Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 3 окт. 2006, 20:01 ч.
  • Преглеждания  734  Мнения  7  Онлайн  1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте,аз съм самотна майка,имам дете на 2 годинки с РЕЛК 100 % с чужда помощ.
Заболяването и е Спина бифида и в следствие това хидроцифелия. Мислите ли,че е възможно да ми откажат да стана асистент?

Реклама
# 1
  • на морския бряг
  • Мнения: 2 242
Ейййй, трети ден и нищо. Не съм наясно с процедурите за ЛА, но все се надявам, че има хора, които са запознати и ще ти отговорят.

# 2
  • Мнения: 1 193
В тази държава всичко е възможно,някъде Живко беше обяснил как да ги подадеш,та като ти откажат как да обжалваш.Дано се включи

# 3
  • Мнения: 334
Здравейте,аз съм самотна майка,имам дете на 2 годинки с РЕЛК 100 % с чужда помощ.
Заболяването и е Спина бифида и в следствие това хидроцифелия. Мислите ли,че е възможно да ми откажат да стана асистент?
Ето малко информация за дейността „Личен асистент”:

Безработни лица, подпомагани по реда на чл. 9 от ППЗСП или отговарящи на условията за отпускането на този вид помощ и полагащи постоянни грижи за хора с увреждания или тежко болни лица;

Чл. 9. (1) Право на месечна помощ имат лица или семейства, чийто доход за предходния месец е по-нисък от определен диференциран минимален доход.

Най добре ще ти обяснят в Дирекция"Социално Подпомагане".
Имахме случай,когато още работех там,подобен на твоя и майката стана Личен асистент на детето си,случаят беше много тежък .
В момента не знам как стоят нещата ,това което си спомням е ,че лицата,които кандидатстват за дейността ,трябва да отговарят на условията по чл.9 и да имат  регистрация в Бюрото по труда.



# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 048
мисля че като самотен родител ная проблеми и пак - зависи от някакви доходи май....

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 544
Къде живееш?
Ако доходът ти е под 200 лв не може да ти откажат по никакъв начин.
Пиши ми ако искаш на лични, може би мога да ти помогна за някои неща.

# 6
  • Където свършва пътят на надежата и почва кръстопътят на умората
  • Мнения: 313
...Живко беше обяснил как да ги подадеш,та като ти откажат как да обжалваш.Дано се включи
Бях обяснил без да ги разбирам много..с две думи определящ е доходът на семейството...има социален минимум на човек от Държавата и, ако вашето семейство е достатъчно бедно (2 пъти социалния минимум за самотна майка с едно дете), се класираш...понеже е ясно, че с този минимум хората не са живи, се приемат молби "по изключение".

Такава молба би могла да ти даде правото да си личен асистент дори и при по-голям доход..но си е мъка и чакане, дописване, препращане и т.н. до по-високи инстанции.

Успех!
И ги смачкай с цялата им бюрократична система и апарат...с една дума - ИМАШ ПРАВО при всички положения!

# 7
  • в края на града
  • Мнения: 4 299
Доходите ти не трябва да са повече от около 120лв. (социалните ще ти сметнат точно), като в тях не влизат парите по чл.43 - 112лв и двойните детски. Щом детето е под 3г не е задължително да си регистрирана в бюрото по труда като безработна. Ако доходите с малко надвишават минимума, кандидатстваш "по изключение". По наредба има една клауза "по изключение", която не би трябавало да касае доходите, ама рядко някой и обръща внимание... зависи към кое социално сте , зависи от директора му и т.н.
Щом си самотна майка, предполагам и доходите ви не са високи, освен, ако не работиш, имате шанс, ако искаш напиши повече подробности и ще ти го сметна точно.

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт