Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора
Става дума за мъжа ми - скърца цяла нощ .Знаете ли някакъв лек , освен "ръгане в ребрата " , че вече не се спи  #Cussing out Ако не го бутна може и 10 минути да скрибуца . Помагайте Praynig
Цитирай

абонирам се за темата че и аз ги имам тези ядове, само че сина скърца със зъби, а баба му казала че има глисти и затова скърца със зъби
Цитирай

Поредните бабешки простотии. Мит е , че са глисти  Thinking
Цитирай

И аз имам същия проблем. Абонирам се.
Цитирай

Защо да е мит когато питах педиатъра ни на какво може да се дължи скърцането със зъби на дъщеря ми тя ме прати да я изследвам за глисти.Но едва ли при възрастен човек става дума точно за това.
Цитирай

Защо да е мит когато питах педиатъра ни на какво може да се дължи скърцането със зъби на дъщеря ми тя ме прати да я изследвам за глисти.

Но нямаше глисти нали. Wink

И моята дъщеря като по малка много често скърцаше със зъби. Изследванията никога не са показвали наличие на глисти.

Малкият също скърцеше със зъби по едно време, но постепенно престана и също не е имал глисти.
Цитирай

ГЛИСТИ СА!
Цитирай

Защо да е мит когато питах педиатъра ни на какво може да се дължи скърцането със зъби на дъщеря ми тя ме прати да я изследвам за глисти.

Но нямаше глисти нали. Wink

И моята дъщеря като по малка много често скърцаше със зъби. Изследванията никога не са показвали наличие на глисти.

Малкият също скърцеше със зъби по едно време, но постепенно престана и също не е имал глисти.
Да нямаше глисти,но е възможно и от това да скърцат децата.Това имах в предвид
Цитирай

Преди време дъщеря ми доста скърцаше със зъби. Правихме изследване за глисти  - отрицателно.  Консултирахме се и с детски стоматолог, който каза,че това е чест проблем при по-емоционални деца, който отшумява във времето. Така и стана, след около 3-4 месеца наистина спря. Но при възрастните това е индикация за Бруксизъм ( мисля,че така се казваша ) - поне така ни обясни стоматологът.
Цитирай

Но при възрастните това е индикация за Бруксизъм ( мисля,че така се казваша ) - поне така ни обясни стоматологът.

Така е. Ето какво намерих по въпроса:

4) Бруксизъм (скърцане със зъби)

С терминът “бруксизъм” се означава явлението скърцане със зъби. Обикновено това става по време на сън и по тази причина, човек даже и не подозира за заболяването си. С течение на времето бруксизмът може да причини болки в зъбите, както и абразирането им. Зъбите могат да излязат от зъбната дъга и да причинят нарушения в захапката ви.
Стресът и тревожните състояния често се явяват като основна причина за бруксизма. Болестта често се развива при хора, които имат повишена чувствителност на зъбите към топло и студено. Хипогликемията (ниско съдържание на захар в кръвта), което е свързано с понижена функция на надбъбречните жлези, също може да се яви като причина за бруксизма.
Ако ви предстои направата на големи керамични конструкции, желателно е да съобщите за вредния навик на стоматолога. В противен случай бруксизмът може да повреди керамичното покритие на конструкциите.

Копирах го от
ТУК.
Цитирай

При наличие на бруксизъм(стискане и скърцане със зъби) е необходимо да се обърнете  към стоматолог.Извършват се оклузо-артикулационни изследвания,т.е. търси се причина от зъбен произход като блокажи в движението на челюстта,високи пломби,неправилни зъбни контакти - ако се открият се отстраняват. Причина обаче може да бъде и стрес,натоварено ежедневие,изнервеност,лични проблеми,т.е. психологически фактори.За целта консулт и работа с психоаналитик.Като други причини някои изследвания сочат наследство,заболявания,тютюнопушене и прочие.От казаното до тук- често не може да се намери конкретната причина за проблема,поради което и ефикасно лечение липсва. newsm78
При всички случаи обаче може да се постави шина за бруксизъм,която има профилактично дежствие-разтоварва ставата и предпазва от ставни проблеми,предотвратява абразията на зъбите и  предпазва пародонта.И най-вече дразнещото скърцане нощем изчезва Laughing Peace
 П.П. Това се отнася за възрастни.При децата обикновено с израстването отминава.Ако се дължи пък на проблем със захапката-лекува се bouquet
Цитирай

Дъщеря ми скърца и съм се интересувала от темата. Основното при децата е психологическото състояние. При нервен и напрегнат ден скърцат, иначе се успокояват. Мъжът ти вероятно не за пръв път скърца. Опитай се да засечеш логиката / стрес или липса на стрес/ и тогава можеш да потърсиш някои билкови успокоителни чайове. Иначе шините са предназначени за тежките случаи и между другото с си цифромания.
Цитирай

Аз също имам този проблем. Най-често се случва наистина когато съм нервна или много напрегната, не всяка вечер. Преди 10-тина години ми бяха направили тази шина, но аз лично нито една нощ не можах да спя с нея-ужасно беше неудобна, но се мъчих известно време, но тя не е лечебна, а трябва постоянно да се слага.
Да не говорим, че един близък зъболекар ми каза, че в следствие на продължително носене на шината може да получа изкривяване на захапката.
За глистите и аз съм чувала, но определено става въпрос за скърцане при деца.
Това не е компетентно мнение, защото не съм специалист, просто споделям моя опит  Naughty
Цитирай

Като дете също имах този проблем!Лекарите казаха-СТРЕС - и нерви!Бяха прави,сега от време на време когато съм напрегната също ми се случва!Тогава бях тинейджерка и ми бяха изписали някакви лекарства,които оправиха положението!Но не помня какви newsm78,може би някакви слаби успокойтелни да са били Thinking,ще трябва да попитам майка дали си спомня! Wink
Цитирай

Да, много неприятен момент за теб, но за него е още по-зле. Мъжът ми имаше същия проблем преди 4 години, Последствията- "изтъркване" на зъбите на половина/ просто не знам има ли по-подходяща дума/ 20 коронки и една гумена шина, с която да спи вечер. След около 1 месец употреба на тази шина спря да скърца. Сега я ползва много рядко, ако е изнервен.....
Ако исаш пиши на лични ще потърся кутийката да ти кажа фирмата от където я купи
Цитирай

1-14 от 27 отговора