Отговори
  • Мнения: 37
Дъщеря ми е на 4 г. 5 месеца с увреден слух и преди обед посещава сурдопедагогичен кабинет, който се намира в една ясла близо до нас. От 8.30 до 11.30. Проблемът е, че е самичка, а на нея й е нужно да е сред деца за да може да се научи да общува.
Ако има такива родители  моля пишете...........и за вашите деца ще е по-добре да посещават кабинета вместо да стоят в къщи!  bouquet
Все не мога да повярвам, че в такъв голям град няма и други деца с този проблем!

# 1
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравей, доколкото знам няма майки от пишещите тук на дечица с увреден слух от Варна. Колкото до това , че е самичка опитвали ли сте се да я пуснете на детска градина, там ще е сред дечица. Ако търсиш контакти с други родители на деца с този проблем от вашия град попитай сурдопедагозите, които посещавате, те ще ти помогнат, успех!

# 2
  • Мнения: 37
Проблема е, че тя не се спира на едно място и като отидох да питам дали мога да я запиша в единствената градина, където работят с деца с увреден слух ми отказаха, защото очевидно тя имала и други проблеми. Деца с множество увреждания трябвало да са в оздравителна или логопедична градина. Там пък не работят с деца с увреден слух и така!
В цяла Варна са само 3 сурдопедагожки - едната работи с деца в училищна възраст, другата е в тази градина, а ние сме при третата. И не идват деца! Те самите не знаят как да ги издирят! Затова с нея решихме да поствам тук.

# 3
  • Мнения: 2 543
NiPre, а защо децата, с които се опитваш да свържеш дъщеричката ти трябва да са непременно с увреден слух? Така или иначе, тя засега не е в градина, защо се ограничавате сами в търсенето на компания? Тук от известно време си говорим за интеграцията и за това, че ние не бива да ограничаваме децата си, заради нашите страхове и притеснения. Предлагам ти да пуснеш тема в "Нашите деца", че търсиш компания от Варна за детето ти с увреден слух. Вярвам, че се намери кой да ти пише. Hug

П.С. Моля те, изчисти си кутията, за да ти пратя лично съобщение.

Последна редакция: ср, 04 окт 2006, 11:48 от Ieppe

# 4
  • Мнения: 485
Не е казано че трябва да запишеш детето в градината, в която работят с деца с увреден слух. Опитай в някоя градина около вас, а отделно си я води на рехабилитация. Не вярвам че в цяла Варна няма да се намери такава градина, в която да я приемат. Ако не искат да я приемат, прочети темата за образованието на децата със специални образователни потребност /нещо не я откривам, затова не мога да дам линк, нявам време да търся сега/.

# 5
  • Мнения: 2 543
Логопед Зара, наистина, интересно ми е в кой град живееш? Сякаш не е в България. Казвам го без ирония, дано не ти прозвучи злонамерено. За съжаление, всяка от нас е наясно, че това, което казваш е така,  но само на теория. На практика, никой не може да задължи директорката да приеме което и да било дете, а тя има достатъчно доводи да откаже - липса на свободни места е най-често използваният. Тъй като моето дете е с увреден слух, мога да ти кажа кои са градините, в които приемат деца с увреден слух в София. Броят се на пръстите на едната ми ръка и са всеизвестни. В другите... там няма места.  Tired

# 6
  • Мнения: 1 001
NiPre, а защо децата, с които се опитваш да свържеш дъщеричката ти трябва да са непременно с увреден слух?
И моето питане е същато? А на темата "попаднах" от тук.

# 7
  • Мнения: 37
Не, въобще не съм казала, че искам да общува само с деца с увреден слух. За нея ще е добре да общува въобще с деца - без значение с увреждания или не. Но исках да използвам този форум за да потърся и деца с нейните проблеми, хем да помогна на своето си дете преди обед да не е самичко, хем и на други с такива проблеми, защото както писах и сурдопедагозите не могат даже да ги открият..............
А идеята да пиша в другия форум е чудесна - така й ще направя   bouquet

# 8
  • Мнения: 4 585
   Лекарите няма да ти кажат за други деца с подобни здравословни проблеми, защото така ще нарушат хипократовата клетва.
   Съветвам те да се обърнеш към детски психиатър. Конкретно за Варна добрите са:
    д-р Лекова 0887330480 в болница св Екатерина, детско психиатр. отделение.
    д-р Иливанова 0888889604 тя приема и в клиника Европа. Там ще дадеш някой лев за прегледа /ако имаш/ Ако не - тя е шеф на детското психиатрично отделение в св Екатерина. Нема нищо страшно или срамно да заведеш детето си на детски психиатър. Ако наистина има такъв проблем, рано или късно ще го заведеш. По добре навреме. Аз го заведох късно. Съжалявам.

# 9
  • Мнения: 446
НиПре, в 30-та градина "Мечо Пух" в "Чайка" има група за интегриране на деца с увреден слух.

# 10
  • Мнения: 37
Wolf, аз я водих на психиатър още април месец в новопостроената поликлиника "Младост" , но да ти кажа не мога да си спомня името на лекарката - то те бяха толкова много, че вече им забравям имената..........Но наистина още едно мнение никога не е излишно! Какви са вашите проблеми? Ако искаш пиши ми на лични  bouquet
DDBD, аз именно в тази детска градина ходих и те казаха, че децата които са при тях в момента са на много по-високо ниво - вече ги подготвят за училище и евентуално другата година да ни вземат.

# 11
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
NiPre, дори и да е така, явно децата в тази градина са в отделна група, вие би трябвало да можете да ходите само на рехабилитация там, разпита ли за този вариант? Така, ако другата година я вземат и ходите отсега на рехабилитация, ще и е познато като обстановка и ще се чувства по-добре. Пък и на груповата рехабилитация ще е сред деца, дори и да са по-напред, нищо не пречи да присъства, бъди по-настоятелна...
До колко и е увреден слуха? Според мен честно казано по-добре да е сред нормално чуващи деца на нейната възраст и да "дърпа" покрай тях, не знам конкретния случай... Няма ли дечица в квартала където сте, с които да излизате и да играят? Или искаш на рехабилитацията да има и други деца?

# 12
  • Мнения: 446
НиПре, не зная кога си питала, но в групата има и напреднали, които ще тръгнат на училище, и деца които сега започват. Може би трябва да попиташ пак  newsm78

# 13
  • Мнения: 37
Питах в понеделник - разговарях с директорката. По-напред съм написала какво ни отговори тя.
Ieppe, няма смисъл да я водя в другия край на града за половин час рехабилитация , след като там където я сега се занимават цял предиобед с нея. Просто исках да научат повече родители за този кабинет , защото очевидно нямат информация! Вярно, че то трудно се диагностицира този проблем в ранна възраст, защото повечето родители чакат детето да проговори до 3 годинки, а пък който се е усъмнил, че може детето да е с увреден слух го мотат почти година Варна - София както беше и при нас. И през цялото време ни убеждаваха, че детето чува докато ни направиха най-накрая аудиограмата - 100DB ляво ухо, 80 дясно - и толкова бяха шашнати.........Направо нямам думи!

# 14
  • Мнения: 2 242
NiPre, ние сме със СД и още сме мънички. Нямаме 1г 5 мес. Тепърва ще търсим как да ни приемат в ясла. Къде и как още не знам.

Общи условия

Активация на акаунт