Нощно скърцане със зъби

  • 42 616
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 421
 И моят мъж скърца със зъби на сън. Ако не го бутна може да си продължи така много време, обаче бутна ли го и спира на секундата. Нищо не си спомня.
 Напоследък обаче не му се е случвало, въпреки, че в момента му е много напрегнат момент.
 Аз пък напоследък забелязвам, че ужасно много си стискам челюста, чак ме заболява и целенасочено се "натискам" да се отпусна. И това през деня. Сигурно и през нощта го правя, но не се усещам.
 
 От форума съм разбрала, че това "явление" било заболяване и си имало наименование.
 Девер ми е така и зъбите му се изронват. При мъжът ми все още не е толкова страшно сякаш.

# 16
Виждам много мнения по въпроса,както и отговори.
По горе някой е писал 4е става дума за бруксизъм.Понятието е то4но.Има два вида стискане на зъби:бруксизъм и брусомания.Разликата между двете е 4е при едното стискането е през деня и е стати4но,т.е.без скърцане и описаното по горе от вас.
Дължи се най ве4е на нервно напрежение.Про4етох някъде из форума 4е се лекува със 6ини.Да така е,аз ли4но съм стоматолог и по този на4ин отстраних това явление но по дебелите у4ебници пи6е о6те 4е има и други по малко натоварва6ти пародонта(зъбодържа6тия апарат)методи,като:залепване няколко поредни но6ти на ноздрите със лейкопласт.По този на4ин пациента инстиктивно отваря устата за да може да ди6а и така се избягва стискането на зъби.Зву4и сме6но,но е ефективно.
...на първо място трябва да се открие при4ината за стреса ,да се отстрани и да се лекува.

# 17
  • Мнения: 1 883
Ако предложа на мъжа ми да му залепя носа , първо ще падне от смях  hahahaи не вярвам да ми позволи  Naughty Дайте друга алтернатива  ooooh!

# 18
  • Мнения: 8 505
Има силиконови протектори,с коити се спи.Не зная как точно да ги опиша,нещо подобно на тези,които използват боксьорите,сещате ли се...

# 19
  • Мнения: 161
Намаляване на стреса и шина.Състоянието се подобрява,но напълно премахване на навика Thinking-много рядко!

# 20
  • Мнения: 386
Аз също имам този проблем, зъбите ми са доста изтрити и се налага да си правя няколко коронки а съм много млада още CryТрябва да си правя и някяква шина, с която не мога да си представя как ще спя....Четох някаде, че налягането упражнявано върху зъбите при скърцане е от 150 до 180 кг....От силното изтриване може да спадне захапката, да се появят проблеми със ставите на челюстта, преждевременно разрушаване на зъбите- - много поразии #Cussing out

# 21
  • Мнения: 104
И моят мъж скърца Sad Ама и той няма да се навие на шина или лепене на нос. Виж, ако е за хапче-може и да стане. Но определено е от стрес!

# 22
детето ми е на 4 г.и скърца със зъби .не съм го изследвала но започвам да се замислям

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мъжа ми и голямата ми дъщеря скърцат. И аз съм се чувала да го прява когато спя неспокойно и често се будя.

# 24
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Аз го правя но не винаги.Сутрин когато се събудя със схваната челюст ми става ясно. Стоматолога ми каза че това е стрес - имало някакви "гумички " с които се спяло - не съм се интересувала защото ми се стори абсурдно да спя с подобно нещо . Иначе от това стискане си изгубих един здрав зъб - просто се счупи без да е бил болен / аз имам само 2 пломби в устата- всичко е здраво/ защото като стискаш всяка вечер се нарушава кръвоснабдяването и зъбите постепенно могат да се разболеят. Затова всяка вечер , дори и през деня когато мога пия отвара от лайка и маточина / за успокоение/ Може да се пие даже в големи количества - не е вредно

# 25
  • Мнения: 534
Силиконови шини май ще помогнат в шумоизолирането  Mr. Green

# 26
За съжаление и аз го имам проблема със скърцането на зъби. Много неприятно . Събуждам се някой път вечер с изтръпнала уста от стискането. Мъжът ми вече му писна да ми хваща лицето за да спра. От всичко това останах без зъби защото четох някъде че налягането което се получава е зверско и унищожава зъбният емайл и съответно зъбите. Положението е трагично и по младите да взимат мерки за отстраняване на проблема..

# 27
  • Мнения: 1 404
При наличие на бруксизъм(стискане и скърцане със зъби) е необходимо да се обърнете  към стоматолог.Извършват се оклузо-артикулационни изследвания,т.е. търси се причина от зъбен произход като блокажи в движението на челюстта,високи пломби,неправилни зъбни контакти - ако се открият се отстраняват. Причина обаче може да бъде и стрес,натоварено ежедневие,изнервеност,лични проблеми,т.е. психологически фактори.За целта консулт и работа с психоаналитик.Като други причини някои изследвания сочат наследство,заболявания,тютюнопушене и прочие.От казаното до тук- често не може да се намери конкретната причина за проблема,поради което и ефикасно лечение липсва. newsm78
При всички случаи обаче може да се постави шина за бруксизъм,която има профилактично дежствие-разтоварва ставата и предпазва от ставни проблеми,предотвратява абразията на зъбите и  предпазва пародонта.И най-вече дразнещото скърцане нощем изчезва Laughing Peace
 П.П. Това се отнася за възрастни.При децата обикновено с израстването отминава.Ако се дължи пък на проблем със захапката-лекува се  bouquet
Страхотен постинг PeaceВикуна,подкрепям идеята за шина-не само като зъболекар,но и от личен опит Wink

Общи условия

Активация на акаунт