Нощно скърцане със зъби

  • 42 615
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 883
Става дума за мъжа ми - скърца цяла нощ .Знаете ли някакъв лек , освен "ръгане в ребрата " , че вече не се спи  #Cussing out Ако не го бутна може и 10 минути да скрибуца . Помагайте Praynig

# 1
  • Мнения: 2 584
абонирам се за темата че и аз ги имам тези ядове, само че сина скърца със зъби, а баба му казала че има глисти и затова скърца със зъби

# 2
  • Мнения: 1 883
Поредните бабешки простотии. Мит е , че са глисти  Thinking

# 3
  • Мнения: 65
И аз имам същия проблем. Абонирам се.

# 4
  • Мнения: 116
Поредните бабешки простотии. Мит е , че са глисти  Thinking
Защо да е мит когато питах педиатъра ни на какво може да се дължи скърцането със зъби на дъщеря ми тя ме прати да я изследвам за глисти.Но едва ли при възрастен човек става дума точно за това.

# 5
  • Мнения: 3 042
Поредните бабешки простотии. Мит е , че са глисти  Thinking
Защо да е мит когато питах педиатъра ни на какво може да се дължи скърцането със зъби на дъщеря ми тя ме прати да я изследвам за глисти.

Но нямаше глисти нали. Wink

И моята дъщеря като по малка много често скърцаше със зъби. Изследванията никога не са показвали наличие на глисти.

Малкият също скърцеше със зъби по едно време, но постепенно престана и също не е имал глисти.

# 6
  • Мнения: 203
ГЛИСТИ СА!

# 7
  • Мнения: 116
Поредните бабешки простотии. Мит е , че са глисти  Thinking
Защо да е мит когато питах педиатъра ни на какво може да се дължи скърцането със зъби на дъщеря ми тя ме прати да я изследвам за глисти.

Но нямаше глисти нали. Wink

И моята дъщеря като по малка много често скърцаше със зъби. Изследванията никога не са показвали наличие на глисти.

Малкият също скърцеше със зъби по едно време, но постепенно престана и също не е имал глисти.
Да нямаше глисти,но е възможно и от това да скърцат децата.Това имах в предвид

# 8
  • Мнения: 313
Преди време дъщеря ми доста скърцаше със зъби. Правихме изследване за глисти  - отрицателно.  Консултирахме се и с детски стоматолог, който каза,че това е чест проблем при по-емоционални деца, който отшумява във времето. Така и стана, след около 3-4 месеца наистина спря. Но при възрастните това е индикация за Бруксизъм ( мисля,че така се казваша ) - поне така ни обясни стоматологът.

# 9
  • Мнения: 3 042
Но при възрастните това е индикация за Бруксизъм ( мисля,че така се казваша ) - поне така ни обясни стоматологът.

Така е. Ето какво намерих по въпроса:

4) Бруксизъм (скърцане със зъби)

С терминът “бруксизъм” се означава явлението скърцане със зъби. Обикновено това става по време на сън и по тази причина, човек даже и не подозира за заболяването си. С течение на времето бруксизмът може да причини болки в зъбите, както и абразирането им. Зъбите могат да излязат от зъбната дъга и да причинят нарушения в захапката ви.
Стресът и тревожните състояния често се явяват като основна причина за бруксизма. Болестта често се развива при хора, които имат повишена чувствителност на зъбите към топло и студено. Хипогликемията (ниско съдържание на захар в кръвта), което е свързано с понижена функция на надбъбречните жлези, също може да се яви като причина за бруксизма.
Ако ви предстои направата на големи керамични конструкции, желателно е да съобщите за вредния навик на стоматолога. В противен случай бруксизмът може да повреди керамичното покритие на конструкциите.

Копирах го от
ТУК.

# 10
  • Мнения: 161
При наличие на бруксизъм(стискане и скърцане със зъби) е необходимо да се обърнете  към стоматолог.Извършват се оклузо-артикулационни изследвания,т.е. търси се причина от зъбен произход като блокажи в движението на челюстта,високи пломби,неправилни зъбни контакти - ако се открият се отстраняват. Причина обаче може да бъде и стрес,натоварено ежедневие,изнервеност,лични проблеми,т.е. психологически фактори.За целта консулт и работа с психоаналитик.Като други причини някои изследвания сочат наследство,заболявания,тютюнопушене и прочие.От казаното до тук- често не може да се намери конкретната причина за проблема,поради което и ефикасно лечение липсва. newsm78
При всички случаи обаче може да се постави шина за бруксизъм,която има профилактично дежствие-разтоварва ставата и предпазва от ставни проблеми,предотвратява абразията на зъбите и  предпазва пародонта.И най-вече дразнещото скърцане нощем изчезва Laughing Peace
 П.П. Това се отнася за възрастни.При децата обикновено с израстването отминава.Ако се дължи пък на проблем със захапката-лекува се  bouquet

# 11
  • Мнения: 2 700
Дъщеря ми скърца и съм се интересувала от темата. Основното при децата е психологическото състояние. При нервен и напрегнат ден скърцат, иначе се успокояват. Мъжът ти вероятно не за пръв път скърца. Опитай се да засечеш логиката / стрес или липса на стрес/ и тогава можеш да потърсиш някои билкови успокоителни чайове. Иначе шините са предназначени за тежките случаи и между другото с си цифромания.

# 12
  • Мнения: 2 494
Аз също имам този проблем. Най-често се случва наистина когато съм нервна или много напрегната, не всяка вечер. Преди 10-тина години ми бяха направили тази шина, но аз лично нито една нощ не можах да спя с нея-ужасно беше неудобна, но се мъчих известно време, но тя не е лечебна, а трябва постоянно да се слага.
Да не говорим, че един близък зъболекар ми каза, че в следствие на продължително носене на шината може да получа изкривяване на захапката.
За глистите и аз съм чувала, но определено става въпрос за скърцане при деца.
Това не е компетентно мнение, защото не съм специалист, просто споделям моя опит  Naughty

# 13
  • София
  • Мнения: 223
Като дете също имах този проблем!Лекарите казаха-СТРЕС - и нерви!Бяха прави,сега от време на време когато съм напрегната също ми се случва!Тогава бях тинейджерка и ми бяха изписали някакви лекарства,които оправиха положението!Но не помня какви newsm78,може би някакви слаби успокойтелни да са били Thinking,ще трябва да попитам майка дали си спомня! Wink

# 14
  • Мнения: 107
Да, много неприятен момент за теб, но за него е още по-зле. Мъжът ми имаше същия проблем преди 4 години, Последствията- "изтъркване" на зъбите на половина/ просто не знам има ли по-подходяща дума/ 20 коронки и една гумена шина, с която да спи вечер. След около 1 месец употреба на тази шина спря да скърца. Сега я ползва много рядко, ако е изнервен.....
Ако исаш пиши на лични ще потърся кутийката да ти кажа фирмата от където я купи

Общи условия

Активация на акаунт