Кърмене на поискване и лигавеж

  • 575
  • 9
  •   1
Отговори
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Честно да ви кажа имам чувството, че откакто се кърмим на поискване и през ноща /по няколко пъти в зависимост от зъбоникненето/, Калин стана много кисел или по-точно подозирам един лек лигавеж и това започва да ме притеснява. Не знам дали това е причината или това, че сме нон стоп заедно - голяма е лепка и само го разнасям с мен от стая в стая, но ми се струва, че положението става все по-зле. За сравнение - до 5ия месец бяхме на режим, нощем спеше по 10 часа като пън и през деня не хленчеше особено. Сега обаче - а съм излязла от стаята и почва едно тръшкане... ужас.  Добре, може и да има връзка със зъбоникненето, но първия ни зъб вече изби, до кога ще е тая драма?
Само да уточня нещо - нямам нищо против да се гушкаме, разнасяме, лигавим и т.н., но ме е шубе, че поставяме основите на характерчето му сега и не искам да се превърне в някаква лигня, която се тръшка насред магазина или пък бие девойките в детската градина Crazy .
Та, се чудех и се питах дали пък с това кърмене на поискване и всички екстри около него не объркахме "дисциплината".
Моля ви, не ме разбирайте погрешно и да не превръщаме темата в бойно поле за и против кърменето на поискване... Иска ми се обективно да получа различни мнения по въпроса... Ако човек въобще може да бъде обективен в случая, де. Confused  Confused  Confused

# 1
  • Мнения: 2 000
Мисля, че причината е не кърменето на поискване, а това че прекарва само с теб цялото си време.  Защото Митко и той се кърми на поискване и през деня и през нощта,  но не се тръшка за мен, като изляза от стаята. Но той е свикнал с много хора около себе си и може би това е причината.

# 2
  • САЩ
  • Мнения: 323
Описваш нормален период в развитието на детето. На английски т.нар. "separation anxiety", или страх от раздялата. Малките човечета почват да осъзнават разликата между познати и непознати, да се страхуват, че мама ще "изчезне" и пр. Не е глезене от негова страна, а истински страх. Ситуацията се влошава ако се опитваш да го "възпитаваш" - детето става още по-прилепчиво, казвам го от собствен опит. Спокойно, за няколко месеца този период отминава, успокоявай детенце и не се бой, няма да се разглези.
За сравнение - дъщеря ми, кърмена на поискване (или почти) от раждането, заспиваше без приспиване от 3 до 6 месеца, будеше се по веднъж на нощ. Като се научи да се обръща от гръб на корем и край на спането без приспиване. Около 9-10 месеца покрай зъбките и тръгването ми на работа (а дотогава си я гледах сама у дома), пристигането на баба, от която тя се страхуваше като непознат за нея човек, се будеше по много пъти на нощ.

# 3
  • Мнения: 456
Така. Много много мислих преди да започна това кърмене на поискване, което тук в Канада горещо препоръчват. Така и стана. Незнам дали е по-лигав или по нервен , но със сигурност майките, които кърмят с режим могат доста по-успешно да си организират времето и да свършат нещо... Освен това много по-лесно спират нощното хранене. Незнам . Вече и двамата сме свикнали така, а колкото до дисциплината незнам дали толкова сме сбъркали.. Просто може би трябва всичко останало да не е на поискване (ако мога така да се изразя). Ама знае ли човек.. Сещам се за една фраза на Д-р Спок -
Цитат
Имах седем теории за отглеждане на децата и нито едно дете. Сега имам седем деца и нито една теория за отглеждането им

Така че всичко е толкова относително.  ooooh!  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 3 379
И ине сме така, споко. То и аз се успокоих сега кат опрочетох, че и при калин е така. С тази разлика, че аз понеже работя, той се лепи за който е в къщи Simple Smile

Явно наистина е период и ще отмине. Не се притеснявай за разглезването, няма да го направиш лигльо. За сравнение нашият племенник нямаше честта да е непрекъснато с някой като бебе, тъй като майка му го гледаше съвсем сама през деня, а после се превърна в голямо тръшкало...

# 5
  • Мнения: 713
И аз мисля като summer. Направи един сърч за separation anxiety и ако четеш английски ще видиш, че горе-долу картинката е такава. Детенце все още не може да изгради връзката причина-следствие и за него като излизаш от полезрение, ти изчезваш и то не знае дали ще се върнеш. Ако се ядосаш и започнеш да говориш грубо и ядно, става още по-лошо защото го нараняваш и то си мисли, че се сърдиш и че е направило нещо лошо. Няма никакво значение дали е момче или момиче детето. Повечето минават през такъв период. Повтаряй му, че го обичаш и че си с него или пък му го показвай в достатъчно за него количество. Разглезване според мен е когато на едно дете му се разрешава всичко и няма никакви правила, които да спазва. Някаква дневна програма също помага - детето знае какво следва, светът е по-познаваем за него и това го прави по-спокойно. Обяснявай къде отиваш и какво правиш с успокоителен тон. А че плаче за мама и тати....... какво разглезване е това във възраст, когато то е напълно зависимо от тях. Аз кърмих на поискване, но при нас няма нито лигавеж, нито пък е плакала, когато излизам от стаята.
Дано да се справите и бързо да отмине.

# 6
  • Мнения: 7 106
И аз мисля, че това което описваш, не е свързано с кърменето на поискване.Аз също кърмя на поискване от първия и ден на Ева и да ти кажа всичко си зависи от настроението и.Има дни в които не усещам, че имам бебе в дома си - оставям я в кошарата и си готвя, простирам, върша си работата и си свиркам даже.Но пък си имаме и от другите дни, когато е мрънкане и плачене за щяло и нещяло.В такива дни зарязвам всичко, и се превръщам в неин покорен слуга Grinning .Все пак тя е шефът у дома Grinning  Stuck Out Tongue .
Като почне да се изправя и да пълзи със сигурност ще му стане по-интересно и ще си намира забавления сам, така че се въоражи с още малко търпение и нещата ще се наредят.Стискам палци!

# 7
  • Мнения: 277
При нас е същото положение с  тази разлика че аз работя, но когато се прибера от работа и нощно време е едно непрестанно мрънкане, неще никой друг освен мене и постоянно търси внимание. Огт пет дена съм отпуска и е някакъв ад ден и нощ реве и мрънка даже мислех да пускам тема, но ти си ме изпреварила. Деня се издържа, но ноща е един ужас през половин час реве и иска да го гушкав, а при нас не иска да лежи. Кърмими се по 4-5 пъти на нощ, май саво това го укротява, но се питав до кога така. Тази нощ го оставих да си мрънка и да ви кажа не спира тва дете откъде има толкоз енергия незнам. Сигурно е период от развитието, но на мен малко ми се струва че има момент на глезене дано не съм права.
Нека пишат мамите с опит аз писах сом за да ти покажа че и при нас с Петър е така. Close-mas:

# 8
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Ох, това, че не сме сами поне малко ме утешава...  Явно така ще я караме засега, на ръце, с гушкане и т.н. Притесних се, защото до петия месец вечер го слагах в креватчето, казвах Лека нощ и излизах и после цяла нощ не се будеше. А сега са едни приспиваници, едни носения на ръце през деня... И бабата /майка ми/ само нарежда: Край, разглези го, ще патиш сега, ужас, ... колко лошо е научен и т.нр и т.н.... Аз не обръщам много много внимание ама все пак нали знаете - щом родната ви майка го казва, все пак се замисляте, нали? И на всичкото отгоре тя - родната му баба му вика ФОРИ /за сведение той се казва Калин/. Защо мислите?  От ФОРУМЧЕ идва.... ха-ха-ха. А когато не иска да спи му казва ФОРИ СВЕТУЛКАТА Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes . Това последното беше малко извън темата, ама карай...

# 9
  • Мнения: 1 194
Здравей засега още не сме стигнали на този етап, но за заспиването вечер и при нас се случи същото. Sad До навършване на 6 мес. Яна си заспиваше сама в легълцето, даже аз излизах защото присъствието ми я дразнеше...
Тъкмо си виках какъв късмет имаме и взех , че прочетох в едно бебешко списание как проблемите със заспиването започват към 6-8 мес. по причини описано по-горе от анан. Викам си, ох, дано ни се размине! Да, ама не! В деня на 6 си месец, госпожицата отказа твърдо да заспи сама-рев, приспиване, без ефект, разнасяне, будене през нощта... Една нощ си спи, друга се кокори. Е, снощи стоя будна до полунощ. Съвестно ми е, знам че едно бебе има нужда от сън, ама какво да правя? Да и залепя очите ?
Засега през деня си стои самичка, ако съм заета,но знам че е временно, защото е още мъничка. Тъпото е , че идва свеки, която още първия месец, когато беба беше новородено, навиваше мъжа ми , че я разглезвам и че трябва да я оставям да плаче Twisted Evil  ! И той разбира се и се връзваше "Тя две деца е отгледала". Моие доводи, че е малка за разглезване изобщо не искаха и да ги чуят. Отсега се запасявам с аргументи против свеки...

Общи условия

Активация на акаунт