Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 65 отговора

искам да попитам мамите които вече са правили питка на бебоците си на колко дни беше вашето бебе когато я направихте
« Последна редакция: чт, 05 окт 2006, 10:07 от Reza »
Цитирай

София

на 40 дни
Цитирай

София

Аз също Wink
Цитирай

все тук

На 40-я ден от раждането на бебето се прави погача, на която присъстват само жени и носят малки подаръци.
Цитирай

London, Sofia

Знам, че е на 40 дни,но тогава не знаех Very Happy и затова не съм правила Peace
Цитирай

Добрич

На 40-я ден от раждането на бебето се прави погача, на която присъстват само жени и носят малки подаръци.
Такъв е обичаят и при нас. Ние я направихме малко по-късно защото ,40-те дни за нещастие съвпадаха с 40-те дни на много близък починал роднина.
Цитирай

По принцип се прави на 40тия ден, но аз я направих няколко дни по-късно. На една приятелка пък и бяха казали малко преди 40тия.
Цитирай

Някъде там...

На мен ми казаха последната неделя преди бебето да направи 40 дни. Но то май обичаят навсякъде е различен.
Цитирай
 Точно на 40- ия ден от раждането на дъщеря ми реших да я кръстя , и тогава напарвихме и питата.По православен стил майката завежда детето в църквата и се четата и на майката и на детето молитви.Така тя го представя прд Бога.
Цитирай

София

На 40-я ден след раждането.Заведохме бебчо на църква,после си посрещахме гостите в къщи-само жени и дечица.
Цитирай

София

Когато бебка навърши 40дни ходихме на църква за очистителна молитва, а погачата я правих първата неделя след това.Аз знам,че се прави след 40, някои я правят преди това.Канят се само жени и момичета и се ядат сладки работи/при нас имаше и солени/. Smile
Цитирай

varna/sf

точно на 40-тия ден правихме питка с жени само  Wink
Цитирай

пред компютъра

Peace
Цитирай

Peace
Цитирай

München, DE

на 40-тия ден направихме пита  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 65 отговора