Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца с увреждания и хронични заболявания
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,аз съм самотна майка,имам дете на 2 годинки с РЕЛК 100 % с чужда помощ.
Заболяването и е Спина бифида и в следствие това хидроцифелия. Мислите ли,че е възможно да ми откажат да стана асистент?
Цитирай

на морския бряг

Ейййй, трети ден и нищо. Не съм наясно с процедурите за ЛА, но все се надявам, че има хора, които са запознати и ще ти отговорят.
Цитирай

В тази държава всичко е възможно,някъде Живко беше обяснил как да ги подадеш,та като ти откажат как да обжалваш.Дано се включи
Цитирай

Здравейте,аз съм самотна майка,имам дете на 2 годинки с РЕЛК 100 % с чужда помощ.
Заболяването и е Спина бифида и в следствие това хидроцифелия. Мислите ли,че е възможно да ми откажат да стана асистент?
Ето малко информация за дейността „Личен асистент”:

Безработни лица, подпомагани по реда на чл. 9 от ППЗСП или отговарящи на условията за отпускането на този вид помощ и полагащи постоянни грижи за хора с увреждания или тежко болни лица;

Чл. 9. (1) Право на месечна помощ имат лица или семейства, чийто доход за предходния месец е по-нисък от определен диференциран минимален доход.

Най добре ще ти обяснят в Дирекция"Социално Подпомагане".
Имахме случай,когато още работех там,подобен на твоя и майката стана Личен асистент на детето си,случаят беше много тежък .
В момента не знам как стоят нещата ,това което си спомням е ,че лицата,които кандидатстват за дейността ,трябва да отговарят на условията по чл.9 и да имат  регистрация в Бюрото по труда.

Цитирай

София, "Младост 3"

мисля че като самотен родител ная проблеми и пак - зависи от някакви доходи май....
Цитирай

Кори Селести

Къде живееш?
Ако доходът ти е под 200 лв не може да ти откажат по никакъв начин.
Пиши ми ако искаш на лични, може би мога да ти помогна за някои неща.
Цитирай

Където свършва пътят на надежата и почва кръстопътят на умората

...Живко беше обяснил как да ги подадеш,та като ти откажат как да обжалваш.Дано се включи
Бях обяснил без да ги разбирам много..с две думи определящ е доходът на семейството...има социален минимум на човек от Държавата и, ако вашето семейство е достатъчно бедно (2 пъти социалния минимум за самотна майка с едно дете), се класираш...понеже е ясно, че с този минимум хората не са живи, се приемат молби "по изключение".

Такава молба би могла да ти даде правото да си личен асистент дори и при по-голям доход..но си е мъка и чакане, дописване, препращане и т.н. до по-високи инстанции.

Успех!
И ги смачкай с цялата им бюрократична система и апарат...с една дума - ИМАШ ПРАВО при всички положения!
Цитирай

в края на града

Доходите ти не трябва да са повече от около 120лв. (социалните ще ти сметнат точно), като в тях не влизат парите по чл.43 - 112лв и двойните детски. Щом детето е под 3г не е задължително да си регистрирана в бюрото по труда като безработна. Ако доходите с малко надвишават минимума, кандидатстваш "по изключение". По наредба има една клауза "по изключение", която не би трябавало да касае доходите, ама рядко някой и обръща внимание... зависи към кое социално сте , зависи от директора му и т.н.
Щом си самотна майка, предполагам и доходите ви не са високи, освен, ако не работиш, имате шанс, ако искаш напиши повече подробности и ще ти го сметна точно.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.