Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора

София

Наш познат почина миналия месец от пневмония.

Първо имах сведение, че просто два дни преди това му било доста зле, на следващия ден го приели във Военна болница и през нощта починал. След като научих новината, доста време се питах, как е възможно в днешно време човек да умре точно от пневмония. Понеже едва ли всеки ходи на лекар веднага след първата кихавица, откъде да знаем кога заболяването ни може да е фатално!

По-късно разбрах, че в продължение на месец и половина е бил зле, но не ходел на лекар, защото нямал здравни осигуровки.

Не, не мисля, че ни е грешна системата. Колко да му беше струвал един платен преглед при лекар и лекарствата, ако беше отишъл на време. И не става въпрос за човек, който няма толкова пари за да остане жив. Сигурно и неговата не е била лека - такси караше, но от глад не е умрял, та значи е можел да ги даде за здравето си. Месец и половина да не се оправиш, все е трябвало да му светне лампичката, че нещата са сериозни!

Вие как мислите - въпрос на безхаберие ли е било или какво?
Цитирай

Кори Селести

Не мисля, че е безхаберие.
Просто не му е минало през ума, че може да опасно.
Sad
Цитирай

The road i'm on

Просто има такива хора. И аз съм от тях. Рядко боледувам, да чукна на дърво. Но до зъболекарят примерно опирам, когато започне да ми се разпада главата.
Цитирай

София

Валя, аз също съм много трудна с ходенето на доктор. Знам, че е глупаво и рисковано, но се лекувам сама и когато вече виждам, че каквото и да правя положението се влошава, чак тогава с 300 зора отивам на лекар. Знам, че здравето е най-ценно ама на, такава съм, а нито имам страх от лекар нито нищо. Айде при Зъбаря е друго - изпитвам патологична болка и ми е простено ама при лекар ??? Така си докарах преди време много як бронхит и само Господ ме е пазил от Бронхопневмония. Когато отидох лекарката се хвана за главата като й съобщих какво пия на своя глава  ooooh! Та аз съм от тези случаи - хем знам, хем съм ербап, но работя по-въпроса  Hug
Цитирай

Balchik

Ако е за децата ,веднага хуквам да се консултирам ,минат ли два дена и няма оправия ,ама за себе си - newsm78.Търпя и това е .Ето сега кихам,кашлям ,от всички дупки тече ама не ,седя си тука и се лекувам сама. #CrazyНезнам колко ще се справя ,ама това е положението ,леко безотговорна съм спрямо моето си здраве.Ако е до някой друг ,ще го изтикам насила ...
Цитирай

при Arctic Monkeys

Май е по-скоро манталитет-трябвада се тръшнеш на легло, за да идеш на лекар! Мързел ли, нехайство ли и аз не знам. Вчера водих дъщеря ми на ортопед и лекаря ме пита-вие медицинско лице ли сте? Викам не, ама ако трябва и това ще стана, за да бъде детето ми здраво и за да съм информирана, защото вече нямам доверие на лекарите. Crossing Arms
Цитирай

Не е безхаберие,явно човека не е очаквал да е толкова сериозно.
Аз пък каквато съм паника и при най-малкото кихване бягам при доктора.Много си ценя здравето.
Жалко за човечеца все пак...... Sad
Дано повече хора си вземат поука и не подценяват даже и безобидните хремички.Никога не се знае до къде може да стигнат нещата.......
Цитирай

The road i'm on

Напоследък забелязвам у доста хора отрицателна вътрешна нагласа. 'Нямаш ли да дадеш, заникъде не си'. За жалост.
Цитирай

Варна

Не, не мисля че е безхаберие. Аз също ходя трудно на лекар. То и като си представя тълпите възрастни пред кабинета, предпочитам да не ходя. Също изчаквам известно време, за да видя накъде отиват работите. Ако се влошат- отивам. По принцип не приемам за една кихавица да се търчи при лекар. Но ако наистина ми е много зле, не бих чакала цял месец.
Що се отнася до детето-отивам веднага. Експерименти с него не искам да си правя.
Цитирай

През девет земи в десета.

Не знам дали е безхаберие, но определено не сме свикнали да се грижим добре за здравето си, което понякога е фатално  Sad. И аз знам за подобен случай.... Преди 4-5 години така почина снахата на моя позната. Един месец не била добре, но не отишла на лекар. Когато решила да иде, оказало се пневмония. Не успяха да я спасят. Действието се развива в София, жената е била адвокат, а етърва й - лекар... Остави сирачета 2 момченца... Sad
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Леко нехайно се е отнесъл към здравето си. Но и аз съм същата и не смея да "съдя" повече   Stop
Цитирай

Хората си мислят, че модерната медицина прави чудеса, та една пневмония ли.  Е да, ама белите дробове не са общински.  Здрав дух в здраво тяло.

Съболезнования.
Цитирай

Самата пневмония е коварна, в някои случаи просто се чувстваш уморен, останал без сила, апатичен, температурата остава ниска, хич и не разбираш, че си болен от нещо сериозно.  Confused
Цитирай

Русе

В това отношение харесвам майка ми - при малък проблем веднага ходи на лекар. Няма здравни осигуровки, плаща си - но е редовна.
И не ходи все при личния, търси специалист и тогава.

От море се върна с лека болка в ухото. Всички и казаха, че от влязла вода и ще и мине.
Но тя пак отиде на лекар, и се оказа лошо възпаление от недоизлекувана хрема. Можела е да оглушее ако се е забавила с прегледа. Не е шега работа.

Дано има по-малко такива случаи.
Цитирай

София

Нямаме изградена здравна култура, за съжаление Confused Родителите ми са единствените хора, които познавам, ходещи на профилактични прегледи на всеки 6 месеца. Между другото, един такъв профилактичен преглед миналото лято спаси живота на баща ми, като предотврати много тежък инфаркт. Аз, уви, не съм като тях Rolling Eyes
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора