Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 4 окт. 2006, 09:16 ч.

Едно въпросче

• 344
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте искам да попитам термина дали се определя от големината на бебето защото в моя картон пише че термина ми е на 22.12 после докито която следи бременноста ми ми каза че термина ми е на 20.12 тъй като не ме беше гледала на видеозона от 2 месеца и не съм доволна от нея реших да отида при друг гинеколог който пък ми каза че термина ми бил на 17.12.06,бебето в 28 и 29г.с колко кг ма е аз като чета тук в бг мама и на други места пише че в 29г.с е към 1кг-900гр а на мен докито ми каза че е 1,240кг в 28г.с и 4 дена може ли от това да ми се е променил термина или не надявам се че съм обяснила както трябва,10х предварително за отговорите Heart Eyes bowuu Simple Smile

# 1
О! И на мен ми се случи нещо подобно! Едната лекарка ми каза, че бебето е....доста голямо (не помня грамовете), а като отидох при другата (в частен к-т и далеч по-добра техника), се оказа, че е с поне 500гр. по-малко.
 Изживявай си всеки момент от бременността и му се наслаждавай. Тези мерки никога не са реални, винаги има +/-

# 2
  • Чирпан
Ехографа не винаги е точен. На мен ми казаха, че бебчо е доста едричък, а го родих точно 3 кг. Още повече, че в болницата ме водиха с термин 22.07., а като ходих на частно- 4.07. Родих на 17.06. Наслаждавай се на бременността си и не се тормози с излишни притеснения. Важното е всичко с бебо да е наред. лека бременност!

# 3
  • София
Ехографът е доста относителен. Раждат се по-пълни и по-слаби, по-високи и по-ниски бебета. Това, че на ехото ти излиза по-голямо бебчето не значи винаги, че ще родиш по-рано или обратното, ако ти излиза по-малко може просто бебенцето да е по принцип по-мъничко...така, че споко. Наслаждавай се на бременността си.
Леко раждане когато му дойде времето.  bouquet

# 4
  • София
Според мен е нередно да се определя термина по големината. Детето има нужда от 40 гестационни седмици, за да се развие. Дали е 2 кг или 5 - няма значение. Все едно ако на някоя бебето й в 9-ти месец е 2.5 кг да й кажат "Ааа ще го държим до 12-ти месец ако трябва да стане 4!" ... или ако е по-голямо да го вадят в 8-ми. Глупости.  Confused Пък и термина е относително понятие, едни раждат преди него, едни след, за ден-два има ли значение? А и тези на които местят термина по 5 пъти - накрая пак не раждат на никоя от предполагаемите дати. Laughing Излишни занимания.

# 5
  • Някъде там...
Терминът се определя по датата на последната менструация, а не по това, което показва видеозонът.

# 6
  • пред компютъра
Терминът се определя обикновенно така: Датата на последната редовна менстурация + 7 - 3 месеца.
Така ми определяха и моите термини. На ехографа излизаше друго, но то е само орентировачно. Терминът си се водеше един определен по-горният метод.

# 7
  • София
Терминът се определя обикновенно така: Датата на последната редовна менстурация + 7 - 3 месеца.

И при мен беше така, на видеозона ми излизаше с 10 дни по рано, а родих точно на термин. Големината не е е определяща за термина. Не се притеснявай, наслаждавай се на бремеността си, а бебо когато е готов въобще няма да се съобразява с поставените ти термини. Желая ти лека бременост.  bouquet

# 8
Термина се определя - датата на последната менструация + 7  /примерно 15 август + 7 = 22/, значи на 22 -ри след девет месеца/или 22 май/ . Така беше при мен, но аз родих в 36 г.с. на 25 април. На ехографа винаги ми показваше различна дата.
Не обръщай внимание на тези дати. Както са ти казали наслаждавай се на бременността и бъди готова като влезеш в деветия месец, щото аз отидох да раждам с празни ръце, по чехли само - без документи и превръзки  hahaha
Все едно ако на някоя бебето й в 9-ти месец е 2.5 кг да й кажат "Ааа ще го държим до 12-ти месец ако трябва да стане 4!" ... или ако е по-голямо да го вадят в 8-ми. Глупости.  Confused 
Joy Joy Joy Много ми хареса!

# 9
  • На края на вселената!
Официалният ти термин се определя в зависимост кога е бил първия ден на последната менструация.
Иначе по време на ехографските прегледи казват кога е най-вероятната дата да родиш.
Ехографа не винаги показва истинкото тегло - случвало се е да бъркат със 700 гр(за бебоци, които ще се раждат до няколко дни, т.е. в 8-9м) и в + и в -.

За мен:
Официален термин - 02.07
При ехографски преглед предполагаеми дати - 22.06, 04.07, 12.07 (при един и същ лекар)
Водите ми изтекоха на 13.06, а родих на 16.06 Laughing - Нито една дата не познаха.
Мисля, че когато лекарите говорят за тези вероятни дати, трябва по-внимателно да обясняват на бебчовците, тогава точно да тръгнат да излизат. Просто бебовците да не си правят други свои планове hahaha hahaha hahaha

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт