Пак за съдомиялната, но с проблем!

  • 3 587
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 866
Съдомиялната ми е на около година. Марката е Аристон. По едно време посудата започна да остава мръсна. Сменихме препарати, почиствахме по-добре нещата преди да ги наредим в машината и този проблем се оправи. Появи се обаче един друг, който не можем да разрешим - чашите излизат с бели петна по тях. Веднага си помислих, че е от варовика, но не ми е ясно какво да правя, защото сол в машината винаги слагаме, настроили сме я също за най-варовитата вода. Минахме от най-евтините препарати и сега сме вече на по-скъпи но резултатът е все един и същ. Препаратите, които ползваме са Сомат за блясък и Калгонит сол и таблетки 3 в едно. Имате ли някаква идея какъв може да е проблемът? Вече се чудя дали машината нещо не е наред, не можем да намерим решението и вече наистина ме дразнят тези побелели чаши. Преди съм ползвала друга съдомиялна и не съм имала такива проблеми.

# 1
  • Мнения: 71
При мен този проблем се получава,когато използвам таблетки Калгонит 3 в 1.Когато ползвам Сомат таблетки,чашите излизат кристално чисти.
Съдомиялната ми е Midea.

# 2
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
при мен от няколко дни съдовете ми и чашите ми излизаха направо не изплакнати, със засъхнали разни остатъци от храна по тях (това особне по стъклените чаши) и бях направо отчаяна. А ползваме таблетки на СОМАТ.
Прегледахме онези перки, които се въртят и пръскат вода и се оказа, че в тях са влезли някакви остатъци от семки (мисля че динени), които понякога запушват дупчиците и просто не тече вода през тях. Играхме си два часа да ги чистим с игличка под душа, защото те са залепени и няма как да се отворят и изчистят от вътре. Сега гледам, че проблемът се е решил, но пак някои чаши на определни места ми се струват изцапани и не са това, което очаквам, но този проблем и преди си го имаше.
Моята съдомиялна е Канди. Беше към 650 лв на промоция тогава. Сега съжалявам, че не си взех нещо по-съкпо и германско например.

# 3
  • Мнения: 399
Fapua, проблемът не е в цената на миялната. Аз имам Канди от 24 години и си мие много добре. Преди да сложиш съдовете трябва добре да ги изчистиш от отпадъците. Иначе наистина в перките влизат частици и запушват отворите. Така не може да минава водата и не измива добре.

# 4
  • Мнения: 3 715
При мен това се получава само при 2-3 чаши и предполагам, че проблемът е от самото стъкло.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Никакви препарати 3 в1  Naughty
Всичко отделно и ето го кристалният блясък идва  Mr. Green. Аз ползвам Калгонит. Суперски е  Peace

Пак си я изчисти и можеш да я пуснеш празна с Меглио в отделението за прах.

# 6
  • Мнения: 1 311
Аз съм забелязала, че като сипя гланца (на моята резервоарчето за гланца не е прозрачно и не мога да сипя без да прелее малко) и на първото миене след това чашите излизат с бели петна. Има регулатор за количеството гланц, който да се използва. Погледни - може това да е проблема.

Ползвам Сомат - таблетки, сол и гланц.

# 7
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Шани, мерси за идеята за Меглио, не съм се сетила да го ползвам и за почистване на миялната, за сега нямам необходимост, но поне на 2-3 месеца веднъж може да го правя.  bouquet А иначе и аз обичам Калгонита. Peace

# 8
  • Мнения: 1 313
Моята миална има 6 степени на отделението за гланц, тоест може да пуска 6 различни количества. В упътването пишеше, ако съдовете излизат с белезникави остатъци да се увеличи степента, а ако са синкави да се намали, защото е много. Пробвай ако искаш с повече гланц.

# 9
  • Мнения: 62
И аз имам същия проблем с чашите. Смених няколко вида таблетки - нищо не се промени, намалях-увеличавах гланца - същата работа. Съдомиялната ми е 45см и реших, че препарата идва в повече (таблетки) и купих прах Сомат - още не съм го ползвала но имам чуството, че не е там проблема, защото от 1год ползвам таблетки и всичко беше о.к. до скоро. Не спирам да се чудя  ooooh! къде е проблема, затова ще следя темата с интерес.

# 10
  • Мнения: 953
аз имам сьдомиялна за 4 компл.мидея.л началото бяхме много доволни,но сега нещо не е наред.чашите ми не се измиват.

# 11
  • Мнения: 2 724
Според мен, освен препарати и сол трябва ,да се поставя и гланц ,случвало ми се е да забравя да заредя гланц и чашите остават с петна. Освен това съм забелязала ,че ако я препълня, съдовете не се измиват много добре. Задължително ги почиствам от хранителни отпадъци .Ще ви споделя един проблем с моята съдомиялна машина, появил се в следствие на това ,че слагах буркани с етикети ,които са лепени със силиконово лепило -беше се увило в основата на долната перка и отказа да работи .

# 12
  • Мнения: 22 766
Проблемът идва от чашите,когато са от определен вид стъкло побеляват.На мен ми се е случвало и не завиди от препарата или количеството на гланца.Четох го тогава някъде,ама къде newsm78

# 13
  • Мнения: 780
малко късно но: свекърва ми има съдомиялна мидея от малките и тя имаше същия проблем сега си сменои препарата с AVA а преди беше с SOMAT ,но пак имаше петна по чашите и излезе че е от... ароматизатора един такъв кръгличък и жълтичък - с аромат на лимон

# 14
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Кристалните чаши на майка ми се опушиха, но бяха стари и приемам, непредвидени за миялна машина. Аз  Mr. Green кристал още не съм добила, но ползвам отделни препарати за миялната-сол, прах и гланц. Не ми харесват тези варианти 3 в 1, 5 в 1 и пр.

Общи условия

Активация на акаунт