домашни любимци и бебоци

  • 1 899
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Много семейства, отглеждат децата си с рошавия любимец.В повечето случаи ,животинчето се е появило доста преди бебето да е било в проект. Такъв е и моя случаи.Четох в"national geographic",че е по добре, детето да израстне от самото начало с кучето(имам кученце),защто риска от алергй е по голям когато детето заживее в последствие с животното.Та двата варианта са или въобще да го махна(което сърце не ми дава да направя),или другия е ясен, остава .Мисля да се  newsm12 newsm12 спра на втория вариянт ,но се колебая!Какво мислите?

# 1
 Не бих се разделила с животинката newsm78

# 2
  • Мнения: 412
аз бях в същата ситуация
имам куче и го имах ,когато Макс все още не бе плануван
махнах кучето в първите месеци,когато детето бе съвсем малко
свекърва ми го гледа
сега е при нас от доста време и е голчм купон

# 3
  • Мнения: 1 117
Преди да се роди сина ми имахме аквариумни рибки / и продължаваме да си ги имаме/. Знаех ,че предизвикват алергии при децата, но не сме ги махали. В последствие се оказа ,че сина ми има според повечето лекари алергия към абсолютно всичко  CrazyНе му е тук мястото да обяснявам.Слава Богу след успешно лечение , пак няма да коментирам какво - и помен няма от въпросните алергии, защото причината се оказа не рибите , а некадърно лекарско отношение.
Сега имаме и риби и декоративно зайче , но ще живият с нас , дори и когато бебето се появи Simple Smile

# 4
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Аз имам котка, засега са живи и здрави и двамата  Wink

ти сама ще решиш какво да правиш, много хора ми се бъркаха и бяха против котката да остава, но аз бях непоклатима. Обичам я много, като мое детенце  Heart Eyes.

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 387
Ако животинчето се ваксинира и се наблюдава от медицинско лице едва ли ще има проблеми. Докато бях бременна и след раждането имах / и още имам / много близък контакт с домашна котка - живее у майка ми и ние сме много често там. Синът ми от бебе също много често е при майка. Да добавая - котката не излиза навън.

# 6
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Имам котка и чакам бебе. Няма да я махна, освен ако бебето не се окаже алергично. А и както каза педиатъра който питах, ако котето е здраво, защо трябва да се лишава детето от възможността да отрасне с животинче.  Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 3 064
Имам куче, и то е като член на семейството.  Като взимаш животно, поемаш отговорност, не може просто "да го махнеш". Не разбирам подобно отношение.  При родителите ми, които живеят в къща, има още едно куче и котки, които си ходят навън.  Аз самата съм израснала с котки и не смятам, че е проблем.

Естествено, докато е много малко бебето ще се ограничават контактите и толкова! Peace

# 8
  • Мнения: 226
Имам 2 котки, и за секунда не съм и помислела да ги махна, и не съжелявам за което, защото сега малкия само като ги види и просто умира от кеф по тях и тръгва след тях да ги гони с проходилката  newsm68
Естествено те са си ваксинирани, аз си правех изследвания за токсоплазмоза докато бях бремена за мое успокоение, но по принцип ако си с животното преди да забременееш получаваш имунитет и рискът от алергия е сведен до минимум.

# 9
  • Мнения: 412
Имам 2 котки, и за секунда не съм и помислела да ги махна, и не съжелявам за което, защото сега малкия само като ги види и просто умира от кеф по тях и тръгва след тях да ги гони с проходилката  newsm68
Естествено те са си ваксинирани, аз си правех изследвания за токсоплазмоза докато бях бремена за мое успокоение, но по принцип ако си с животното преди да забременееш получаваш имунитет и рискът от алергия е сведен до минимум.
newsm10
и ние така им се смеем вкъщи,че не е реално
плюс това е добро възпитателно перо-поне така мисля

# 10
  • Мнения: 1 668
Имам немска овчарка и единствения проблем е като почне да се скубе, че тогава и детското легло не мога да опазя от космите. Кучето е част от семейството и не се разделих с него. Мъж ми /кучето е негово отпреди да се запознаем/ ме попита като забременях дали ще и търсим нов дом, но аз бях категорична.

# 11
  • Мнения: 992
Аз също гледам бебе и куче, когато е ваксинирано и обезпаразитено, мисля че няма проблем.
Моето куче много се радва на дъщеричката ми, а тя постоянно го търси с поглед когато е в стаята и му прави физиономии. Wink

# 12
  • в центъра
  • Мнения: 445
И нашето куче беше на 9 години като се появи бебо (той сега е вече на 7 месеца) и не сме и помисляли да се разделим с него, но медала има и друга страна. Истината е, че кучето беше ужасно привързано към мен, беше свикнало на много внимание от моя страна, за което в момента просто не ми остава време и животното страда ужасно. Упада му козината, ветеринарният ни лекар даже се опасяваше за тумор. Е, оказа се само стрес, но така или иначе животинката е много потисната...

# 13
  • Мнения: 135
ние сме заобиколени от животни при свекърите има куче при наще-2 кученца в нас коте и малкия е свикнал мн с тях мн им се радва и нямаме ялерги нидеи маха животинчето

# 14
  • Мнения: 217
Аз имам мопс и го обожавам.  Няма да го махна, напротив, ще се радвам двенките да растат заедно. 

Дано само няма алергии живот и здраве..

# 15
  • Мнения: 903
Миличка , аз имам 2 кучета и 2 котки. Трябва да са ваксинирани и обезпаризитени и няма да има никакви проблеми.

# 16
  • Мнения: 384
И аз имам котка-изкарах си бременноста без никакъв проблем,сега се гледаме с мъника. Да добавя,4е в началото тя беше много стресирана от появата на бебето (или от липсата на внимание? newsm78),даже не припарваше в стаята до него. Ама вече става все по-любопитна:)  Grinning

# 17
  • Варна
  • Мнения: 199
Аз имам 2 малки кученца и нямам никакво намерение да се разделям с тях. Доста се консултирах по въпроса и ми казаха, че ако са ваксинирани и обезпаразитени - няма да има никакъв проблем.  Освен това бебето, когато съжителствало с животни си създавало някакъв имунитет. Така, че не се тревожи. Единственото, което трябва да съблюдаваме в случая е малко по-добра хигиена  Wink

# 18
  • Мнения: 8 917
Много семейства, отглеждат децата си с рошавия любимец.В повечето случаи ,животинчето се е появило доста преди бебето да е било в проект. Такъв е и моя случаи.Четох в"national geographic",че е по добре, детето да израстне от самото начало с кучето(имам кученце),защто риска от алергй е по голям когато детето заживее в последствие с животното.Та двата варианта са или въобще да го махна(което сърце не ми дава да направя),или другия е ясен, остава .Мисля да се  newsm12 newsm12 спра на втория вариянт ,но се колебая!Какво мислите?
Не ми се искаше, но като се роди Гери дадох котарака при нашите.

# 19
  • Мнения: 3 760
Ние сме с две котки. От 8 години.
Единствената смислена причина за отърваване от домашен любимец е проява на агресия спряма детето. Има и такива случаи (макар и редки).
Иначе - за децата е по-добре да отраснат с любимец - и по отношение на алергиите, и по психологични причини...

# 20
  • София
  • Мнения: 3 249
Ами виж какво ми пише под ник-а!  Mr. Green Кучето живее на двора, но котката е домашна и не излиза. Редовно ваксинирана, обезпаразитявана и да - с нас доста преди да започнем да мислим сериозно за бебе. Няма да я махна!  Naughty Категорична съм въпреки натякванията от страна на роднини (основно майка ми  ooooh! ) и познати. Причина за това би била само и единствено алергия, което от сега няма как да знам. Също така и при особено агресивно и неконтролируемо поведение на котака спрямо бебето, което обаче ме съмнява, защото първо е кастриран, второ е добро коте и по принцип не е агресивен.
Успех!  Peace

# 21
Не виждам при4ина да го махнеш просто се стараи детето да няма контакт с него докато не поотрасне и ако се ваксинира редовно още по добре наистина е хубаво детето да отрасне с ку4енце Peace

# 22
  • Мнения: 903
Ние живеем с котка и мисля, че няма проблем да живее с бебата, не го пускаме в стаята, но иначе започват да се опознават
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=45637&photo=23 ето и доказателсвото Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 23
  • Мнения: 3 929
Ние имахме немска овчарка много преди да се роди детето. Примирих се с присъствието на животното, защото нямаше на кого да го дадем, а и беше болно милото. Гледах максимално да държа далеч детето и поне що годе една прилична чистота, въпреки че тази дума не е много подходяща в случай като нашия. Имаше косми навсякъде и от това най-много се страхувах. Детето започна да щъка с проходилката и няколко пъти го заварих в обятията на кучето. Но слава Богу, добре сме. Кучето го приспахме, защото състоянието му съвсем се влоши, а сега вече месец откакто го приспаха, не можем да изчистим добре апартамента. Според мен оптималният вариант е съвместното съжителство, но и поддържането на много добра чистота на жилището и ограничаване контактите на детето с кучето.

# 24
  • София
  • Мнения: 565
Когато Любчо се роди, послушахме бабите и 1 месец нашето куче Гошо спа в колата. Всеки ден съм го мислила ,защото беше зима. Накрая педиатърката каза да не мъчим животното, защото е по- добре детето да бъде с него от самото начало за да си изгради имунитет. Прибрахме си го веднага , горкичкия. Ние и не мислехме да остава в колата, просто ни беше страх да бъде близо до новороденото. Грешка! Кучето много добре разбра ситуацията и без протести престана да влиза в стаята, където беше бебето. Така решихме проблема с космите. Само чистенето не помага особено.

# 25
  • Мнения: 2 271
Имам куче.Вероника много го обича-галиго и му се кара като лае!Имахме и котка,но от ревност към детето избяга седмица след прибирането ни от родилния дом(а сме го гледали 14г и не е бягал никога)

# 26
  • Мнения: 924
Имаме Неаполитански мастиф. Най-дружелюбната към деца порода. Взехме го, когато забременях. Не съм и помисляла да го махам. По това време имахме и Кралско Жако, което за съжаление почина. За него имах известни опасения, защото опасността от алергии е голяма. Родителите ми имат Персийски котарак, който в момента търпи тормоз от малкия  Laughing И за него не съм имала каквито и да било колебания.
В чужбина хората гледат кучета с децата си и изобщо въпросът дали е вредно не се обсъжда. Наскоро по Discovery health гледах семейство с тризнаци и лабрадор  Laughing Определено има пове4е грижи по чистотата, но пък е хубаво децата да свикват с животните и да се учат да общуват с тях.
Решението може да бъде единствено и само ваше. Успех!!!

Ето и доказателство: http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1345017

Последна редакция: нд, 08 окт 2006, 02:18 от rosito_m_m

# 27
  • Мнения: 316
Имаме дакел (ако това може да се нарече куче)  Crazy
Сега е на вилата с баща ми, но до месец ще се приберат.
То кученце не влиза в стаята на детето, а и по-натам пак няма да влиза, но определено ще общуват  Simple Smile
Мисля, че дори е полезно това за детенце.

# 28
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Ние си отглеждаме котка и бебе,няма проблем Peace.Избора е ваш!

# 29
  • Мнения: 2 040
Избора си е твой, аз НЕ бих гледала животни в такъв случай  ..  Peace

# 30
  • Мнения: 1 101
Аз съм твърдо против съжителството на едно новородено с домашни любимци  Stop Но това си е лично мое мнение, изборът все пак си е твой.

# 31
  • Мнения: 1 403
И ние имахме ку4е и когато малката стана на 6 месеца я занесахме на  майка да го гледа. Еми аз едвам се оправях с детенце, а камо ли да бърша по цял ден косми  Shocked Мъ4но ми беше много за ку4ето но в крайна сметка детето ми е по важно.

# 32
Ами щом е ваксинирано и обезпаразитено, животинчето не трябва да е "опасно". Е, отначало контактите ще са ограничени и хигиената ще е на ниво, но иначе сигурно е забавно Simple Smile

# 33
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Имаме куче, на което мислим да ограничим достъпа до стаята с бебето през първите месеци, ако не и година. И през ум не ми минава да го махам Naughty.

# 34
  • Мнения: 2 956
Избора си е твой, аз НЕ бих гледала животни в такъв случай  ..  Peace

 Peace

# 35
  • Мнения: 1 101
Имахме си кученцето 13 години преди да се появи Дени. Изобщо не можех да си представя да го махнем. Беше си с нас по време на бременността, като се роди бебчо се разбираха чудесно, много се радваха един на друг. За съжаление, кученцето ми почина когато Дени беше на 10 месеца. Много съжалявам, защото исках Дени да израсте с животинче до себе си, той обожава животните, особено кученцата.

# 36
  • София
  • Мнения: 508
За мен са несъвместими!!! Когато аз съм била малка сме имали и куче и в последствие котка и резултата сега е, че не мога да ги понасям - когато има животинка покрай мен се започва едно кихане, кървясали, подути очи, рев...  И сега ми е мъчно, защото моето дете даже и като порасне няма да може да си има домашен любимец заради моята алергия!!!

# 37
  • Мнения: 510
Аз не бих държала домашен любимец при бебето. От една страна от гледна точка на хигиена и от друга според мен се явяват силен алерген за незрелия бебешки организъм.

# 38
  • Мнения: 1 454
Аз мисля че всеки който има някакво животно от доста време не би се разделил с него/ освен ако наистина не се налага/. Ние имаме котка и тя е част от нашего семейство- като детенце ни е. Дай боже като си имаме бебче ние също не мислим да се разделяме с нашата маца Naughty

# 39
  • София
  • Мнения: 3 677
Племенника ми е с асма откакто се е родил и оттогава живее с котката ми - не е имал непоносимост към нея и според повечето доктори това се дължи на това че отначало са съжителствали заедно. PeaceА той има доста алергии-но не и към котки и кучета Peace
Сина ми го заведох при котето и го доближих до него още като беше на 6 дни/от родилното се прибрахме на 5 дни/
Котката ми е старичка и затова остана при нашите като се омъжих -не ми се искаше да я местя:cry:- но и досега винаги сме им позволявали да си играят с нея и не сме прекалявали с хигиената- само в границите на нормалното

# 40
  • Мнения: 85
Имахме котка много преди да заплануваме бебо и още я имаме. Първите 2-3 месеца след раждането я гледаха родителите ми, но сега си е при нас и много се разбират с малкия.

# 41
  • София
  • Мнения: 5 079
Не е лесно да вземеш подобно решение.
Имам и куче и персийка, взети много преди бебчо. Много обичам животните и изобщо не мога да си представя да ги махна - та те са като членове на семейтвото. Ако можех да се върна назад във времето, обаче, бих им намерила макар и временен подслон, защото с животно и новородено вкъщи е някакъв пълен цирк и ужас.  Crazy
Изцяло си ангажиран с бебо, куче трябва да се изведе, котката прави опити да влиза в стаята, където доскоро е била господарка, и на двамата им е скучно, не разбират зашо са изолирании пренебрегнати, започнаха да ревнуват и да правят големи пакости. Мисля си, че ако ги гледаха някъде, където да се чувстват по - щастливи щеше да е много по - леко и за двете страни. Когато детето порастне, вече е малко по -различно, но пак горката животинка ще бъде гонена, скубана и "тероризирана". А за чистенето изобщо да не споменавам. Party
Така, че се замисли за този вариант, както има една приказка да не питаш старило, ами - патило. Ако обичаш животинката си длъжна да мислиш и в неин интерес, а и в този на детето ти също.
Успех! Peace

# 42
  • Мнения: 5 026
 При майка ми има куче. Винаги, когато ходим там мъжът ми  ми дава наставления: затвори животното, опасно е за бебето, да не тичаме по болници, тении ......  прав е, но като го гледаме от 13 години няма да го изхвърлим, я!

# 43
  • Мнения: 104
  Нека и аз да се включа в тази така любиам темичка:)) Аз имам едно малко кученце от година и 10 месеца! Всеки който ме види с него ми казва"Като се роди бебето ще го махнете нали?" Никога! Сега съм решила да си го подстрижа че ми е малко рошав и да му обличам елече, и въпреки, че живеем в гарсионера оставаме в пълен състав:))

Общи условия

Активация на акаунт