнения: 449
От както се е родил не спи Sad  Сега като му е запушено нослето пак не спи по цяла нощ - събужда се през половин час Cry

# 56
  • Мнения: 2 035
Да ви питам, когато имахте запушено носле без Т. спяхте ли много, защото бебка спи много откакто е така Confused

И ние сме така, унася се повече, повече и се нанка, но хремата я дразни и се буди на често  Tired

# 57
  • Мнения: 8 585
Как сте?

# 58
  • Мнения: 449
Ами, днес не е вдигал Т. Не знам защо вдига Т. Миналият четвъртък пак имаше.
Резултатите от посявката ще станат във вторник.
Благодаря ти, Birdie, че се интересуваш за нас  bouquet Надявам се и другите бебчета да са добре Wink

# 59
  • София
  • Мнения: 4 423
Да ви питам, когато имахте запушено носле без Т. спяхте ли много, защото бебка спи много откакто е така Confused

И ние сме така, унася се повече, повече и се нанка, но хремата я дразни и се буди на често  Tired
Много се притеснявам Cry, никога не е спала толкова много, а температура никаква Confused, като при теб, унася се, непрекъснато заспива докато яде...
Малко по - добре, през деня почти не се чува хъркането, но сутрин е най - много Rolling Eyes  bouquet
Благодаря и аз за това, че се интересуваш от нас Hug

# 60
  • Мнения: 8 585
@Буболина

Хапва нормално или необичайно малко?
Видяха ли и ушичките?
Няма температура, нали?

# 61
  • София
  • Мнения: 4 423
Хапва нормално, но трудно заради хремата - иначе лакомо както винаги и всичко се изяжда до край.
Ушичките ги почистиха миналия петък с микроскоп лекар УНГ, няма отит,само малко кал.
Няма температура - меря сутрин, обед, вечер.
 Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 8 585
Ок... засега добре...  Simple Smile

# 63
  • София
  • Мнения: 4 423
Да, но това унасяне страшно ме тревожи...... Cry

# 64
  • Мнения: 8 585
Изтощение е.
Хремите при бебета предизвикват лек недостък на кислород.
С оглед малката възраст, аз бих повикал утре пак педиатъра ми да я види и оцени на място. Така е по-сигурно...

# 65
  • София
  • Мнения: 4 423
Ох, благодаря ти Hug, но ако знаеш какъв педиатър имаме.... Twisted Evil, не е идвала въобще в къщи и събота и неделя и е изключен телефона Confused

# 66
  • Мнения: 2 035
Ох, благодаря ти Hug, но ако знаеш какъв педиатър имаме.... Twisted Evil, не е идвала въобще в къщи и събота и неделя и е изключен телефона Confused

Все едно чета за моята педиатърка същата работа, даже и през седмицата след 18 не отговаря  #2gunfire  Затова започнах да ходя и на частно.

Днес от направения преглед на другия (часния) лекар, се оказа че наистина сме по- добре. Хремата и според него минава и след няколко дни да спра капките за нос. Иначе още се чува хъркането в нослето и обикновенно е много повече след като впръскам Низита-та, но мисля че е нормално, нали ги разбива сополките и те започват да текат (незнам дали правилно го разбирам де  Embarassed ). Започнах да виждам и корички вътре в нослето, правя опити да ги изкарвам с аспиратора, но не успявам тъй като са доста навътре.  Утре става една седмица от както ми е с хрема миличката. Как няма да се унася и да нанка постоянно...както казваш Birdie в действителност са изтощени, колко човечета са те  Tired

И аз ти благодаря, че се интересуваш от състоянията на дечицата ни   bouquet

А на всички мами искрено желая всички болнички дечица да се излекуват час по скоро Praynig


# 67
  • Мнения: 8 585
"правя опити да ги изкарвам с аспиратора, но не успявам тъй като са доста навътре."
->Не е нужно щом са навътре... повече се нервира детето.
Ако са намалели секретите-намалете "Низита" за да може секретите да изсъхнат и се изчерпат.
Не пием АБ, нали?

# 68
  • Мнения: 2 035
"правя опити да ги изкарвам с аспиратора, но не успявам тъй като са доста навътре."
->Не е нужно щом са навътре... повече се нервира детето.
Ако са намалели секретите-намалете "Низита" за да може секретите да изсъхнат и се изчерпат.

Ами има още секрети  Tired, но няма да я мъча да ги изкарвам, защото наистина се дразни миличката.

Цитат
Не пием АБ, нали?

Не, не пием, нали ми каза да не давам и аз се радвам че те послушах   Hug

# 69
  • Мнения: 8 585
Чудесно... още два, три дена...
Можем да я извеждаме малко навън... правите ли го, или ни е страх?

# 70
  • Мнения: 2 035
Честно казано съм страхлива майка  Rolling Eyes  Днес и тоя лекар ми каза да я изкарам на вън. Но тук времето е отвратително, вчера беше 32 градуса (бяхме цял ден на вън), а днес едва 20 и е влажно, валя и дъжд  Tired
Иначе когато е хубаво сме по цял ден на вън, но захладнее ли и се шашкам, а знам че не трябва Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт